Kami33 Kami33 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Mám trochu problém, jak hodnotit. Námět super. Čtivost také. Jen něco malinko schází. Ale i tak stojí za přečtení.

15.05.2022 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Tajemný příběh se četl dobře, ale ... na konci jsem si připadala trochu ošizená. Čekala jsem nějaké to wau a ono nic. Nicméně pokud přijdu k druhému dílu, tak si ho přečtu. Už jen proto, aby mi vyplnil bílá místa.

08.05.2022 4 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Další příběh, další vyřešené případy a opět spokojenost. Není co dodat.

02.05.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Zatím nejlepší kniha celé série. A i Josie je zase hned o něco sympatičtější, když vidíme, co má za sebou.

02.05.2022 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Čtvrtou opici jsem četla před třemi lety, Pátou oběť před dvěma a Šesté dítě nyní. Bylo pro mě tedy trochu těžké se zorientovat v ději a čase. Ale na druhou stranu třeba ten odstup byl naopak lepší. Knížka mě okamžitě pohltila a od poloviny knihy jsem byla skutečně napnutá, jak to celé skončí. Čtení jsem si opravdu užila.

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Dva různé případy, žádná politika a opět velmi zábavná knížka.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Josie je o kousek sympatičtější než v prvním díle a knížka je opět velmi poutavě napsaná. Tak pokračuji dalším dílem.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Čtivé, napínavé, také si myslím, že si přečtu další díl.

08.04.2022 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Napínavé, čtivé, těším se na další.

03.04.2022 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Tuto sérii mám poměrně ráda. Hezký námět, čte se snadno od prvních stránek. No a plus celé série je, že i když jí nečtete po sobě, nic strašného se nestane.

28.03.2022 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Asi jsem našla nového oblíbeného hrdinu. Hezké, čtivé, napínavé.

23.03.2022 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Návrat k Zaklínači jak pro autora tak pro čtenáře. Děj poněkud spletitý, ale důležité je, že Geralt zůstal svůj, stejně tak jako jeho přítel Marigold. Souhlasím, že jako povídková kniha by to asi dávalo větší smysl. Ale i tak milé čtení.

20.03.2022 5 z 5

Opravdu mrtev? Opravdu mrtev? Peter James

Už jsem některé knihy o detektivu-superintendentovi Royi Grace četla a celkem se mi líbily. Stejně tak i tato. Jen závěr mi přišel zdlouhavý.
Souhlasím s tím, že bych si představovala pátrání poněkud sofistikovanější. Ale na druhou stranu, možná by to v reálném životě fungovalo spíš takto, než některé detektivky, kde A vede k B a to k C... a na konci je případ vyřešen.

20.03.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Jsou knihy, které jsou napínavé a tato je super napínavá.

14.03.2022 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Další příběh z amišské komunity a další výzva pro Katii Burkholderovou. A jako vždy čtivé a napínavé.

14.03.2022 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Jsem příznivcem této řady, a tak i když tento díl nepovažuji za nejlepší, přesto ho hodnotím dobře. Kdo má Carla, Asada, Rose a ostatní rád, bude spokojený. I když, jak již bylo zmíněno, o detektivní příběh je zde pouze okrajový. Jak by řekl Asad: "Velbloud si odskočil, ale karavana kráčí dál."

08.03.2022 4 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Byť první kniha série, četla jsem jí až nyní, když už mám pár "dánovek" přečtených. A to je dobře. V tomto díle je více politiky a méně humoru. Za mě to mám raději opačně.

26.02.2022 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Dočetla jsem a teď vážně nevím, co napsat. Pročetla jsem si předchozí komentáře ke knize (a i k celé sérii) a přemýšlím, jak bych to celé zhodnotila já. A nevím. Bylo to super a určitě se k celé sérii vrátím. Nejvíc asi převažuje pocit, že je mi líto, že už je konec.
No, to není tak docela pravda. Ještě mě čeká Bouřková sezóna, takže hurá na ní.

26.02.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka se četla dobře. Děj byl poměrně předvídatelný, chybělo mi tam nějaké to překvapení navíc. A po pravdě vůbec nevím, co Grace celou dobu (když jí Jack nevzal ven) dělala.

14.02.2022 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tak nám to pěkně pokračuje a já se těším na další díl.

07.02.2022 5 z 5