Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Most do prístavu Most do prístavu Francine Rivers

Dávam 5, lebo aj keď ma hlavná predstaviteľka Abra miestami dosť štvala, je to ďalší pekný a povzbudzujúci počin z pera pani Rivers :)

06.07.2018 5 z 5

Honba za meteorem Honba za meteorem Jules Verne

Jules Verne je jednoducho pán spisovateľ a Hon za meteorom je jeho ďalší skvelý počin :)

03.07.2018 5 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Ďalšia super kniha z pera pána McEwana a ďalšia vážna téma, ktorá sa nie vždy ľahko číta. Ale McEwan vie ako na to. Povolanie sudcu mi niekedy príde ako fikcia, že je to len v knihách a filmoch. Môžu naozaj cudzí ľudia rozhodovať o životoch druhých ľudí, detí, rodín ... ? Niekedy mi to príde, že na to nemá nikto právo, inokedy je zásah nezávislej osoby nevyhnutný. No neviem, ich rozhodnutie sa nekončí v súdnej sieni, a môže mať aj veľmi negatívny dopad na určité osoby. J osobne by som asi nedokázala urobiť rozhodnutie v tomto konkrétnom prípade, ale sudkyňa Fiona Maye ho urobila a aké to malo následky, nuž, stojí to za prečítanie. AJ

01.07.2018 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Poznala som sfilmovanú verziu už dlho a v rámci knižnej výzvy som siahla aj po knihe. V podstate sa jej film držal, aj keď sú tu aj informácie navyše. Oscar Schindler nebol človek bez chýb, ale za tie životy, ktoré zachránil a nebolo ich málo, si zaslúži úctu a aby ľudia jeho meno poznali. AJ

28.05.2018 5 z 5

Miliónová faktúra Miliónová faktúra Jonas Karlsson

Nejako mi ušiel zmysel tejto knihy ;)

05.05.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ťažko hľadám slová. Knihu som prečítala v nedeľu a som z nej doteraz hotová. Písala som už k viacerým knihám, že toto je jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala, ale toto je NAOZAJ JEDNA Z NAJLEPŠÍCH KNÍH a bodka!!!!!! Vlastne výkričník ;) Téma ťažká a pochmúrna, bolestná, ale našla sa tam aj radosť a láska. Ani neviem ako opísať ten tón knihy, ktorá sa mi hneď prvými stranami dostávala pod kožu. Tak potichu, pomaly sme sa spoznávali s hrdinkami tejto knihy, pozerali sme sa na udalosti z 3 rozličných pohľadov. Veľmi emotívna kniha a musím priznať, že boli aj slzy, ale nie zo smútku a beznádeje, ale práve naopak. Veľmi odporúčam, všetkými desiatimi a dala by som aj 20 hviezd tejto knihe!!! :)

01.05.2018 5 z 5

Americkí bohovia Americkí bohovia Neil Gaiman

Dávam 4. Celkom pozitívne prekvapenie. Tretia kniha od tohto autora, z dvoch predošlých jedna super a druhá divná. Táto začínala tiež veľmi podivne, miestami som tápala a veľa vecí nedávalo zmysel, ale postupne sa veci odkrývali a príbeh sa veľmi dobre rozbehol. AJ

01.05.2018 4 z 5

Širé Sargasové moře Širé Sargasové moře Jean Rhys

Trošku zmätená z tejto knihy som teda. Antoinetta mi prišla skôr ako obeť a nie šialenec ako bola opísaná v Jane Eyrovej. Myslím, že táto kniha radšej nemala uzrieť svetlo sveta ;) Pre mňa ale bola povinná jazda na Book Club. AJ

08.04.2018 3 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

McEwan je McEwan. Toto bolo dosť brutal čítanie aj pre mňa. AJ

02.04.2018 4 z 5

Biela veľryba Biela veľryba Herman Melville

A dávam 5. Aj keď miestami bolo tých podrobných opisov až až, ale Biela veľryba má svoje čaro.
PS: No ako milovníčka veľrýb som rázne proti ich lovu a zabíjaniu.

