Kamchaa Kamchaa komentáře u knih

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Nechce se mi věřit, že se tato zvěrstva vůbec děla. Zcela na očích, zcela beztrestně. Nemohu uvěřit, že se něco takového stalo a utéct se z tohoto pekla podařilo. Určitě doporučuji.

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Za mě nádherně napsaná, čtivá s tak dojemným příběhem, že jsem měla co dělat abych neplakala u komplet celé knihy. Doporučuji všem!

23.11.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Jsem z knihy dost zmatená a dle komentářů nejsem jediná. Tuto knihu bych nedoporučila a určitě nikdy znovu nečetla.

12.02.2019 odpad!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romantika na dlouhé zimní večery. Knihu jsem již jednou četla před lety, ale nyní jsem si řekla, že si dám celou triologii po sobě. I na druhé čtení mě kniha bavila, bylo těžké ji zavřít a jít spát :)

11.01.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje po delší čtenářské pauze první kniha.. zase mě totálně pohltila. Příběh, ač zpočátku jsem se neorientovala, byl krásný, plnohodnotný, čtivý a místy tak dojemný, že slzy tekly proudem. Jedním slovem nádhera!

19.02.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Do poslední chvíle napínavý příběh, kdy po celou dobu čtení uvažuji nad tím, jak by příběh mohl dopadnout :-). Příběh plný zvratů jak již bylo určitě několikrát uvedeno. Určitě doporučuji. Zhltnuto za dva večery.

12.02.2019 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Zhltnuto za dva večery. Bezva čtivá knížka, napětí až do poslední stránky.

23.02.2024 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha nádherně napsaná. Několikrát jsem se při čtení rozplakala a zároveň mě neustále nutila číst další a další stránky. Krutost tohoto příběhu je velkolepá. Určitě všem doporučuji.

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Wow.. a potom dlouho nic. Všechny knihy s tématem holokaustu ve mne zanechávají neutuchající pocit neuvěřitelnosti tehdejší doby.

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Zklamání z toho, že kniha nebyla thrillerem, jak již bylo psáno ostatními. Spíše psychologický román. To ale knize budiž odpuštěno. Spletité vztahy rodiny, vnitřní "souboje" a přesto navenek dokonalá rodinka. Možná pro někoho "aktuální téma". Kniha byla skvělá, čtivá, zajímavá, hezký konec. Za mě určitě doporučuji.

03.05.2019 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Na začátku mi vadil (nebo spíš nebyla jsem zvyklá) na styl vyprávění. Po chvíli jsme si ale uz sedli a pak jsem příběh hltala jedním dechem! Neuvěřitelný ale přesto nádherný příběh.

03.05.2019 4 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Četla jsem jedním dechem. Výstižně popsané pocity děvčátka, které bylo po 13cti letech vytrženo z původní rodiny a vráceno k biologické. Maličko mě zklamal konec, doufala jsem, že se dozvíme něco víc o dospělosti, ale i tak dávám plný počet :-)

03.05.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Nejen v něměcku byly osudy lidí drsné a neuvěřitelné. Méně známé příběhy lidí trpících v Rusku. Doporučila bych každému, velmi silný, krásně napsaný příběh.

13.04.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na hrůzu té doby krásně napsaný čtivý příběh, pojatý nikoliv jako líčení válečných a lidských hrůz, ale jako oslavu a nekonečnou víru v lásku. Zhltnuto na jeden zátah.

19.02.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zajímavá kniha, zajímavý příběh, velmi zajímavé rozuzlení. Doporučuji přečíst.

12.02.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Za mě wow.. chvílemi jsem se dokonce bála jít doma v noci na záchod.. čtivě napsaná příběh, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo jak co a proč :-) .

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knížek k tématu holokaustu jsem přečetla několik ale tato jedinná mi až tolik nepřirostla k srdci. Nevím proč. Možná proto, že dříve čtené knihy byly "drsnější". Za mně obrovské zklamání. Do dočtení jsem se musela vyloženě nutit.

12.02.2019 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

A zase ta romantika :) asi ne moc pravděpodobné, uvěřitelné, ale za to skvěle čtivé, odpočinkové a krásně napsané.

11.01.2020 3 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Hezký románek s osudem dvou sestřiček. S realitou toho nemá moc společného, ale jako oddechovka proč ne :-)

03.05.2019 3 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Nádherně napsaná kniha, realný příběh dvou nevidových osob a jejich rodin. Doporučila bych přečíst každému.

13.04.2019 5 z 5