kadgam kadgam komentáře u knih

Až za hrob Až za hrob Deborah Crombie

Romantická detektívka z krásneho Škótska. Napínavá príjemným spôsobom ale od začiatku do konca a s nečakaným rozuzlením. Pár pohodových večerov sa oplatí pozorne čítať, pretože pozýva a opisuje malebnú krajinu spojenú s vôňou whisky

03.05.2017

Codex Regius Codex Regius Arnaldur Indriðason

Nudný dej, písané rádoby archaickým štýlom. nezáživné.

14.04.2017

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zaujímavé, ešte zaujímavejšie, že slovenské. Kniha sa mi páčila, bezprostredne po prečítaní uvažujem, v čom je pointa. Vzájomné hecovanie sa mladých ľudí? Narušená psychika po požití drogy, hladiny inzulínu plus únavy z nedostatku potravín ?
Z pár faktov skonštruovať túto knihu je obdivuhodný výkon, kvitujem aj odkazy na youtube (nefungovalo) aj na odborné správy.

14.04.2017 5 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Zaujímavé prostredie, menej napínavý dej, miestami až trochu nudné opisy, ale záver stál za to!
Odporúčam prečítať.

04.04.2017

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Knihu som čítala po filme p. Renča. Žiadne iné vedomosti o sestrách som nemala iba sa teraz rozpamätávam na niektoré staršie filmy, v ktorých jedna z nich hrala. Kniha neide veľmi do hĺbky, popisuje konanie sestier B., ich rodiny. Vyzerá to, že kým Lída bola veľmi silná osobnosť, ktorú príkoria života nezlomili tak ľahko, jej sestra bola jej pravý opak.
Kniha sa dobre čítala, ale trochu mi vadil štýl písania autorky.

04.04.2017 3 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Trošku nabubrelo chválenkársky americké, čitateľné.
Páčil sa mi popis systému americkej justície, právnických a policajtných praktík. Číta sa skôr ako realistický opis než fikcia

13.03.2017 3 z 5

Nirmala Nirmala Premčand

V indickej spoločnosti, podľa knihy, je žena členom spoločnosti iba cez svojho muža. Nirmala je zo spoločensky dobrej, ale chudobnej rodiny. Tým je vymedzený výber jej partnera. Po náhlej smrti jej otca, sa miesto v spoločenskej hierarchii jej rodiny mení a rodina ženícha od sobáša odstúpi. Nirmala sa vydá za muža, ktorý je asi o 20 rokov od nej starší a jeho najstarší syn je asi v jej veku. Manžel žije so slobodnou sestrou, ktorej príchod novej manželky do rodiny nie je po vôli a využije každú príležitosť na založenie sváru. Čokoľvek mladá žena urobí, znepáči sa niektorému členovi rodiny, ktorá sa týmto dostane do takých ťažkostí, že postupne umierajú jej členovia a nakoniec aj hlavná hrdinka nevydrží tlak na ňu a podlieha

16.02.2017

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Kniha sa dobre čítala a spojenie krimi s rodinným životom je dobrým spestrením deja. Iná vec je, kam až sú autori v opisovaní zvrátenosti ochotní zájsť a prečo. Stupňovanie krutosti musí mať medze a tu už by bolo ťažko si vymyslieť niečo horšie. Napriek počtu strán má kniha viacero hluchých miest, aj ťažko vysvetliteľných chýb policajtov

13.02.2017

Kameňolom Kameňolom Johan Theorin

Horor kombinovaný so švédskou mytológiou, v tomto prípade nie najšťastnejšia voľba, pretože tieto dve línie nesúviseli. Kniha sa čítala dobre, iba spojenie dejov nedávalo zmysel. Podľa záveru to ani nebolo klasické krimi, aj keď detektívna zápletka tam bola. Skôr by som to videla na psychologický román o živote v nehostinnom kraji, kde ľudia z nedostatku kontaktov utiekajú k mystike a bájnym bytostiam. Detektívna časť nebola logicky sledovaná a a nakoniec ani vysvetlená.
Dobré oddychové čítanie, ak vás tento druh literatúry baví

13.02.2017

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Mám rada knihy, z ktorých sa okrem pobavenia aj niečo dozviem. Táto bola veľmi zaujímavá jej zasadením do prostredia severného Nórska, zeme Sámov. Veľa som sa naučila o ich kultúre, spôsobe života a tradíciách.
Kniha je dobre napísaná, dej plynie rovnomerne. Sú tam síce niektoré malé nezrovnalosti a nei dosť ozrejmené čast deja, ale veď čitateľ má aj fantáziu.
Mám chuť si niečo viac prečítať o živote severských národov a nemusí to byť zabalené do detektívky.

