Johanka1956 Johanka1956 komentáře u knih

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Docela dobře se četla, ale nemohu říci, že bych četla jedním dechem. Trochu zdlouhavé, nějak jsem se nemohla prokousat...

26.04.2022 4 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Příjemné odpočinkové čtení. Příběh jedné velké rodiny. Jaký bude osud rodinného penzionu, touhy a sny mladých žen, které buď již jsou a nebo se stanou / Izzy/ součástí této rodiny, jak se cítí synové Jonesových? To se autorce krásně, poutavě podařilo vylíčí v tomto románu. Jistě brzy sáhnu po dalším díle Lucy Diamond.

14.11.2021 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

(SPOILER) Když mi byla doporučena kniha Alicina síť hned ze mne vylétlo 2x ne,ne. První ne, protože po románu DCERY se mi hned nechtělo do takové bichle a druhé ne, protože válečná temata já opravdu nevyhledávám. Jenže, a to naštěstí, nebylo po ruce nic, co bych už nečetla a tak pár stránek než vypůjčím něco jiného...
A je z toho obrovské nadšení z krásného historického románu, kdy osudy čtyř žen spojuje jeden muž, kdy se prolíná osud mladičké špionky první světové války Louise de Bettignies ( Lilli) a Eve Gardinerové od roku1915 a mladé americké studentky Charlie St.Clairové od roku 1947, která hledá svou sestřenici Rose.
Krásné, čtivé, místy smutné a neuvěřitelně kruté, ale bohužel pravdivé. Historický román sepsaný podle skutečnosti. Doporučuji !!!

07.04.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Žádné velké nadšení. Občas jsem si užívala napětí, ale žádný velký požitek jsem ze čtení neměla.

24.04.2024 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Začátek mne neuchvátil, ale postupně jsem vztah matky a dcery začala chápat a po smrti jejich blízkých osob jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Určitě doporučuji.

20.10.2023 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Tak tady asi zklamání. Čekala jsem po prvním dílu asi víc. Chvílemi zdlouhavé, nezábavné, stálé rozepře Hildy a rodičů, kteří se brání modernizovat. Zajímavě se vyvíjí postoj německé rodiny k Rusům, poté co byl jejich syn v ruském zajetí a nakonec se po návratu zamiloval do mladé Rusky s malým synem. No uvidíme co poslední díl.

28.12.2022 3 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Hezké počteníčko. I když válku v četbě moc nemusím. Zde se čtenář seznámí s osudy lidí v Německu, které válka hodně poznamenala a pro mnohé, i ty kteří původně byli obdivovateli Hitlera byla zklamáním a otevřela jim oči. Mnozí, kteří měli na začátku války majetek, žili si velmi dobře byli nakonec rádi, že si zachránili holý život. Kapitoly postav nesou jména hrdinů románu a velmi hezky se jejich osudy prolínají. Tento díl je opravdu hodně o válce a jejím konci a o štěstí, které měla rodina Kochových , majitelů kavárny U Anděla. Již se těším na další díl

28.12.2022 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Hezké, čtivé. Dobře propojené osudy jednotlivých postav.

28.12.2022 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

(SPOILER) Tak takový příběh jsem podle názvu knihy opravdu nečekala. Od počátku napětí a neuvěřitelná situace, kdy se musite zamyslet nad slabochem a kriminálníkem Ryanem, který rozjel celý neuvěřitelný příběh. Autorka postupně do děje přisouvá další postavy , popisuje jejich dosavadní životy a poutavě je zapojí do příběhu ve kterém je obětí Vanessa Willardová. Její manžel Matthew a jeho nová přítelkyně Jenna, kteří se seznámili u společných přátel Alexie a Kena, na první pohled báječného páru, byli postavy, kterým jsem fandila. Vůbec jsem nechápala Noru, která se upnula na propuštěného kriminálníka a do posleních okamžiků hájila jeho příšerný zločin. A bylo až neuvěřitelné chování Kena, který po několika letech sehrál únos Alexii. Kniha mi poskytla spoustu momentů k zamyšlení. Za mne skvělé čtení a určitě vyhledám další knihy této autorky.

