JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

I města mají vši I města mají vši Milena Holcová

Druhá kniha od této autorky, kterou jsem četla a myslím. Cestopis, který je psán velmi zajímavě…je to takový průřez autorčina cestování po různých zemích. Přirovnává každé k muži nebo ženě různé povahy, vypichuje klady, zvláštnosti jednotlivých měst, věnuje se ale i jejich historii, obyvatelům.Některé popisy situací, do kterých se autorka se svým mužem dostala mi vyloudila úsměv na tváři. Jistě se k nějaké knize od ní ještě vrátím.

21.10.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha byl dárek, sama jsem ji ale měla vyhlidnutou, že si ji přečtu. Kniha je plná děje, který uhání, některé dějové linie jsou až neuvěřitelné, stejně jako některé činy hrdinů z knihy.

11.10.2017 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tak nevím, zda jsem nedozrálá nebo jinak nastavená, ale kniha, která je třeba zde většinou chválena a ceněna mi nějak nešla a neseděla. Hlavní hrdina, vlastně všichni tři, mi nebyli téměř ničím sympatičtí. Naopak všichni mi připadali tak nějak choří. Podobné pocity jsem měla z knihy Osudy a běsy. Samozřejmě kvalita jazyku v případě Styrona musí být vyzdvihnuta! „Sophiina Volba“ děsivá a pro osobu o tom rozhodující, zničující.

06.10.2017 3 z 5

Míň než nula Míň než nula Bret Easton Ellis

Zapálil jsem si cigaretu, dal jsem si šňupku....nejdůležitější a nejčastější...
Člověk se ztrácí v počtu postav, díky množství večírků.S podobnou problematickou mládeží jsem se v knihách už potkala, tady však zvláštní přiblížením.Nesedl mi ani styl, jakým je kniha psaná.

24.09.2017 2 z 5

Sbohem, lásko Sbohem, lásko Vojtěch Steklač

Chtěla jsem poznat od tohoto autora i jinou knihu, než knihu pro děti. Jako poznání stačilo. Já nevím, nejen hlavní postava se mi zdá taková "ťulpasovitá".

22.09.2017 3 z 5

Tajnosti Londýna I. Tajnosti Londýna I. Paul Féval

Pro mě zvláštní čtenářský kousek.Co musím chválit je jazyková vytříbenost.Dámy, spíše slečny, vylíčeny tak sladce, že vlastně ani sympatické být nemohou, lotři zase tak podivní, že se věřit nechce.Nelituji, ale další díl už ne.

19.09.2017 3 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

Aktuální téma dneška, které autor ztvárnil v této knize je určitě zajímavé. Také tím, jak se prolíná současnost a budoucnost je kniha zajímavá.Jonasovo řešení problému sympatické a asi ne úplně nereálné.
Zdálo se mi ale, že autor až moc tlačí na pilu a při slovu klimatické a jemu podobná slova, čtenář tak kolem strany 100 už skřípe zuby.Rozhodně nelituji přečtení knihy!

16.09.2017 4 z 5

Perlový amulet Perlový amulet Jan Cimický

Nevím proč..téma dobré, ale dalo mi práci vracet se ke čtení. Knihu jsem nakonec odložila. Možná pro mě špatně načasované.

15.09.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nesbo, smekám! Stále ve formě a opět můžeme obdivovat HH!

02.09.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Dočteno se smíšenými pocity. Četla jsem, troufám si napsat, dost knih od Jo Nesba, tato kniha mě nenadchla, což je přinejmenším divné.

15.08.2017 3 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tak krutý může být život a takové odhodlání může mít chuť po životě! Kniha, která mě překvapila svou podrobnou výpovědí, ať šlo o činy vězňů, kápů, vedoucích mužů SS, lidech, kteří pomáhali nebo pomáhali jsen na oko! Strašné, neuvěřitelné a bohužel skutečné. Čtěme a poučme se....

11.08.2017 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Já vážně nevím. Některé pasáže k zamyšlení ale celkově nějaký hřejivý nebo zcela špatný pocit z knihy nemám.

08.08.2017 2 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Jack London

Kouzelné čtení o neutuchající podpoře a vzájemné lásce! Až neuvěřitelné souznění mě kapku nudilo! Část, kde se řeší problém dělníků a zasáhne do nejednoho života postav je zajímavý. Hezké dílo, které je z části i cestopisné.

06.08.2017 4 z 5

Vražda Alvina Bensona Vražda Alvina Bensona S. S. Van Dine

Já vlastně nevím...líbilo/nelíbilo?! Byly tam znaky klasické krimi, kterou mám ráda, ale nevim...

02.08.2017 3 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Tak tohle bylo fajn. Ano, dvě dcery někdy na plesknutí, obě matky někdy na přetrhnutí. Vcelku mě ale tato kniha bavila! Tak to prostě chodí, ne vždy si rozumíme se svými blízkými a někdy je to prostě věčný boj, ale....! Moc milé bylo, jak obě generace potřebovaly v určitých věcech zalumpačit. Rozhodně každá dcera musí přemýšlet nad svým vztahem ke své matce a matka zase o ní. Vykreslení krajiny Kréty a jejích obyvatel bylo pěkné.

31.07.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Na tuto knížku jsem slyšela různé názory. Někdo ji zavrhnul, že je to děs a někdo, že je to úžasná kniha. Nic mezi. Proto jsem ji četla asi já, abych to "mezi" napsala. Četla jsem několik knih, které byly průřezem několika let partnerů, rodiny. Tato byla mezi nimi jedna z nejlepších. Je tam dost situací, nad kterými člověk kroutí hlavou, že to snad ne, ale spousta docela reálných věcí, včetně partnerských propletenců a komplikací. A kupodivu, některé výroky a situace mi připadaly úsměvné. Za mě tedy fakt dobrá, ale ne fantastická.

18.07.2017 4 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Ukázka toho, co turisté nevidí, ale i krás, kterých si všimnou. Pro mě milé čtení.

15.07.2017 4 z 5

Nic neříkej! Nic neříkej! Karen Rose

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla. Příběh velmi poutavý, pěkně propracované osoby...Jediné, co mi nesedlo je příliš zdlouhavé popisování romantických, milostných chvilek! Že ji zkoumá každý milimetr v ústech?Kam se opakovaně přesunula ruka? Ne! A rozpitvané na pěti i více stranách!?Ale asi je to spisovatelčin styl.

14.07.2017 3 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Úvod knihy končí slovy: Takže se posaďte a hezky se bavte - a schválně, jestli mě dokážete vyhmátnout. Nespouštějte oči z mé pravé ruky. Nebo jsem chtěl říčt z levé?"
A tak to přesně bylo...já se prostě nestačila dívat na obě a jedna vždy udělal něco, nač jsem nestačila! Tedy...nepředvídatelné zápletky, výborný děj, práce se strachem čtenáře báječná! Doporučuji velmi!

11.07.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

No, já nevím. Zasmát jsem se zasmála, nad bručounstvím kroutila hlavou i se bavila, ale...za srdce mě to nevzalo. Možná, že jsem příběh nečetla, ale poslouchala?

10.07.2017 3 z 5