Kami33 Kami33 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Bylo to smutné čtení. Od začátku bylo jasné, že happyend se konat nebude, pouze že celé vyprávění spěje k zcela jasnému konci. Možná to tak někde chodí, ale nevím... Celé mi to přišlo poněkud černobílé.

22.06.2022 4 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Výborné. Děj je asi zbytečné rozebírat, stejně jako je zbytečné opět opakovat jak čtivá, ale zároveň uvěřitelná kniha je. Tak alespoň přidám pochvalu za humor a skvělé dialogy.

23.01.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Od prvních stránek až do konce super.

30.10.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka moc hezká. Jen mě mrzí, že jsem ji poslouchala jako audioknihu s naprosto strašidelným přednesem Evy Josefíkové. Jen se opět ukazuje, že hlasité čtení je velmi specifická disciplína a ne každý by se do toho měl pouštět.

03.08.2021 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Kate pátrá v utajení a daří se jí jako vždy. Hezké, čtivé, super.

17.06.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Jeden z mých oblíbených autorů. Děj má spád, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, knížka je čtivá. Jen ten konec mě na chvíli zmátl. A ano, možná je až moc brutální, ale hvězdičku jí za to neuberu :-).

10.11.2019 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Pěkná, čtivá detektivka oblíbené autorky. Kdo má Josie a její případy rád, bude spokojený.

30.06.2024 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Nezbývá mi než opakovat předchozí komentáře: Skvělé. Čtivé. Čtvrtý díl oblíbené série.
A závěr knihy slibuje, že tato série bude pokračovat.

14.01.2024 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Po zdánlivě klidnějším předchozím díle přichází velmi napínavé rozuzlení mocenského boje v Sureté. Inspektor Gamache bojuje ze všech sil a nakonec...

24.08.2023 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Moc se mi líbí to kouzlo, díky kterému se člověk přenese až do Kanady a traví čas se svými starými známými z Three Pines.

18.08.2023 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Měla jsem obavy ze spojení s politikou, ale nakonec to byl poměrně povedený příběh, který se četl skoro sám.

01.08.2023 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Tak jsem poněkud na přeskáčku dokončila sérii. Tento díl byl také moc povedený. Těším se na další.

25.07.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tentokrát se vydáme do Holandska. Jinak je ale vše při starém. Poměrně trefně vykreslené charaktery jednotlivých postav, zajímavý námět, čtivost... Takže bezva, stejně jako ostatní knihy autorky.

25.08.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Josie je o kousek sympatičtější než v prvním díle a knížka je opět velmi poutavě napsaná. Tak pokračuji dalším dílem.

24.04.2022 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Asi jsem našla nového oblíbeného hrdinu. Hezké, čtivé, napínavé.

23.03.2022 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Jsem příznivcem této řady, a tak i když tento díl nepovažuji za nejlepší, přesto ho hodnotím dobře. Kdo má Carla, Asada, Rose a ostatní rád, bude spokojený. I když, jak již bylo zmíněno, o detektivní příběh je zde pouze okrajový. Jak by řekl Asad: "Velbloud si odskočil, ale karavana kráčí dál."

08.03.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Hlavní hrdinku jsem si oblíbila poměrně brzy, děj hezky ubíhal. Odkazy na Kiminu minulost jsou podle mě příjemná nadstavba celého příběhu.

30.05.2021 5 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Od první knihy Jatka ušel Reacher dlouhou cestu. V něčem se změnil v něčem zůstal stejný. Ale pořád jsou knížky s ním pohodové, zábavné čtení a u této jsem se bavila obzvlášť. Opravdu, trochu parodie, trochu pohádka, ale proč ne. Za mě skvělé.

03.01.2021 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

U této série postupuji opačným směrem - od Smrtící bílé k Volání kukačky. Nevím jestli to je tím, že hrdiny už "znám", ale mě se tahle knížka moc líbila.

23.09.2020 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Souhlasím s předchozími komentáři, že za chvilku člověk zapomene, o čem to vlastně bylo. Ale na druhou stranu oceňuji čtivost série, kdy děj pěkně ubíhá, nejsou zde žádné do očí bijící nelogičnosti, lidé se chovají přirozeně, což se o mnoha podobných sériích říct nedá. Proto já jsem spokojená.

28.03.2024 5 z 5