Kami33 Kami33 komentáře u knih

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Pomalejší rozjezd, pak tak trochu "psycho". Ale super.

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Souhlasím s předchozími komentáři, i mě tento díl přišel o něco slabší a možná i docela překombinovaný. Ale stále pohodové čtení.

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Čte se skvěle. Sice si po další knize děj těch předchozích moc nepamatuji (ale to je zřejmě problém mojí paměti), nicméně to nevadí. Nečekám od této série nic jiného, než že mě pobaví, odreaguje a vtáhne do děje a to se jí daří na sto procent.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knížka se četla dobře a rychle. Nápad by tu byl, ale zpracování mohlo být i preciznější. Přesto hodnotím vysoko. Mám ráda knihy, které čtenáře vtáhnou hned do příběhu, než knihy, kde si autor polovinu knihy připravuje terén pro takový ten wau efekt.

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Docela zajímavá kniha, která se rychle čte.

08.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Většině knih, které čtu dávám pět * a teď vidím, že mi proto jedna chybí. Tahle knížka by si jich podle mě zasloužila šest. Četla jsem jedním dechem, vtáhnuta do děje se u mě střídal strach, lítost, údiv, přání, ať už je dobře nebo alespoň líp. Takže kniha vzbuzující emoce, která vás nutí číst ještě trochu déle do noci, ať víte, jak to dopadne. A dopadlo to... Jak bychom si mohli myslet, že se hlavním hrdinům povede lépe v dalším díle, když víme, co po válce následovalo? Znárodňování, padesátá léta a další fanatatismus. I přesto se na další díl moc těším.

08.08.2021 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knížka si v hodnocení nestojí nejlépe a možná by bylo škoda ji kvůli tomu nezkusit. Četla se lehce, občas i vtipná, vsuvky cizích lidí za mě super. Rysy jednotlivých postav jsou možná až příliš vyhraněné. A hlavně hlavní hrdinky jsou krásné, vysoké, štíhlé, vtipné a okouzlující - to by člověku mohlo přijít líto :-)

04.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Je zvláštní, v čem je kouzlo této knihy? Děj knihy ubíhá rychle, žádné happyendy jen tvrdý život na česko-polském pomezí. Náhled do (pro mě neznámé) historie. Takže přidávám se k většině - skvělá kniha.

03.08.2021 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Hmm, zajímavé... začátek tedy nic moc, v polovině jsem myslela, že jí odložím, pak jsem tomu dala šanci a poslední třetina byla zábavná. Hlavní hrdinka byla poměrně nesympatická a chovala se dost podivně.

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Mé první setkání s advokátkou Torou, možná ne poslední, ale na 5 * mi ještě něco chybí (5 * dávám většině knížek). Nejvíc mi asi vadilo malé množství emocí a taková celková neosobnost vyprávění, no a pak to tykání všech se všemi (a to i přesto, že logopedka nebyla paní XY, ale "logopedka", i na Islandu se snad každý nějak jmenuje.)

03.08.2021 4 z 5

Neonová oběť Neonová oběť John Sandford (p)

Lucas Davenport skoro nestárne. Děj plynule navazuje, jedna akce vyvolává druhou, žádné slepé uličky, vše do sebe zapadá jako dílky puzzle, ale proč ne? Čte se skoro samo.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Poslouchala jsem jako audioknihu. Pavel Batěk to četl hezky, ale děj mě až zas tak nezaujal. Doktor v krizi středního věku, který tak žije - nežije, pije - nepije...

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Zajímavý příběh, kam zmizel doktor Karpeta? Hezké čtení. Prostřednictvím osob z doktorova okolí se dozvídáme také něco i nich samotných a o době a poměrech, které tu byly. Jen by mě zajímalo, jak se doktorovi povedlo zmizet přes hranice socialistického Československa.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

"Pohádka o chytrém pejskovi, ve které nakonec vše dobře dopadne." Takže i když tato věta zní naprosto příšerně, proč ne. Každý potřebujeme pohádky, trochu mouder a šťastné konce.

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Za mě ano

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Trochu jsem se bála pokračování, ale nakonec se mi líbilo. Na rozdíl od 1. dílu, který jsem poslouchala jako audioknihu, kdy mi přednes Evy Josefíkové dost lezl na nervy, jsem si tentokrát četla podle svého a knihu si užila.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka moc hezká. Jen mě mrzí, že jsem ji poslouchala jako audioknihu s naprosto strašidelným přednesem Evy Josefíkové. Jen se opět ukazuje, že hlasité čtení je velmi specifická disciplína a ne každý by se do toho měl pouštět.

Ochránce Ochránce Lee Child

Jack Reacher je srdeční záležitost, takže i když jeho rychlá orientace v problematice IT trochu překvapí, přesto stále hezké čtení.

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Perfektní

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opuštěné miminko, prostituce, manipulace... opět napínavé a čtivé. Jen mě není jasné, proč si Kim a Bryant většinou vykají a jen výjimečně tykají. Opravdu to tak autorka myslela nebo je to jen věc překladu? (Myslím, že v tomto díle si vykali celou dobu.)

02.07.2021 5 z 5