JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Rozporuplná...tedy z mého hlediska. Do nějaké strany 350 mě zajímalo snad 8 stran z každé padesátky, pak už to bylo lepší a top této knihy cca 180posledních stran. Stačí to?Ale měla děj, napětí, dala nové informace, utvrdila člověka v tom, že vúbec není vše, jak to vypadá. Pokud není, byl by z toho vynikající film!

29.11.2018 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Hodně jsem knížku chtěla přečíst, hodně si ji prožít. Obojí se splnilo.I když v jednu chvíli jsem váhala s odložením knihy.

13.11.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Jako vždy u D.Browna poutavé! První polovinu knihy jsem plně hltala, pak jsem se začala strachovat, zda knihu nakonec pochopím, když se ze vsech stran hrnula taková spousta informací....ale ano, zaparkováno a skvěle.

08.11.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Takové knihy miluji....které rozšíří člověku rozhled, chytnou za srdce a vyvolávají po přečtení různé myšlenky a otázky! Velmi doporučuji.

01.11.2018 5 z 5

Nevycházej po setmění Nevycházej po setmění Helene Tursten

Kniha zajímavá, a jak už tu bylo zmíněno...překvapil mě konec.

25.10.2018 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tak jsou dvě možnosti...buď jsem přišla na chuť cestopisům anebo jsem třikrát (přečetla jsem jen tři cestopisy)sáhla správně.

20.10.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Mám ráda vztahové knížky. Často mě příběhy postav v knize pohltí, nutí k zamyšlení. Někdy nevěřícně kroutím hlavou nad tím, čeho jsou ženy pro muže schopny, kolikrát se vrátí do vztahu...jako v tomto příběhu.

16.10.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Má první zkušenost s detektivem Hunterem. Zajímavé. Zkusím další.

12.10.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nebylo tu tolik brutality jako v Hadrovém panákovi, ale nejsem z knihy nadšená. Připadalo mi, že se autor až moc snaží, aby kolem padali blízcí, aby hlavní postavy co nejvíc trpěly.

03.10.2018 3 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Těšila jsem se. Přesně nevím, co jsem čekala, ale ne to, co jsem četla. Zajímavé osudy, ale spousta postav, zápletek....neoslnilo mě to. Děkuji za zkušenost.

24.09.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Působivá kniha. Nevadilo mi, že příběh dospělé Sáry se mísí s tím z dětství, jako u jiných knih. Informace o houbách mě jistě obohatily.Vztahy lidí se Sárou, ale i jí samotné s místem jejího pobytu mě opravdu pohltily.....je to tak milé a tak kruté.Vřele doporučuji.

20.09.2018 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jako téměř vždy...čtivé, napínavé. V některých situacích a propletencích jsem se lehce ztrácela, ale zase se našla. Ještě mi zbývá poslední z knih s HH, tak hurá na ni.

14.09.2018 5 z 5

Prázdná hnízda Prázdná hnízda Mariam Petrosjanová (p)

Kniha mi tedy vůbec nesedla se všemi svými symboly, podivnými postavami a zvláštním dějem.

26.08.2018 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Sklonit se před lidmi, kteří tuto hrůzu zažili! Krásný až dojemný je vztah Violky k rodičům, hlavně k mamince. Svědectví tak silné, že jsem v některých pasážích chtěla knihu zbaběle odložit. Doporučuji přečíst všem...

26.08.2018 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Žádná krimi, ale stejně úžasná četba se zážitkem....cesta do duše ženy. Krásně propracované, jak hezké je "nastavené zrcadlo" nebo nebezpečné?

24.08.2018 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Švédské krimi jsou asi pro mě. Tajemné, zajímavé, příběh spojen se záhadným místem . Postupně krásně zapadají souvislosti, přesto, že na začátku je čtenář poněkud zmaten a i snad znaven složitostí děje a množstvím postav.Doporučuji. První dotyk s touto autorkou a jistě ne poslední.

24.08.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Nejsem asi správná čtenářka životopisů známých osob. Zajímaly mě jen názory na rodinu, společnost.

15.08.2018 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První, co mě odradilo bylo slovo"sem" místo "jsem".Vyprávěno dítětem....dobře. Celkově mi kniha připadala vypravěčsky zmatená. Nejvíc se mi asi líbila třetí povídka.

12.08.2018 3 z 5

Střípky Střípky Táňa Keleová-Vasilková

Oblíbená autorka nezklamala...děj ubíhá , ani člověk neví jak. Jako vždy příběh ženy, rodiny a propletence vztahů přátel, partnerů, dětí. V jednu chvíli jsem si říkala, zda už toho není moc na jednu hrdinku. A vážně tolik ženy o všem pochybují, hloubají a přehrávají si to, co zažily?Celkově na mě knížka působila tak nějak smutně.

09.08.2018 5 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Kouzelné vyprávění. Nelituji setkání s touto knihou.

06.08.2018 5 z 5