Kami33 Kami33 komentáře u knih

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Chvilku jsem se bála, že knížku ani nedočtu. Děj byl poměrně dost předvídatelný. Nakonec jsem dočetla, ale žádné wau pocity se rozhodně nedostavily.

03.11.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Jsem velmi mile překvapena. Knížka, kterou jsem musela číst a číst, abych věděla, jak to nakonec dopadne.

01.11.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Mě se to líbilo - krátké kapitoly, střídání pohledů Liv a Adama, čtivost a nakonec žádný happyend.

01.11.2022 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Poklidné čtení, narušované postupným odkrýváním toho, jak to bylo s Paulem Morinem. Do toho vyšetřování v Three Pines. Tři dějové linky, z nichž ta Quebecká mě bavila nejmíň. Ale jako celek to fungovalo. Takže já si budu muset doplnit předchozí díly, protože tohle byl můj první Armand Gamache.

01.11.2022 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Souhlasím s předchozími komentáři, že děj se odvíjel zpočátku pomalu a nebylo jasné, kam se posune. Pak začali věci do sebe zapadat a bylo to čím díl napínavější. Nakonec překvapení a já jsme spokojená.

08.10.2022 5 z 5

Hřích náš každodenní Hřích náš každodenní Dominik Dán

Mimořádně silný příběh a také hodně smutný. Podle mě jedna z nejlepších knih D. Dána (a to se mi líbili zatím všechny).

08.10.2022 5 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Nebylo to špatné, ale od autorů už jsem četla podstatně napínavější knihy.

24.09.2022 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Za mě skvělé. Od první stránky čtivé, vtipné a přitom i uvěřitelné. Jen ten konec mě trošku zklamal.

24.09.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jsem ráda, že jsem si doplnila mezírku a tuto knihu si konečně přečetla. Bylo to určitě zajímavé, ale nebudu tvrdit, že se k ní ještě někdy vrátím (na jednu stranu je to dost depresivní čtení). Spousta věcí je zde geniálně vymyšlena: přepisování skutečností, newspeak, vaporizace...

24.09.2022 5 z 5

Horká linka Horká linka Michael Connelly

Nebylo to špatné, děj hezky ubíhal, jen technické detaily ho poněkud zpomalovaly.

11.09.2022 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Zábavné, napínavé, čtivé...

04.09.2022 5 z 5

Andělský let Andělský let Michael Connelly

Harry Bosch je můj oblíbený detektiv, zásadový, neúplatný, svůj. Takový je i v této knize, která se čte skoro sama.

04.09.2022 5 z 5

Koruna věčného soumraku Koruna věčného soumraku James Rollins (p)

Skvělé. Začátek byl poněkud náročný, ale pak se před námi odkryl nový svět plný zvláštních tvorů, lidí (no a i soch). Jedna z knih, kterou když dočtete, je vám líto, že už je konec. Teď budu muset s napětím čekat na pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

V tuto chvíli poslední příběh Josefa Bergmana, což je škoda. Doufám, že si ještě o tomto detektivovi něco přečtu.

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět jiná destinace a jiné téma, ale stále čtivé a zábavné.

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tentokrát se vydáme do Holandska. Jinak je ale vše při starém. Poměrně trefně vykreslené charaktery jednotlivých postav, zajímavý námět, čtivost... Takže bezva, stejně jako ostatní knihy autorky.

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Opět hezké čtení

Červený trpaslík – Omnibus Červený trpaslík – Omnibus Rob Grant

O seriálu Červený trpaslík vím pouze to, že je a občas jsem zahlédla krátké kousky. Přesto jsem se pustila do téhle bichle a... musím se s Trpaslíkem seznámit mnohem více osobně. Z knížky jsem byla nadšená. První dvě knížky super, vtipné. Druhé dva příběhy hodně zamotané, zmatené, ale pro mě velmi zábavné. Na čtení jsem se pokaždé těšila.

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Venkovské prostředí, dostihový sport, jedno dávné záhadné zmizení a do toho vraždy. Jen ta linie se sériovým vrahem byla podle mě trochu zbytečná.

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Druhá přečtená knížka autorky a opět milé počtení. Částečně společenský román, částečně detektivka v takovém poměru, který je tak akorát, aby vás to bavilo.