Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Dielo majstra Dielo majstra Francine Rivers

Povedala by som, že pre mňa jedna z najlepších kníh od Francine Rivers. O tom, ako nás dokáže poznačiť a veľa krát aj zmrzačiť naše detstvo a dospelí okolo nás. No tiež ponúka nádej pre každého, kto dokáže svoje srdce otvoriť pre Ježiša. Fakt úžasná kniha!

24.12.2018 5 z 5

Eduard a jeho zázračná cesta Eduard a jeho zázračná cesta Kate DiCamillo

Krásny príbeh, nie len pre deti. Mnohí sa často podobáme Eduardovi a ako on, aj my potrebujeme niekedy prejsť jeho cestou. Odporúčam! :)

24.12.2018 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Miestami predvídateľný dej, no pán Follet je pán spisovateľ a dokázal nanovo a zaujímavo spracovať dejiny môjho milovaného Anglicka a vlády Tudorovcov, do ktorých vložil zopár zaujímavých fiktívnych postáv :) Komu sa páčili Piliere zeme, určite sa rád vráti do Kingsbridgu :) AJ

22.12.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Dosť dobré čítanie, povedala by som, že až veľmi dobré čítanie a skvele spravovaná téma. Nie len dobré, ale aj zaujímavé. Nuž, v skratke odporúčam. :)

29.11.2018 5 z 5

Dejiny mojej Cirkvi - II. diel Dejiny mojej Cirkvi - II. diel Viliam Judák

Dobré spracovanie. Síce sa autor dotýka aj kontroverzných tém a riadnych prešľapov predstaviteľov Cirkvi, no podľa mňa je to málo priznať a nič s tým nerobiť, respektíve veľmi málo naprávať to, čo je zlé.

18.11.2018 4 z 5

Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly Sal Severe

Síce mi trvalo prečítať túto knihu, ale ozaj stojí za to. Či rodič, starý rodič alebo učiteľ, človek sa toho dozvie veľa a najmä príklady zo života. Odporúčam :)

10.11.2018 4 z 5

Obyčajná tvár Obyčajná tvár Raquel J. Palacio (p)

Veľmi krásne podaný príbeh o chlapcovi, nie úplne bežnom vo výzore, ktorý nás dokáže naučiť veľa o tom, čo je v živote dôležité. Odporúčam! AJ

07.11.2018 5 z 5

Smäd Smäd Jo Nesbø

Nemôžem si pomôcť, ale Nesbo ma zasa dostal :) Po dlhšom čase som zasa čítala niečo brutálnejšie, a v podstate som zistila, že je brutál čítať takéto brutálne knihy v dnešnom brutálnom svete. No Harryho som jednoducho musela dočítať.

30.10.2018 5 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Síce jeho posledná kniha, no pre mňa len druhá kniha. Ale bola super. Keď som pred asi 4 rokmi siahla po prvom Pratchettovi, tak mi vôbec nerezol a po pár kapitolách som to vzdala. No k prečítaniu prvej ma priviedol darček na narodeniny a k prečítaniu druhej čitateľská výzva. Myslím, že ostatné si postupne prečítam z vlastnej vôle ;)

24.10.2018 4 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Pán spisovateľ Mitchell je pán spisovateľ. Smutný príbeh, ale super kniha. Plus čaro Japonska je čaro Japonska ;) AJ

12.10.2018 5 z 5

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

Ani neviem ako hodnotiť túto knihu. Čítala som ju, ale miestami vôbec nevnímala a strácala sa v texte, kto je kto vlastne a čo sa tam deje... Možno je to tým, že som po dlhšom čase čítala knihu v angličtine :)

09.09.2018 3 z 5

Cesta okolo sveta za osemdesiat dní Cesta okolo sveta za osemdesiat dní Jules Verne

Ďalšia dobrá kniha z Verneho pera :)

26.08.2018 4 z 5

Dievča zo Sieny Dievča zo Sieny Louis de Wohl

Zasa ďalší žiarivý príklad oddanosti Bohu. Zaujímavé čítanie, aj z pohľadu kresťanských dejín.

18.08.2018 5 z 5

Hviezda juhu Hviezda juhu Jules Verne

Toto leto mi knižne vládne Jules Verne. Siaham po všetkom, čo od neho doma máme už roky rokúce a teraz si užívam bláznivé dobrodružstvá :) Jeho knihy, vrátane Hviezdy juhu, sú úžasným únikom do sveta fantázie jedného brilantného spisovateľa. Oceňujem jeho kreativitu, vtip a slušnosť v jeho príbehoch. Nepotreboval vulgarizmus, zbytočné násilie a presexualizovaný text ako to majú mnohí súčasní spisovatelia a predsa dokáže zaujať a nadchnúť čitateľa aj v dnešnej dobe a človek si z jeho príbehov dokáže aj niečo dobré odniesť. Klobúk dolu! :)

12.08.2018 5 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Ja si nemôžem pomôcť, ale Jules Verne je neuveriteľný. Nielenže sú jeho príbehy pútavé, ale tento človek čitateľovi predostiera také množstvo informácií, že mi niekedy padala sánka. Skvelý príbeh! Skvelý autor! Odporúčam :)

10.08.2018 5 z 5

800 mil po Amazonce 800 mil po Amazonce Jules Verne

Jules Verne je majster svojho remesla a mňa len mrzí, že mi trvalo tak dlho, kým som na to prišla ;)

02.08.2018 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Vynikajúca kniha! Britská história má nevyčerpateľnú studnicu skvelých príbehov a toto je jeden z nich. Pre milovníkov britskej histórie-povinné čítanie! :)

26.07.2018 5 z 5

Antihrdina Antihrdina Alexandra Salmela

Zatiaľ bez hviezdičiek, pretože tak divnú knihu som dávno nečítala a neviem sa rozhodnúť či je geniálna alebo totálna blbosť ;) PS: Slovenské vulgarizmy sú mňa veľké mínus v knihách a v tejto ich bolo požehnane :(

23.07.2018 2 z 5

Povesti bez konca Povesti bez konca Viera Čurmová

Samotné povesti boli zaujímavé, ale spôsob akým to bolo napísané, s gramatickými chybami a mnohými chybami tlače, sa mi táto knižka čítala zle.

18.07.2018 3 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Potrebujem chvíľku na strávenie tejto knihy.

15.07.2018 5 z 5