05.02.2017 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Kniha sa mi páčila. Mala v sebe niečo optimistické. Nebolo to ani tak dejom knihy ako skor čítaním medzi riadkami o rozhodnutí, ktoré mení všetko.

02.02.2017 3 z 5

Pár od susedov Pár od susedov Shari Lapena

Americký srdcervúci príbeh. Zaujímavý jednoduchý začiatok, potom sa niečo stane, situácia sa komplikuje, tajomstvá vychádzajú na povrch a nakoniec nečakané rozuzlenie. Až na trochu pridlhú strednú časť má kniha spád a koniec stojí za to.

02.02.2017 2 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Dva prvé diely autora ma nadchli čiastočne kvôli prostrediu, do ktorého je dej zasadený a čiastočne kvôli tomu, že som Hebridy kedysi navštívila a pripomenula mi nezabudnuteľné miesta.
Šachové figúrky ma vyslovene nudili. Neurčitá zápletka, samotýrajúci sa ľudia bez záujmov a bez budúcnosti. Chcela som knihu dočítať do konca, jej veľké plus je, že sa dobre číta a všetky mená a okolnosti sú známe z prechádzajúcich dielov.

23.01.2017 2 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Počas čítania knihy som rozmýšľala, ako by mňa zasiahla taká tragédia, ako strata najbližších a bezmocnosť niečo urobiť, zasiahnuť, pomôcť. Príbeh je opísaný dobre, emocionálne a detailne no, je to veľmi smutný príbeh.
Prvá kapitola má veľmi dobrý spád, celá kniha potom je podaná príliš prejemnelo až sa mi zdrobneliny zdali prehnané.
Verím ale, že si kniha nájde čitateľky, ktoré ju vrelo prijmú a určite ich chytí za srdce.
Srdečne ďakujem autorovi za zaslaný výtlačok s venovaním a podľa sľubu ho posúvam ďalej, ďalším záujemcom a záujemkyniam v miestnej knižnici.

21.01.2017 2 z 5

Biela levica Biela levica Henning Mankell

Vedľajšou dejovou nitkou románu je migrácia do Švédska z rôznych krajín. V tomto prípade to sú ľudia, ktorí stratili pevnú pôdu pod nohami a sú ochotní a schopní akéhokoľvek činu, aj vraždy. Inak pre mňa dosť nudná kniha s podrobnými opakujúcimi sa opismi niektorých činností. Zaujal ma opis spoločensko politickej situácie v južnej Afrike aj keď neviem, či bol opísaný podľa možnej skutočnosti. Čo ma veľmi prekvapilo bolo konanie Wallandera pri pomoci africkému nájomnému vrahovi. Dúfam, že to je veľmi ď aleko realite alebo návod na vysporiadanie sa s cudzou kriminalitou?

16.01.2017 3 z 5

Vo svete a v Rijáde Vo svete a v Rijáde Soňa Bulbeck

Naše dievčatá hľadajúce šťastie v exotickej krajine s úplne inými kultúrnymi zvyklosťami

12.01.2017

Včely Včely Laline Paullo

Kniha o včelách, ale rovnako by mohla byť o ľuďoch v prísne štrukturovanej spoločnosti s pravidlami, ktoré sa dodržiavajú, nikdy neporušujú, pretože jej obyvatelia sú pod prísnym dohľadom. Je to kniha o ktorej možno rozmýšĺať a určite jedna z tých, ktorú si zapamätám.

12.01.2017

Agatha Raisinová a mŕtvola v kvetináči Agatha Raisinová a mŕtvola v kvetináči M. C. Beaton (p)

Prečítala som pár titulov zo série, nenadchnú ale pobavia

11.01.2017 4 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Dobrá oddychovka aj kniha na zamyslenie sa o živote

11.01.2017

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Jedna z mojich obľúbených kníh. Čítala som viackrát a ešte budem

11.01.2017