Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Dráček Zog a princezna Rebelka Dráček Zog a princezna Rebelka Julia Donaldson

Julia Donaldson je moja srdcovka, jej príbehy sú veľmi zábavné, no najmä v angličtine majú úžasné rýmovačky a výborne sa to číta nahlas. Odporúčam! AJ

21.02.2019 5 z 5

Barborka a jej radosti Barborka a jej radosti Nancy Delvaux

Zo skúseností môžem povedať, že deti vo veku 2-4 majú veľmi radi tieto príbehy o malej Barborke.

21.02.2019 3 z 5

Barborka a jej kamaráti Barborka a jej kamaráti Nancy Delvaux

Jednoduché príbehy zo života malej Barborky, ľahko uchopiteľné a pochopiteľné pre malé deti.

21.02.2019 3 z 5

Kniha světel Kniha světel Chaim Potok

Trošku ťažšie som sa začítavala do tejto knihy, no pomaly ale isto to pán Potok zasa dokázal a vtiahol ma to ďalšieho svojho príbehu. Navyše som sa aspoň takto cez knihu vrátila na chvíľu do krásneho Japonska a obzvlášť môjho obľúbeného Kyota. AJ

21.02.2019 4 z 5

Sofia a Tekvička Sofia a Tekvička Pat Zietlow Miller

Ozaj veľmi originálna a krásna kniha pre deti a vlastne aj pre dospelých :)

20.02.2019 5 z 5

Pohádkopsaní pro klidné spaní Pohádkopsaní pro klidné spaní Lenka Medvecová Tinková

Praktická kniha nie len pre rodičov.

20.02.2019 4 z 5

Moc a sláva Moc a sláva Graham Greene

Celkom neviem ako hodnotiť, dej ma až tak nezaujal, prichytila som sa veľakrát, že moje myšlienky lietali kade tade pri čítaní. Dosť mi čítanie znepríjemňoval aj fakt, že slovenský preklad mal mnoho gramatických chýb a takéto texty nemám rada. Ak by mi táto kniha nezapadla do knižnej výzvy, asi by som po nej nikdy nesiahla.

10.02.2019 3 z 5

Cesta Slnka Cesta Slnka Francesco Lorenzi

Oplatí sa prečítať. Silné svedectvo viery a uzdravenia na tele aj na duši.

02.02.2019 5 z 5

Tajomná záhrada Tajomná záhrada Frances Hodgson Burnett

Krásna to knižôčka. Odporúčam nie len pre malých, ale aj veľkých. Všetci sme niekedy takí akí boli Mary či malý radža, no dá sa s tým niečo robiť. Tak smelo do toho! :)
PS: Slovenská kniha má 235 strán-čiže nepárny počet strán na Čitateľskú výzvu ;)

28.01.2019 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

5 hviezd! Jednoznačne! Nech žije mestská stráž! :)

23.01.2019 5 z 5

Strom, ktorý dáva Strom, ktorý dáva Shel Silverstein

V jednoduchosti je krása. Odporúčam! :)

19.01.2019 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Po dlhom čase som čítala knihu od pani French. V porovnaní s predošlými knihami bola táto pre mňa ani nie slabšia, ale možno menej zaujímavá. Dejovo miestami dosť nudná. Možno pripísať aj mínus za angličtinu, kedže autorka používala často írske nárečie, bolo to ťažšie na porozumenie niekedy. Ale aj tak to bolo ok čítanie, no predošlé knihy sú podľa mňa lepšie :) AJ

16.01.2019 4 z 5

Cukrové topánky Cukrové topánky Adela Režná

Nápad dobrý, ale niečo mi chýba v tejto knihe. Ale pre deti myslím ok :)

04.01.2019 3 z 5

Chlapec z kociek Chlapec z kociek Keith Stuart

Ďalšia skvelá kniha pre všetkých čitateľov, nie len pre rodičov detí s autismom. Je to skvelý príklad toho, že ak človek chce, tak sa dokáže popasovať s problémami a aj sám so sebou. Kde je vôľa, tak je aj cesta k zmene. V dnešnej dobe, kde sa manželstvá a rodiny rozpadajú kvôli sebectvu a nezodpovednosti jedného, či oboch rodičov, je táto kniha ozaj svetielkom nádeje, že veci sa dajú zmeniť k lepšiemu, len treba v prvom rade zapracovať na sebe, tak ako aj otec a manžel Alex v tejto knihe. Mne osobne prekážali trochu hrubé slová použité v tejto knihe, ale inač odporúčam!

01.01.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Uf. Že je to kniha pre deti, aj dospelák má dosť, keď ju číta. No je to veľmi potrebná kniha, nie len pre tých, ktorí zápasia v rodine so smrteľnou chorobou. Aj autorka tejto knihy prehrala svoj boj, no zostalo po nej dielo, s pomocou pána Nessa, ktoré stojí za to prečítať. A nie len raz. Odporúčam!

25.12.2018 5 z 5

Dielo majstra Dielo majstra Francine Rivers

Povedala by som, že pre mňa jedna z najlepších kníh od Francine Rivers. O tom, ako nás dokáže poznačiť a veľa krát aj zmrzačiť naše detstvo a dospelí okolo nás. No tiež ponúka nádej pre každého, kto dokáže svoje srdce otvoriť pre Ježiša. Fakt úžasná kniha!

24.12.2018 5 z 5

Eduard a jeho zázračná cesta Eduard a jeho zázračná cesta Kate DiCamillo

Krásny príbeh, nie len pre deti. Mnohí sa často podobáme Eduardovi a ako on, aj my potrebujeme niekedy prejsť jeho cestou. Odporúčam! :)

24.12.2018 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Miestami predvídateľný dej, no pán Follet je pán spisovateľ a dokázal nanovo a zaujímavo spracovať dejiny môjho milovaného Anglicka a vlády Tudorovcov, do ktorých vložil zopár zaujímavých fiktívnych postáv :) Komu sa páčili Piliere zeme, určite sa rád vráti do Kingsbridgu :) AJ

22.12.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Dosť dobré čítanie, povedala by som, že až veľmi dobré čítanie a skvele spravovaná téma. Nie len dobré, ale aj zaujímavé. Nuž, v skratke odporúčam. :)

29.11.2018 5 z 5

Dejiny mojej Cirkvi - II. diel Dejiny mojej Cirkvi - II. diel Viliam Judák

Dobré spracovanie. Síce sa autor dotýka aj kontroverzných tém a riadnych prešľapov predstaviteľov Cirkvi, no podľa mňa je to málo priznať a nič s tým nerobiť, respektíve veľmi málo naprávať to, čo je zlé.

18.11.2018 4 z 5