24.03.2018 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

S odstupom pár dní od prečítania píšem. Nuž toto je ozaj veľdielo a trvalo mi len 35 rokov, kým som sa k nemu dopracovala ;) Ale stálo to za to a myslím, že teraz som si to vychutnala dosýta. Super ozaj. Môžem len odporučiť pre všetkých čitateľov bez rozdielu.

05.03.2018 5 z 5

Moja tridsaťročná vojna Moja tridsaťročná vojna Hiró Onoda

Až je to neuveriteľné, že sa toto stalo. Miestami tak absurdné, akoby som čítala Forresta Gumpa. Japonská mentalita a oddanosť vlasti je trochu iný level ako to poznáme my a Hiro Onoda je toho názornou ukážkou. Ale je to zaujímavé čítanie.

05.03.2018 3 z 5

Dobrý človek Ježiš a lotor Kristus Dobrý človek Ježiš a lotor Kristus Philip Pullman

Nápad je to celkom zaujímavý, ale ináč nič moc ;) AJ

05.03.2018 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Nedá sa dať menej ako 5 hviezd. Tento príbeh sa dokáže tak dostať pod kožu, že čitateľ nemá šancu. Teda ja som nemala ;) Nebudem sa tu rozpisovať, nechce sa mi. Jediné čo ma mrzí, je koniec. Odporúčam :)

18.02.2018 5 z 5

Když jsme byli sirotci Když jsme byli sirotci Kazuo Ishiguro

Ishiguro je pre mna srdcovka. Napriek tomu,ze tato kniha ma pokojnejsi dej, Ishiguro podava citlivy pribeh maleho chlapca a jeho zivota pred a po zmiznuti jeho rodicov. Pre milovnikov tohto autora je tato kniha dalsi poklad :) AJ

10.02.2018 5 z 5

Brněnské pověsti Brněnské pověsti Jakub Šafránek

Zaujimave citanie :)

10.02.2018 4 z 5

Predškolská pedagogika nielen pre učiteľov Predškolská pedagogika nielen pre učiteľov Milena Lipnická

Aby som bola úprimná, veľa mi táto kniha nedala. Pri tomto type kníh, kde je priveľa teórie, mi chýbajú príklady z praxe a zo života.

04.02.2018 2 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Miestami som sa pýtala sama seba- What the hell???, čo sa to deje v tejto knihe. No zdanlivo nesúvisiace udalosti a postavy začali postupne do seba zapadať a takto vzniklo toto podarené dielo. Miestami trochu divné, ale vtipné, a pre mňa osobne, lepšie dielo ako Hitchhikers guide ;)

28.01.2018 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Túto knihu som dostala od kamarátky na narodeniny s tým, že čítala recenzie a že je to vraj super kniha. A mala pravdu! Jedna z najlepších kníh aké som čítala. Asi sme všetci vedeli akým smerom tento príbeh pôjde a aký koniec je pred nami, ale v duchu som si hovorila, nech má tento príbeh happy end. No na druhej strane, zmena povahy a osobnosti akou Charlie prešiel po operácii, bola dosť výrazná, no nebola to úplne zmena k lepšiemu a ja som si kládla otázku či to stálo za to. No podľa Charlieho slov, bol šťastný a vďačný aspoň za ten čas, ktorý mal ako "normálny" človek a že mohol pomôcť ľuďom podobným jemu. Ozaj hlboký príbeh z ktorého sa môžeme veľa naučiť. Odporúčam.

21.01.2018 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Nikdy by som nepovedala, že kniha o zajacoch môže byť taká dobrá. Pravdu povediac, neviem či by som sa k nej dostala, ak by nebola na zozname nášho Book clubu, asi by som o nej ani nevedela, že existuje. Začiatok bol síce trošku nudný a vravím si, no to bude fuška dočítať, ale nakoniec to stálo za to. Odporúčam. AJ

14.01.2018 5 z 5