Jardík50 Jardík50 komentáře u knih

Říše andělů Říše andělů Bernard Werber

Málokdy je první díl horší druhého. Tady tomu tak je. Alespoň mě to vcuclo prudčeji než solidní Tanatonauti. Krásný dialog při "vážení duší". To jsem si přečetl snad desetkrát za sebou. Já tuhle knihu doporučuji.

25.08.2024 5 z 5

Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Bernard Werber

Klinická smrt. A hurá do akce. Jo - perfektně zpracované , ten autor si o tom dost nastudoval a kniha je to fascinující - ať se někomu nemusí líbit. Jen mě sem tam chyběl větší spád. Navazující Říše andělů už je pětihvězdová pro mne teda. Ono takhle - málokdo se do hloubky zajímá a věci po...karmu , hypnotické regrese dost naznačují , ale může to mít i jiná vysvětlení. Přesto - za tohle dílo - klobouček.

25.08.2024 4 z 5

Souška Souška David Lukšů

Fakt: představí to Honzu Suchého jako úplně normálního a hodně zlobivého chlapa. Akorát - přijde mi , že to o tom hokeji až tak moc zase není. On rád hrál, ale evidentně to moc nežral. Ale je to vtipné. Nebyl moc na pocity.

Můj divoký hokejový život Můj divoký hokejový život Luboš Brabec

Fryčer u nás nebyl díky emigraci až tak sledovaný hráč. O to více zaujme jeho krásná sportovní kariéra výborně odvyprávěná. Na nic si nehraje , zůstává opravdovým gladiátorem osmdesátých let přičemž čelí i vážným problémům.

Moje hokejové století Moje hokejové století Luděk Bukač

Tahle skvělá kniha vám představí hokej od poválečné doby po dobu zcela nedávnou. A kdo hltal tento sport v sedmdesátých a osmdesátých letech tak bude unešen. Já bych byl nejraději , kdyby byla daleko silnější a příběhů jednotlivých turnajů tam bylo i víc.

Kniha o kundě Kniha o kundě Karel Utte

Čekal jsem víc. Říkanky a kraťoučké útržky prózy. Na čtvrt stránky. Nevím , no. Ale sem tam nějaká věc probleskne, jako citát: vlézti na babu , zavrtat to do ní zakvedlat zadkem a skulit se není žádné vítězství, je to ostuda a urážka jejího vercajku.

19.06.2024 2 z 5

Bancroftova strategie Bancroftova strategie Robert Ludlum

Tady bych dal něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Dám tři, protože mě v jinak napínavém ději moc věcí nesedí k sobě. Jsou poněkud zmatečné. Ale drama dobrý , jako u Ludluma vždycky.

19.06.2024 3 z 5

No za přečtení to rozhodně stojí. Je to humorná scifka s dobrými myšlenkami. Nutí k zamyšlení. Ale zase trhákem bych to nenazval.

Výstřel Výstřel Lee Child

Asi nejlepší zatím , co jsem od něj četl. Dobrý čtení na dovolenou či do lázní.

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Mě to bavilo moc. Jasný - on je takový Old shatterhand dnešní doby , ale i to prostředí je fakt hodně surové, poušť , jste tam prostě s ním. Četl jsem 5 jeho knih , patří k nejlepším.

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Až moc mimo. Spád to má , o tom žádná. Ale tady....největší zlo a vraždy se odehrávají v kanceláři obchodního mrakodrapu...to fakt né. Z tohoto důvodu za mě slabší , z jeho knih.

19.06.2024 3 z 5

Murakamiho knihy buď člověka nezaujmou nebo ho čímsi fascinují. Je to samozřejmě jednotka rozvleklosti , ale pořád vás to nutí číst dál. Co tam nakonec bude? A pak , když tu knihu zavřete a zamyslíte se , tak si řeknete: pozoruhodné dílo. Ale jak říkám , není to žádnej Kaufland.

Zima světa Zima světa Ken Follett

Člověm musí zalehnout a jet. Nesmí dělat pauzy , protože postav je tam opravdu hodně. Ale - celkově je to úžasný pohled a procítění doby před a během druhé světové války. Najednou se díváte na tu dobu očima Němce, Rusa, Američana , Brita...Vynikající kniha. Už se těším na třetí díl trilogie.

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

No , kniha je tak trochu o ničem. O pocitech. Ale párkrát jsem vyprskl smíchy.

19.06.2024 2 z 5

Idol Idol Robert Merle

Fascinující na této knize je to , že je sice psaná ichformou , ale každou kapitolu píše jiná postava. To je jedinečný.

Madrapur Madrapur Robert Merle

Skvělá psychologická analýza 15 pasažérů letící někam a nikam. Merle je nevšední autor , tuhle knihu doporučuji vřele. Je skoro magická.

Vyzvědač z Ortry Vyzvědač z Ortry Karel May

Zbytečně zdlouhavý mnohodílný román. Ne , že by se nedal číst , ale taky to v člověku moc nezanechá.

21.09.2019 2 z 5

Na Río de la Plata Na Río de la Plata Karel May

Jakoby taková opravdovější. Spolu s druhým dílem jeden z nejlepších Mayů.

Kniha o egu Kniha o egu Osho

Pro mě zatím nejlepší OSHO. A tuhle bych doporučil jako povinnou četbu - a skoro všem. Bylo by pak na světě o dost líp.

21.09.2019 5 z 5

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Překrásný a strhující čtení. To , že nechal oživnout skoro všechny planety vůbec nevadí.