jiri4861 jiri4861 komentáře u knih

Parádní román. Knihu jsem dostal k narozeninám. Doporučuji všem kdo četli například Egypťana Sinuheta. Těším se na další díly.

10.08.2019 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Některá témata byla na mě moc složitá, ale oceňuju hlavně ten začátek. Knihu by si měli přečíst všichni, kterým nevadilo "že si lízne." :D Pana Kmentu mám rád, otevřel mi oči.

24.03.2024 3 z 5

Christina Christina Stephen King

Super, za mě jedna z těch lepších, co King napsal. Dalo se do toho krásně vžít, vraždící auto je prostě dost dobrý motiv pro horor.

21.02.2024 5 z 5

Kniha nehod Kniha nehod Chuck Wendig

Bavilo mě to, nevídaný mix žánrů hororu a sci-fi mě přivádí k myšlence paralelních světů. Třeba to tak nějak opravdu je.

14.09.2023 4 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Mistrně zpracováno od herce Petra Stacha na Vltavě. První kniha od Rudiše a určitě ne poslední.

11.09.2023 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

(SPOILER) Myslel jsem, že se ufetuje.

10.09.2022 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Super zážitek, posloucháno jako audiokniha. Hezky zpracované, zaujal mě nejvíc asi pohled na Bibli jako na milostný dopis, není Bibli tedy jako dopis třeba analyzovat. Tato myšlenka má hloubku.

06.10.2021 5 z 5

Vrásky jedné rusovlásky Vrásky jedné rusovlásky Ella Mrkvičková

(SPOILER) Letmý náhled do života sužovaného schizofrenií. Palec nahoru za nápad a odvahu. Doporučuji všem. Autorka je moje kamarádka a jsme zhruba stejně staří. Sám to v životě nemám jednoduché a mám i psychické problémy. Stěžejní je pro mě i sdělení na samém konci, že v tom nikdy nejsme sami.

22.09.2021 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Za mě nejlepší ze série co jsem zatím četl a moc se mi líbí i obálka knihy.

05.06.2021 5 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Posloucháno jako audiokniha na Českém rozhlasu.

25.05.2021 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Příběh mě chytil hned od začátku, dokonce jsem v pasáži kdy Viktorie našla zápisky své matky, dostal úzkost. Hlavní postava trpí depresemi, stejně jako já, proto mi kniha hodně sedla.

27.02.2021 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Humoristické dílo na odlehčení.

26.01.2020 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha mě oslovila jen na začátku. Ke konci jsem ji odložil a nedočetl.

15.01.2020 2 z 5

Co se stalo Veronice Co se stalo Veronice Tereza Nováková

Román sice pro ženy, ale dal jsem si ho. Příjemný debut, líbí se mi jaký důraz byl kladen na psychiku hlavní postavy.

14.06.2024 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Krásné rozhlasové zpracování. Zvlášť teta Kateřina a její přirovnání, nebo hlas Milouše opravdu vynikal.

30.03.2024 4 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Oceňuji otevřenost. Jsem na vozíku a vztahy co jsem zatím měl nebyly vztahy, ale otroctví. A i když už jsem to taky dělal, bylo mi líp když jsem byl panic. Naučte mě někdo pořádně přirážet a bude mi třeba fajn. Lásku všem.

16.02.2024 3 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Za mě super, líbilo se mi, jak povídky gradují. Ze začátku nic moc, ale pak se to rozjelo. Nejvíc se mi líbily povídky Vrazi, Ďábel byl celý žhavý, Jak milují mrtví a konečně Všechny řitě světa i ta má. Bukowski byl prostě pankáč!

04.02.2024 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

(SPOILER) Konec slabší, víc zaměřené na vztahy než jsem čekal, některé pasáže spíš pro ženy, ale na druhou stranu, některé pasáže i pro nás násosky. Oceňuji Michaelu že šla s kůží na trh, určitě to nebylo jednoduché. V pasáži kdy se Míše oběsil otec jsem skoro brečel.

18.01.2024 3 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Super kniha na zamyšlení se nad životem, David Michie mě zatím hodně baví. Jen se mi nikde nepodařilo dohledat, zda se opravdu setkal s Dalajlamou.

30.10.2023 5 z 5

Bohyně: Tajné životy Marilyn Monroe Bohyně: Tajné životy Marilyn Monroe Anthony Summers

Poslouchání jako audiokniha, poutavé vyprávění, škoda mladého života...

14.06.2021 4 z 5