22.01.2022 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

No co, příběh dvou mladých lidí a okrajově jejich blízkých a přátel... uvidím, snad to bude dobré, říkala jsem si, když jsem začala . Ale ne, nebylo to dobré, bylo to výborné. Naprosto skvělé, citlivé, nádherné. Jediné slovo, které se dost často opakovalo "zachrčela, chrčela,.." to, nevím proč, mi nějak nesedělo, dost časté přišlo mi .( Můj názor).

14.11.2021 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Zpočátku jsem se, jako u každé knihy J.Picoultové nemohla hned chytit. (Snad jen Vlk samotář mne upoutal ihned). Ale pak mne příběh naprosto strhnul.Velká láska končí smrtí mladé dívky a přítel je obviněn z její smrti. A tak jsem po knize sáhla v každou volnou chviličku jen abych už znala rozuzlení. Moc pěkné čtení.

03.01.2021 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Pro mne velmi rozpačitý začátek. pokračovat ve čtení, odložit? Ale protože to nemám ve zvyku, odkládat vybranou knihu....a dobře jsem udělala. Postupně s přibývajícími stránkami jsem se do příběhu zamilovala. Pak byla sice část, která pro mne byla dost zdlouhavá, ale konec příběhu opět nezklamal.

24.04.2024 5 z 5

Manžel musí zmizet Manžel musí zmizet Cathrin Moeller

Hodně černého humoru, maličko napětí, lehké úsměvné čtení. Jen bych chtěla vidět tchýni, která by tak lehce přijala informaci o smrti syna a ke všemu, když ho zabila jeho manželka, která byla pod její nekonečnou kritikou..

20.01.2024 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Echo Emersonová a Noah Hutchins, dva protiklady střídavě v jednotlivých kapitolách vypráví své příhody, dojmy, pocity ve vztahu k tomu druhému. Postupně se odkrývají jejich osudy a snahy vzájemné pomoci. Příjemné čtení i když v některých okamžicích trochu zdlouhavé.

20.10.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Tento kriminální román odehrávající se v Bretani mě moc nezaujal. Fádní, bez napětí, komisař Dupin se pro mne nestal oblíbenou postavou. Přišel mi nemastný, neslaný , špatně komunikující. Pokusím se jiný příběh a uvidíme.

26.03.2023 2 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Za mne moc hezký, romantický román z prostředí Afriky. Láska, dobrodružství, napětí, vše co mám v knihách ráda. Mohu jen doporučit

26.03.2023 5 z 5

Soukromé vztahy Soukromé vztahy Diane Chamberlain

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a vím, že není poslední. Zajímavé místo, dům, který spojuje spolubydlící , místo a přátelé, které se těžko opouští. Poutavě a citlivě popsané vznikající vztahy. Zajímavá zápletka. Za mne moc hezké čtení.

25.04.2022 5 z 5

Stíny horkého léta Stíny horkého léta Parry Bronwyn

Poutavý, napínavý příběh mladé strážkyně národního parku Jo a kriminalisty Nicka mne zcela pohltil. Čtenář je hned na prvních stránkách vtažen do krásné přírody australské divočiny, ale také do těžké práce strážců parků. Jak snadno se mladá strážkyně ocitne v ohrožení, když se stane svědkyní zločinu a Nickovou prioritou je mladou ženu, která ho stále víc přitahuje, ochránit. Zločin, nebezpečí, odhodlání, zrada, láska... Opravdu prima čtení

22.01.2022 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Skvělé, skvělé, skvělé. Doporučuji - jedno hloupé obvinění a co dokáže způsobit. Tolikrát jsem se musela zastavit a zamyslet nad tím, jak bych se zachovala, čemu bych věřila, je můj vztah s dětmi tak pevný a plný vzájemné důvěry, že bych jednoznačně stála na jejich straně? Ano spoustu otázek jsem si položila, vždyť do podobné situace se může dostat každý z nás. Krásné počteníčko.

14.11.2021 5 z 5

S matkou na útěku S matkou na útěku Nancy Baker Jacobs

Celkem dobře se mi četla, ale zdálo se mi, že jsou v knize místa popsaná tak trochu povrchně. Zaujala mne síť pomocných stanovišť, snaha pomoci ženám v beznadějných situacích. Zpočátku zdlouhavé, ale pak vzal děj rychlý a napínavý spád.

21.06.2021 4 z 5