Juici Juici komentáře u knih

.. Amen ..

Díky Čtyřem dohodám jsem mnohé pochopila. Není určena každému, podle mého názoru k přečtení musí dojít každý sám s otevřeným a připraveným srdcem. I já jsem měla možnost a jsem za to vděčná.

03.12.2015 5 z 5

Alef Alef Paulo Coelho

.. Cesta míru plyne jako řeka, a protože řeka se ničemu nebrání, zvítězí hned na počátku. Umění míru je nezdolné, jelikož nikdo proti nikomu nebojuje, bojuje pouze sám se sebou. Přemoz sám sebe, a přemůžeš svět ..

Zanechala ve mě určitý zážitek. Při zavření knihy jsem měla pocit, že potřebuji ještě víc. Je to zvláštní, takové jiné.

03.11.2015 5 z 5

Antistresové omalovánky pro dospělé Antistresové omalovánky pro dospělé Jolana Daňková

Antistresové omalovánky pro -dospělé-

Stejný účinek budou mít i omalovánky za 15 korun s krtečkem. Ale! Je super, že někdo vymyslel tento styl, jak to mezi nás -dospělé- dostat, aby jsme si uvědomili, že i dospělí jsou děti a musejí jimi být. Pokud to tak není, ztrácíme potom onu kreativitu a sílu dělat přesně to, co nás nesmírně baví. Ať už to může být právě ono vybarvování.

03.11.2015 5 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Tvoje vina, Mercedes Ron

Táhlé pokračování série Viníci. 75% nuda a vážně jsem se přemáhala ke čtení. Posledních 25% mě bavilo a mělo to energii. Více se těším na filmové zpracování.

04.01.2024 2 z 5

Skryté bouře Skryté bouře Tami Fischer

.. "Přesně tak, bejby. Nás příběh totiž právě pořádně začíná. " ..

Třetí díl je zklamáním. Kam zmizela chemie, kterou spisovatelka uměla mezi hlavními postavami v předchozích dílech tak skvěle vykreslit? Tolik jsem se těšila na Creeda, který mě nakonec nepřesvědčil. A Lenny? Ta mi je bohužel nesympatická od prvního dílu a nezměnilo se nic ani po přečtení této knihy.

Parta z Fletcheru začíná pomalinku ubírat tempo. Uvidíme jestli nastaví v pokračování laťku výš.

05.12.2023 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

(SPOILER) .. Nový život. Nová láska. Nová Sára. ..

No, co k tomu napsat. Dostala jsem opět to, co kniha slibuje. Každopádně to sexování na veřejnosti mě nebavilo. A jako u předchozí knihy se opakuje závěrečný, rychlý a zbytečný konflikt mezi hlavními hrdiny.

Druhý díl je slabší a třetí už asi vyhledávat nebudu.

11.10.2023 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

(SPOILER) .. Anebo v intervalu tak krátkém jako je sedm minut ..

Tímto dílem mám za sebou celou sérii Selekce i s knihou Šťastně až navěky. Koruna je ze všech jednoznačně nejslabší. Romantika nula. Zábava nula. Akce nula. Sympatie k hlavní hrdince nulové. Škoda. Nejvíc mě mrzí, že potenciál romantiky s Erikem tam byl obrovský. Bohužel absolutně nerozvinutý a láska vznikla vlastně z ničeho.

Když nebudu řešit děj, kniha se čte dobře. Obálka jako u celé série je prostě poklad a opravdu dělá ozdobu v každé knihovně. Loučím se tedy se Selekcí s pocitem, že i já jsem prošla životem Ameriky, Maxona a jejich dcery.

21.08.2023 2 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

.. Každou hodinu, minutu, vteřinu ..

Musím uznat, že ačkoli mě děj série moc neuchvátil, i třetí díl byl velmi čtivý a každá stránka utíkala pod rukama. Každopádně jsem moc ráda, že každá z postav měla svůj zasloužený konec. Závěr série byl dostačující.

14.08.2023 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

.. A na jejím konci budu mít na prstu prstýnek ..

Pokračování série Selekce není o nic lepší než předchozí díly. Zdlouhavé nezábavné části, kdy neustále posloucháme od hlavní hrdinky prvních dílů, jak je její dcera úžasná. I přesto, že je celou knihu opravdu arogantní a nepříjemná. Selekce jako taková je hodně okrajově popsaná. Nemá hloubku ani slávu. Dialogy jsou podle mě mdlé a nezáživné.

