Kami33 Kami33 komentáře u knih

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Námět nebyl zas tak originální, ale kniha se hezky četla. První polovina super, pořád čekáte, jak to bude dál, ale druhá polovina už trošku drhla a závěr - no nevím.

06.02.2022 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Přečíst se to dalo, ale být kniha o něco delší asi bych to musela odložit.

06.02.2022 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Moc hezká kniha. Zajímavý námět, děj rychle ubíhal a než jsem se nadála byl tu konec. Každopádně podle mě stojí za přečtení.

02.02.2022

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Ajaj. Tak to se až tak nepovedlo. Jak už bylo napsáno, nebýt pan Minier můj celkem oblíbený autor, asi bych nedočetla. Za mě tam toho bylo moc nebo spíš málo? Kladný policista, záporný záporák, divná hlavní hrdinka, každá z postav byla až moc šablonovitá. Motiv nula, děj předvídatelný, no... snad další knihy budou zase lepší.

31.01.2022 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Moc se mi to líbilo. Nové postavy (mimochodem skvělé - lidské, i když co Regis a trpaslíci? - dobře, tak tedy skvělé s lidskými vlastnostmi), putování, tajemství a napětí, jak to vše dopadne. Takže honem do dalšího dílu.

31.01.2022 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

První setkání s autorem. Podle recenzí jsem ale čekala ještě o trochu víc.

23.01.2022 4 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Výborné. Děj je asi zbytečné rozebírat, stejně jako je zbytečné opět opakovat jak čtivá, ale zároveň uvěřitelná kniha je. Tak alespoň přidám pochvalu za humor a skvělé dialogy.

23.01.2022 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak v minulém díle jsem se trošku ztrácela, ale tady mi příslušnost čarodějů k jednotlivým vládcům dala zabrat ještě víc. Ono to nakonec nebylo až tak zásadní, ale ... No nic, sněm skončil, jak skončil, a kniha pokračovala dál. Četlo se mi to hezky a pokračuji dalším dílem.

14.01.2022 5 z 5

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Určitě je pravda, že některé "Dánovky" byly o kousínek lepší. Ale ten kousek je pro mě příliš malý, abych kvůli tomu, hodnotila hůře.

14.01.2022 5 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Kniha typická pro autora. Něco se stane, ale ono se to stane proto, že hlavní hrdina počítá s tím, že se to stane a stane se to kvůli němu. Ať je to Lincoln Rhyme nebo Colter Shaw nebo další z jeho hrdinů. Mohlo by se zdát, že je to překombinovaný a navíc stále se opakující scénář. Ale ono je to super a je to jedna z věcí, kvůli které mají knížky Jefferyho Deavera takový úspěch a čtivost. Takže ano, bylo to místy překombinované, čtivé a za mě super.

08.01.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Po povídkách se může zdát, že se zde zas tolik neděje. Zatím se úplně neorientuji, je zde množství postav a v místopise se také úplně nevyznám. Ale ono se to vyvine. Myslím.

02.01.2022 5 z 5

Tajemství škorpiona Tajemství škorpiona Lincoln Child

Příjemné čtení, napínavé, zábavné, bez hluchých míst. Přečteno raz dva.

31.12.2021 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Trošku jiné než předchozí díly. Ale bavilo mě to.

31.12.2021 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Moc hezké čtení. Napínavé, čtivé a zajímavé.

17.12.2021 5 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Tak nevím... Hezký nápad, ale nakonec mi to připadá jako nevyužitý potenciál.
Ale četlo se to dobře.

17.12.2021 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhá sada povídek a opět skvělé čtení. Už se těším na další.

17.12.2021 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Za mě zcela nepřijatelný začátek a když o tom tak přemýšlím, tak zřejmě celá dějová linka. (Masový vrah propuštěný na svobodu, detektiv, který k tomu dopomůže, policie, která nechá vraha pobíhat zcela bez dozoru... No nevím.) I když je pravda, že čtivé to bylo.

12.12.2021 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Bylo to docela hezké, ale ... ne že bych se od knížky neodtrhla.

02.12.2021 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Začínám se Zaklínačem, i když o sérii vím už dávno. Teď na ni přišel čas. A já jsem ráda, že čas vyšel na tuto předvánoční dobu (trošku stresu, trošku únavy) a tahle knížka je pro mě báječný relax a odreagování. Takže super načasování. A samozřejmě super čtení.

02.12.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Oproti minulému dílu, za mě lepší. Nebo už jsem si na Luca a Avu zvykla?

22.11.2021 5 z 5