Jossie Jossie komentáře u knih

Věštcův rok Věštcův rok Charles Soule

Náhodou na debut dobré a čtivé, hezky to odráželo, jak to ve světě chodí, včetně náboženství, víry, fanatismu, politiky, snahy o zviditelnění a chamtivosti.

08.08.2019 4 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

Tohle mě hrozně nebavilo, evidentně nejsem cílová skupina a hlavní hrdina mi většinu času připadal jako totální trotl.

06.08.2019 2 z 5

Císařovy kosti Císařovy kosti Adam Williams

Neuvěřitelně zbytečně silná kniha, zkrátit na polovinu a bylo by to fajn. Téma je samozřejmě zajímavé, ale popravdě řečeno se v těch čínských jménech člověk ztrácí a ještě mi přijde, že autor dost nadržuje komunistům.

24.07.2019 3 z 5

Růže ze Sevastopolu Růže ze Sevastopolu Katharine McMahon

Těšila jsem se hlavně na krymskou válku, takže mě příběh vzorně vychované a nesmírně skromné Marielly spíš vyrušoval, Rosa byla zase až moc ztřeštěná a hlavně první polovina knihy byla k nepřežití nudná. V druhé části už jsme se alespoň dostali na Krym, tam to bylo záživnější, ale to neustálé střídání časů (podle mne dost zbytečné) a odkrývání "hrozných" tajemství minulosti mě moc nebavilo.

12.09.2018 2 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

První díl se mi líbil víc, ale tady zase oceňuju, že jsou téměř zcela vynechány podivné citoslovce, naznačující zvuky různých zbraní.

30.07.2018 4 z 5

Mistr písní Mistr písní Orson Scott Card

Mistr písní mě nenadchl tak jako Ender, hlavně první část ještě v Domě písní byla hodně zdlouhavá a ne moc záživná.

27.07.2018 3 z 5

Děti moře Děti moře Charlotte Lyne

Tohle mě moc bavilo, vyloženě jsem se nemohla dočkat, až budu zase číst. Anthony byl moje oblíbená postava i když občas by zasloužil pár facek, aby se probral. A jako bonus moje oblíbené období za vlády Jindřicha VIII.

23.03.2018 5 z 5

Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Katherine Pancol

Celá trilogie mě moc bavila, ale tenhle díl byl přece jen nejslabší. Všichni pořád jen váhají a hledají sami sebe a to co předvádí junior je už moc velké sci-fi i na mě. A linka s Cary Grantem mě moc nebavila a to je můj oblíbený herec.

20.07.2017 4 z 5

Kus temnoty Kus temnoty Margaret Atwood

Shakespearova bouře převedená do vězeňského prostředí a použita jako nástroj pomsty. Nebylo to vůbec špatné, jen konec mi přišel poněkud naivní, že ve skutečnosti by to vše tak lehce neproběhlo. Ale představa je to hezká.

28.06.2017 3 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Já tenhle typ knih moc nemusím, ale tak od poloviny to bylo celkem napínavé a části věnované Praze se mi moc líbily.

15.02.2017 3 z 5

Patriarchátu dávno zašlá sláva Patriarchátu dávno zašlá sláva Pavel Brycz

Pro mne velmi milé překvapení, celou dobu mi to připomínalo Sto roků samoty od Márqueze a zase jednou jsem po dlouhé době v knize ležela a nerada jsem ji odkládala. Jen mi přišlo, že je autor ke svým hrdinům až moc krutý :).

20.01.2017 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Popravdě řečeno opravdu hodně se mi líbila jen povídka Zeď vzpomínek. Ale já na povídky moc nejsem, tak je těžko ocením.

20.01.2017 3 z 5

Slečna Pettigrewová začíná žít Slečna Pettigrewová začíná žít Winifred Watson

Na to, jakou to má pochvalnou předmluvu, to zas tak skvělé nebylo, ale jako divadelní hra by to nemuselo být vůbec špatné.

25.10.2016 3 z 5

Ve čtvrti Brick Lane Ve čtvrti Brick Lane Monica Ali

Kdyby se to zkrátilo o nějakých 150 stránek (a to by nebyl problém, protože ty věčné popisy a odbočky, pro děj zcela nepodstatné, jsou dost únavné), tak bych možná šla s hodnocením výš, protože problematika vystěhovalců a pohled do jejich duše je jistě zajímavá. Jen ty popisy vzhledu lidí byly dost šílené, takový Chánu mi z toho vyšel jako naprosto odporné stvoření a měla jsem pak problém pedstavit si soužití s takovým mužem.

04.08.2016 3 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Nenadchlo mě to ani neurazilo, pravda je, že přitažlivost hlavního hrdiny je mi záhadou, asi musel být výjimečně krásný, jinak si to neumím vysvětlit. Přeskakování z postavy na postavu bylo dost matoucí a časem jsem se přestala trápit tím, kdo Pandosta vlastnil a co s ním udělal. Popisy restaurování knih a odhalování padělků byly sice zajímavé, ale nakonec jich bylo už trochu moc.

29.07.2016 3 z 5

Vřesoviště Vřesoviště Belinda Bauer

Trochu bych to zkrátila, ale na prvotinu je to dobré.

11.07.2016 4 z 5

Genom Genom Sergej Lukjaněnko

Detektivka ve sci-fi mě moc nebavila, hlavně neustále opakované důvody, proč měl každý motiv. Jinak byl svět speciálů a naturálů hezký.

01.04.2016 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ne že by to nebylo čtivé, ale na Nesba to bylo trochu moc románkové. První krev na sněhu se mi líbila víc.

10.12.2015 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Naprostá pecka. S každým dalším dílem jsem si myslela, že mě to nebude tak bavit a bylo to přesně naopak. Tenhle díl se mi líbil úplně nejvíc už proto, že se tolik dotýká současnosti. Jímá mě hrůza, jak blízko jsme byli třetí světové válce, nesmírně zajímavé bylo pozadí amerických prezidentů, CIA, Ruska a našeho Pražského jara. Je to opravdu trilogie století.

10.12.2015 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Další skvělá kniha od Zafóna, na které mi vadila jediná věc - nemám ráda motiv, kdy někdo bojuje s duchem, protože to je marný boj.

05.11.2015 4 z 5