Vzhledem k tomu, že nechci sérii nechat nedočtenou, pustím se i do posledních dílů, ale těším se až to budu mít za sebou.

06.07.2023 2 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

.. Není to konec příběhu, ale teprve začátek - ale jen pokud Aspyn řekne ano..

Tohle se teda nepovedlo. Nemám chuť dát ani jednu hvězdu. Příběh nezajímavý, postavy nudné a vůbec žádný náboj ani emoce.

17.05.2023 odpad!

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

(SPOILER) .. A že každý krok musím věnovat své kamarádce, Amy ..

Nechápu vysoké hodnocení, které kniha má. Teď vím, že ani vyšší hodnocení neurčuje, jak je kniha dobrá.

Amy byla originální část knihy, bylo to velice zajímavé čtení. Pak tu máme alkoholičku Alex, která mi vůbec nevadila a docela výstižně mi ukázala, jak těžké musí být zbavit se závislosti. Jacob byl nudný a vůbec mě nebavil. Nejvíc mě teda opravdu mrzelo, že neměl žádný prostor Simon. Tato část mi hodně, hodně chyběla, protože jsem chtěla nakouknout do jeho myšlenek. Štve mi, že ve finále knihy, nebyl žádný aha moment. Nic mě nepřekvapilo a dokonce jsem při posledních stránkách začínala usínat. Ještě dodám, že jsem do teď nepochopila souvislost s názvem knihy a příběhem...

17.03.2023 2 z 5

Rok podle Dary – týdenní diář 2017 Rok podle Dary – týdenní diář 2017 Dara Rolins

... Konec 2017 ...

Konečně diář s kterým jsem vydržela celý rok! Prostě mi sednul, jak p*del na hrnec :-)

02.01.2018 5 z 5

Cesty z úzkosti a deprese Cesty z úzkosti a deprese Heinz-Peter Röhr

.. Umění je v tom, proměňovat pocity ve skutek ..

Příjemná kniha, ve které jsem se nemálo krát našla. Odnesla jsem si z ní přesně to, co jsem potřebovala, pro svůj duševní stav. Kniha je čtivá a nápomocná. Doporučuji všem co se chtějí vymotat z úzkostí nebo depresí, každý si v knize totiž najde přesně to co potřebuje.

29.06.2017 4 z 5

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Moc pěkně napsaná, příjemná a chutná kuchařka proložená krásnými texty :-)

01.02.2017 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

(SPOILER) .. A zabít ..

Proboha, po dlouhé době jsem seděla a ani nedýchala při čtení knihy! Zvláštně v části, kdy ji zachránil voják. Bože to bylo tak hrůzné, napínavé a odporné! Doslova jsem otáčela stránky rychlostí blesku. Každopádně ten konec, ten stál za to. Až tak, že mu ubírám hvězdičku. Úplně mě zastavil v rozpumpovaném tepu. Ach jo...
Jen chci ještě dodat, že místo přirovnávání k S. Kingovi, jsem pohledala skutečný příběh vraha (Pilčík) a je to velmi smutný pravdivý příběh. To byla asi moje poslední kniha inspirována skutečným příběhem.

26.04.2016 4 z 5

Tep osudu Tep osudu Jindřich Švejda

.. Děkuji všem, kterým jsem v životě mohl pomoci, protože to mne vždy činilo šťastným ..

Coca znám mnoho let, z Kissu. Vezl mě na autobus, provedl skvělého Bonzáka na mého dědu, zahrál mnoho skvělých akcí a v rádiu to byly prostě ty nejlepší časy (jak v knize píše). Díky knize, jsem pochopila co se tenkrát stalo, možná i proč. Rozhodně jsi neměl lehký život, ale budeš mě muset omluvit, když řeknu, že mě kniha spíš připadá, jako já jsem TOP a všichni mi ubližovali. I když píšeš, jak moc jsi ublížil tam a tam, ale energie té knihy je úplně někde jinde. Škoda...

08.04.2016 3 z 5

Síla srdce Síla srdce Baptist De Pape

(Nedočtené)

Kniha překrásně zpracována, ale je to čistý souhrn všech mouder nejznámějších duchovních lidí. To je i důvodem, proč jsem knihu nedočetla.

08.04.2016 3 z 5

Principy reflexologie Principy reflexologie Nicola Hall

(Nedočtené)

Jako přehled možná ano. Jinak myslím, že by postačily již vydané knihy o reflexi.

17.11.2015 odpad!