Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Gilead Gilead Marilynne Robinson

Hm, takže čo povedať k tejto knihe. Po dlhšom čase mi dala kniha zabrať a to nie len kvôli tomu, že bola v angličtine, ale aj čo sa týka obsahu. Musím povedať, že som na niekedy mierne strácala v deji a musela niektoré riadky čítať viackrát. Ako bolo už spomenuté, toto je veľmi kontemplatívna kniha a dej nie je akčný, tak isto je tu menej dialógov, ale na druhej strane poskytuje autorka pohľad človeka, manžela, otca a reverenda na svoj život, svoju rodinu, všetky dôležité udalosti v jeho živote, ktoré písomne zanecháva svojmu synovi. Náročná kniha, ale stojí za to. AJ

31.12.2017 5 z 5

Vďaka Betlehemu sa rodí láska a je tu nádej Vďaka Betlehemu sa rodí láska a je tu nádej Max Lucado

Také pravé orechové k vianočným dňom. Odporúčam! :)

26.12.2017 5 z 5

Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Eugene B. Sledge

Jedna z najlepších kníh s vojnovou tématikou. Osobné vyznanie a opis "zážitkov" na tichomorských ostrovoch Peleliu a Okinawa vojaka Sledgehammera boli jednoducho osobné a úprimné a stojí za to si túto knihu prečítať. AJ

23.12.2017 5 z 5

Kto je Duch Svätý? Kto je Duch Svätý? Ján Buc

Kratučké čítanie, ale plné hlbokých myšlienok, právd a povzbudenia.

03.12.2017 5 z 5

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Pozoruhodné svedectvo a odvaha a oddanosť tejto mladej ženy a celej jej rodiny. Neuveriteľne krásny a úprimný pohľad na smrť- keď smrť neznamená koniec, ale naplnenie a začiatok niečoho krásneho. Odporúčam :)

03.12.2017 5 z 5

Děti potřebují hranice Děti potřebují hranice Jan-Uwe Rogge

Poučné čítanie.

03.12.2017 4 z 5

Život v zemi smrti Život v zemi smrti Oszkár Bettelheim

Ďalšia kniha z obdobia 2.svetovej vojny a života väzňov v koncentračných táboroch. Tentokrát bol fokus na politických väzňov- komunistov a autor sa snažil opísať to, že ani v tých najťažších podmienkach sa presvedčení komunisti nedali zlomiť a držali spolu. Bolo celkom zaujímavé sledovať ako zmýšľali a vnímali rôzne veci ľudia, ktorí boli presvedčení o pozitívnosti tohto režimu.

03.12.2017 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Na tuto knihu som sa chystala dlho. Nesklamala. Miestami som zabudla na to,ze toto nie je fikcia,ale realita. Byt sucastou dozrievania jedneho z milionov dievcat,ktore prisli o zivot pocas 2.svetovej vojny,bolo darom. Aspon z casti som mala moznost spoznat a vzit sa do pocitov mladeho dievcata v tom hroznom case. Ako bolo uz spomenute, ako som sa blizila ku koncu knihy,tak som si v duchu hovorila- Nie,nekonci,ja chcem vediet,ci sa po vojne Annine plany a sny splnia a chcem sledovat jej zivot dalej. Napriek tomu,ze citatel vie ako jej zivot konci,stale bola akoby iskierka nadeje,ze takto sa to skoncit nemoze. Velka vdaka Anninmu otcovi,ze sa podelil so svetom s tymto uprimnym a osobnym vyznanim svojej dcery. AJ

29.11.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Zmiesane pocity. Na jednej strane bol dej napinavy a vyriesili sa urcite problemy. Na druhej strane, pre mna nedostatocny zaver. Mnoho veci nebolo poriadne vysvetlenych a ukoncenych. Niekedy mam pocit pri knihach tohto typu, ze autor pri poslednej casti dochadza stava a predstavivost a zbabru to. Tak ako Hunger Games aj Divergent aj tento koniec bol skor sklamanie.

29.11.2017 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Za mňa si pokračovanie zaslúži 5 hviezd. Bolo zaujímavé a prekvapujúco napínavé čítať niektoré pasáže, ktoré sa odohrali v Sile, ale z pohľadu druhej strany. Je pravda, že niektoré pasáže boli zbytočne naťahované, ale celkovo bola táto časť bohatá na nové informácie a mnohé odpovede. Super ťah ísť takto do minulosti. Hor sa na finále :) AJ

17.11.2017 5 z 5

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Krásne a smutné zároveň. Odporúčam.

05.11.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Myslím, že celkom slušný začiatok trilógie. Dočítala som to s množstvom nezodpovedaných otázok, na ktoré čakám odpovede v nasledujúcich častiach. Celkovo ako nápad ďalšej z mnohých kníh na tému "koniec sveta ako ho poznáme" bolo Wool veľmi zaujímavé. Veľké plus je tiež fakt, že hlavé postavy nemajú sladkých -násť, ale už majú niečo za sebou ;) AJ

05.11.2017 4 z 5

Panoptikum starých kriminálních příběhů Panoptikum starých kriminálních příběhů Jiří Marek (p)

Velmi dobra knizka. Pribehy miestami vtipne, miestami vazne. Posledny ma teda dostal. Priznam sa, ze niektore ceske slova ma potrapili,ale inac odporucam :)

24.10.2017 4 z 5

Kým nemáme tvár Kým nemáme tvár C. S. Lewis (p)

Prva z Lewisovych knih, pri ktorej sa neviem rozhodnut ci bola dobra alebo nie. Prva cast knihy bola ok,druha bola trochu matuca. Citala som v ramci Book Clubu,ktory sme zalozili a debata o nej bola zaujimava :) AJ

15.10.2017 3 z 5

Rytier siedmich kráľovstiev Rytier siedmich kráľovstiev George R. R. Martin

Dávam 4, ale len z jediného dôvodu- a to slovenský preklad. Martinov svet poznám len v angličtine, čo sa týka kníh aj seriálu a preto čítať Rytiera v slovenčine bol ťažký údel ;) Bolo ťažké orientovať sa kto je kto a kto ku komu patrí. Čo sa však samotných príbehov týka, tak dávam 5 hviezd :)

08.10.2017 4 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Pekná knižôčka s milými kresbami. Deťom sa veľmi páči :)

04.10.2017 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Úprimne, nuž mňa tento román neohúril. Čítala som ho v rámci čitateľskej výzvy (obľúbená kniha rodičov alebo starých rodičov), inak by som asi po nej nesiahla. Veľmi deprimujúca kniha a Emma Bovary ma neuveriteľne rozčuľovala počas celej knihy, jej správanie, sebectvo, nevďak. Nuž, mám to za sebou a raz určite stačilo :)

23.09.2017 3 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

No jednoducho skvelé čítanie. Môžem len a len odporučiť. AJ

15.09.2017 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

5 hviezd bez debaty. Pán Follet to jednoducho napísal skvele. Keďže som nečítala ani jednu z jeho predošlých kníh, tak som nemala problém s tým, že toto je pre neho nový smer. Myslím, že toto sa mu vydarilo na jednotku a vtiahol ma úplne do 12.storočia a mne sa z neho nechcelo odísť. Odporúčam! AJ PS: V angličtine to malo 1076 strán, ale každá jedna stála za to ;)

09.08.2017 5 z 5

Myslím, že sa autorovi podarila ďalšia dobrá a veselá oddychovka. Pri tej pochmúrnej literatúre, čo viac čítam, bolo toto dobrým únikom :) AJ

24.07.2017 4 z 5