jatoprectu komentáře u knih
Jan Kotouč se už pomalu stává synonymem pro českou alternativní historii. Celá tahle série je skvělá, nadprůměrně napsaná a s výborně vykresleným světem.
Roman Bureš umí, to se musí nechat. Myslím, že brzo zkusím další jeho knihy.
Na povrchu další akční alternativní historie z druhé světové, pod povrchem témata jako je nesmyslnost kolektivní viny a podobné. Oceňuji i ty nenápadné šachové a biblické motivy, které v metaforické podobě prostupují celou knihou.
Klasika nad klasiky. Člověk nad ní musí chvilku přemýšlet, jinak může mít pocit, že se tam prostě nic nestalo.
Četl jsem po přečtení Stalingradu, který mě nezaujal. Prvoplánový sex a násilí zůstávají, nicméně v téhle knize to funguje. Asi proto, že se netváří, jako něco víc než nabízí. Jako oddechovka splnila účel, ale tímto mi Kotleta asi stačil.
Autor zbytečně tlačí na násilí, sex a hlášky, které jsou jedna jako druhá, pro příběh pak už nezbývá místo. Nejspíš nejsem jeho cílovka, jeho humor mi připadá skoro až primitivní.
Úplně jiná Maslowská, než jakou jsem četl před tím. Náhodou, je to moc dobrý, takový nenápadný příspěvek k současné polské postmoderně.
Kdo zažil, ví. Kdo ne, možná tomu ani nebude věřit. Myslím, že tohle je kniha pro (bývalé) hip hopery ale zároveň i pro ty, kteří o rapu neví vůbec nic, ale nebojí se o něm trochu zjistit.
Šílenost napsaná pseudorapovým jazykem, ve výborném překladu. Text (to, jak je napsaný) je spíš chaotický punk, ale to je možná jen můj pohled. Celkově velmi originální kniha, těžce čitelná, ale velmi zajímavá.
Čekal jsem víc hip hopu. No, nejsem správná cílová skupina, tak nehodnotím. Ale myslím, že pro ty, kdo tuhle knihu nebudou hodnotit ovlivněni příliš moc předchozím očekáváním, ti spokojeni budou.