JanaProchazka JanaProchazka komentáře u knih

Malinka Malinka Dita Táborská

Ta obalka je nadherna, uz jen kvuli ni jsem se do teto knihy, kterou jsem dostala k Vanocum, zacetla. Bavila me, ale vracet se k ni uz asi nebudu.

23.11.2020 5 z 5

Cestou hvězdy Cestou hvězdy Pavla Jazairiová

Tuhle knihu jsem si přečetla hlavně proto, že přestože jsem Procházková a ráda se procházím všude možně, procházku do Santiaga si nechám ráda ujít. Četba mě ale bavila, jako vždy, když vezmu do ruky něco od paní Pavly.

28.10.2020 5 z 5

Omylem jsem rozšlápl černou kočku Omylem jsem rozšlápl černou kočku Filip Zawada

Místy je to drsné, jindy naivní, ale v každém případě se tato skvěle napsaná kniha dobře čte a je příjemným osvěžením na poli současné literatury.

09.03.2024 5 z 5

Mechanické piano Mechanické piano Kurt Vonnegut Jr.

Scifi, které má hlavu a patu. Skvělá kniha.

07.03.2024 5 z 5

Píseň L. Píseň L. Veronika Opatřilová

Takhle procítěný text jsem dlouho nečetla. Tleskám.

06.03.2024 5 z 5

Fahrenheitova dvojčata Fahrenheitova dvojčata Michel Faber

Skvělé, mám moc ráda imaginaci i styl tohoto autora.

18.12.2023 5 z 5

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Zhltla jsem to. Co Wildeův text, to perla.

18.12.2023 5 z 5

D aneb Příběh dvou světů D aneb Příběh dvou světů Michel Faber

Mám k tomuto autorovi rozporuplné pocity a tahle kniha určitě není jeho nejlepší. Vždy jen nakousne určité téma či pocity a pak od nich utíká pryč. Špatné to ale není.

23.11.2023 3 z 5

V severní Indii V severní Indii Pavla Jazairiová

Číst cestopisy této spisovatelky je balzám na duši. Její postřehy jsou věcné, moudré, ale ne přemoudřelé. Je vidět, že píše o něčem, o čem toho hodně ví, má skvělý pozorovací talent, připadá mi, že i dobrý odhad na lidi. Indie je pro mě velká neznámá. Než jsem si přečetla tuhle knihu, považovala jsem Indii za obří smotek neurčitého počtu lidí, kteří znečišťují planetu, víc jsem se jimi nezabývala. Až tahle kniha mým představám dala další rozměr a jsem za to moc vděčná. Rozhodně budu číst od této autorky i další knihy. Její styl i přemýšlení je v dnešní době prostě důležité! Čtěte ji taky!

24.04.2022 5 z 5

Krize kultury Krize kultury Hannah Arendt

Vynikající!

20.12.2021 5 z 5

Vzpoura na lodi Bounty Vzpoura na lodi Bounty Vítězslav Kocourek

Klasika, kterou jsem četla jako malá a dodnes na ni ráda vzpomínám, je to jedna z těch knih, jejichž příběh se odehrává v místech, kam se nejspíš asi nikdy nepodívám, o to víc si to čtení užívám.

Sloní paměť Sloní paměť Alex Lasker

Slon vyprávějící nejen o svém životě. Odráží se v něm něco každého z nás. Filmové vyprávění text pozvedlo ještě o level výš, protože vyzývá k imaginaci. Moc dojemné a pravdivé.

11.03.2024 5 z 5

Ida Ida Helena Černohorská

Poslechnuto jako audiokniha. Zdá se mi to dobré, obdivuju, jak se autorce povedlo vše vystihnout na tak malé rozloze novely.

08.03.2024 5 z 5

Úvod do filozofie Úvod do filozofie Arno Anzenbacher

Něco z obsahu už je přežité, ale jinak je to skvělé. Úvod od toho autora mě provázel celá studia.

05.03.2024 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Jako detektivka me to zklamalo. Vrah byl zrejmy skoro od zacatku, navic to bylo dost zdlouhavy...

20.12.2021 2 z 5

Cestopisy z Nového světa Cestopisy z Nového světa Alexander von Humboldt

Nadhera!!

11.12.2020 5 z 5

Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Jan Havelka

Nádherný cestopis, po kterém jsem sama na Praděd cestu absolvovala. Je fascinující, kolik se toho změnila, ale vrchol hory zůstal stejný, takový, jak ho popsal autor.

26.11.2020 5 z 5

Karneval v Maroku Karneval v Maroku Mirko Pašek

Nádherná napínavá kniha, která mě chytla někdy v době, kdy mi bylo třináct. Co na tom, že je o chlapech a asi i pro chlapy, o boxerovi, kterému se dějí různé nepříjemnosti v Maroku? Moc hezká, čtivá kniha plná zajímavých informací a reálií.

Evropa na rozcestí Evropa na rozcestí Stanislav Komárek

Číst knihy tohoto chytrého muže je balzám, je to tak chytré, čtivé a přináší tolik informací. Oproti sociálním sítím, kde je všechno tupé a jednoduché je tohle opravdu balzám.

22.06.2024 5 z 5

Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Jaroslava Černá

Moc jsem té love story nevěřila. Bylo to odosobněné a děj byl dost na sílu.

12.05.2024 2 z 5