Karoley Karoley komentáře u knih

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Metráček aneb nemožně tlustá holka.
Příběh o životních trampotách dospívající dívky Jitky Pažoutové, která má pár kilo navíc.

O knize jsem toho hodně slyšela, máma i babička knihu vychvalovaly, ale já se k její četbě dostala až teď v rámci Čtenářské výzvy. Moc milé čtení, dívčí román plný humorných hlášek. Královsky jsem se bavila!

12.08.2023 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Muž v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty lidí na chodníku. Nechá za sebou mrtvé a zraněné a z místa činu zmizí.. Příběh inspirovaný skutečnou událostí.

V hlavní roli detektiv ve výslužbě Bill Hodges a zvrácený "bachatel" Pan Mercedes (a jeho První a Druhá věc).

Moje 18. kniha od Kinga a opět skvělá jízda! Nejvíce mě bavily kapitoly vyprávěné z pohledu Pana Mercedesa. Konec perfektní. Někdy si určitě přečtu i další dva díly ze série.

20.04.2023 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Ententýky, dva špalíky... Kdo si vylosuje smrt?

Moje devátá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!
Po bolestné ztrátě Kevina Dawsona jsem se hned pustila do Osudného slibu. Kim a její tým (včetně nové posily Austina Penna) vyšetřuje vraždu doktora Cordella, který neblaze figuroval v minulém vyšetřování. Současně Stacey na vlastní pěst pátrá po zmizelé dívce - tahle část mě zaujala mnohem víc, nečekané rozuzlení.
Vraha jsem odhalila poměrně brzy, což se mi u téhle série ještě nestalo :)

22.03.2023 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Co kdyby váš život závisel na cizím člověku?

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoliv se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu..

Dramatický boj o život v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Příběh o lásce a přežití. Krásné, dojemné, ke konci i slza ukápla! Taky bych chtěla mít svého Bena :)

03.04.2022 5 z 5

Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezka. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše.

Během čekání na Šikmý kostel trojku jsem se pustila do Životic. O vesnici a jejím tragickém osudu během války jsem nikdy neslyšela. Silná kniha. Gestapo se pomstilo na nevinných obyvatelích obce. Připomnělo mi to Lidice a Ležáky, které byly komplet vyhlazeny během heydrichiády. V Životicích měli být povražděni "pouze" muži bez "volkslistu" (i když to dopadlo trochu jinak), tedy ti, kteří se odmítli přihlásit k německému občanství. Ti, co pomáhali Partyzánům, byli i s rodinou odvlečeni do koncentračních táborů..

Opravdu silný čtenářský zážitek. V jednu chvíli i slza ukápla. Vřele doporučuji!

Kniha je z části beletrie, z části literatura faktu. Nechybí dobové fotografie, výpovědi pamětníků, úryvky z místní kroniky a tisku.

10.01.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Josie Quinnová musí tentokrát kopat v hluboké minulosti.

Moje pátá kniha od Lisy Regan (Mizející dívky, Dívka beze jména, Matčin hrob, Nečekané přiznání) a opět velká spokojenost!
Případ se tentokrát točí kolem vraždy matky Noaha, přítele Josii. Kde se v jejím domě vzaly předměty patřící desítky let pohřešovaným osobám? Je možné, že by se Noahova laskavá a spořádaná matka zapletla do zločinu? Jak hluboko je zakopaná pravda?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

19.11.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Vítejte v Galerii mrtvých! Těla zavražděných jsou umělecká díla.

Můj devátý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.
Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia tentokrát spolupracují s FBI a hledají sériového vraha, který mrtvé aranžuje jako umělecká díla. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Vrah jako obvykle slušný magor. A ten závěr! Už se nemůžu dočkat, až otevřu Nenávist!

21.09.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje druhá detektivka od Keplerovců (po Hypnotizérovi) a opět jsem nadšená!

V ústavu pro psychicky narušené dívky dojde během jedné noci k vraždě. Na místo činu je přivolán inspektor Joona Linna. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jakoby si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, jen na jejím útlém těle není ani kapička.

Příběh plný napětí, nečekaných zvratů, duchařských seancí a dávných tajemství. Přes 500 stran přečteno během dvou večerů, nedalo se jinak ;) Závěr mě nalákal na další díl, takže jsem si hned objednala v knihovně Písečného muže!

"Budoucnost je vždycky odrazem minulosti."

15.03.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Bavila jsem se od začátku do konce a místy se i dost hlasitě smála, naprosto úžasná kniha!

- Co je tohle za chvat, Saturnine?
- První pomoc, pane.

04.01.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je moje srdcovka, už jako malá jsem odříkávala zpaměti celé balady. Mezi mé nejoblíbenější patří Svatební košile, Polednice, Vodník a Zlatý kolovrat.

04.01.2022 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Pravda se ukrývá až dole v temnotě..

Kate a Tristan si otevřeli soukromou detektivní kancelář a čeká je další případ.
Před jedenácti lety se během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil tříletý chlapeček Charlie. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Spadl do řeky a utopil se? Stala se nějaká nehoda nebo byl zavražděn?

Můj jedenáctý Bryndza, čtvrtá Kate Marshalová a opět velká spokojenost!
Od počátku jsem "něco" tušila a má domněnka se na konci potvrdila. Jeden z top dílů ze série s Kate Marshallovou. Přečteno za dva dny, déle mi Bryndzovy detektivky nikdy nevydrží :)

08.07.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Musíte mě zastavit, než ublížím někomu dalšímu. Nechci nikoho zabít, ale nemám na vybranou.

Vražda. Únos. Dopis. Smrtící volání.
Moje třináctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!

V obchodním centru se najde ztracená holčička. Její matku objeví za několik hodin zavražděnou v opuštěné budově. Kim záhy obdrží znepokojivý dopis od vraha..
Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Už se moc těším na Spletité lži, mají vyjít o prázdninách!

09.06.2023 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její.

Moje desátá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Mrtví narkomani, muž v kostce, traumatické zážitky z Kimina dětství.
V tomto díle se vracíme zpět k minulým případům a vrahům, které Kim chytila a zabásla. Takže není radno tento díl číst bez znalosti předchozích 9 dílů ;)
Jdu na Dětské duše!

20.04.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Můj sedmý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia tentokrát hledají sériového vraha, který na místě činu nechává vzkaz "Já jsem smrt".
Přečteno během jediného dne, kniha nešla dát z ruky :) Vraha a jeho motivaci jsem neodhalila, tohle by mě vůbec nenapadlo! Jdu na další díl!

24.06.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

"Lesní brána odemčena,
skrytým monstrem otevřena,

kdo do ní vejde,
tomu hlava sejde,

ať je to TA nebo ten,
nevrátí se z lesa ven."

Kolik dívek musí zmizet, než si toho někdo všimne? První díl ze série detektivek s hlavní hrdinkou Josie Quinnovou.
Knihu jsem otevřela v sobotu ráno.. přes den četla.. a ve 4 v noci napjatě dočítala poslední stránky :)) Už mám v knihovně objednané další díly.

18.04.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2021.
Bavila jsem se od začátku do konce! Miluju chytrý, laskavý humor pana Ebena. Jedna z těch knih, co zahřejí u srdce.

"Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám."

19.02.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ptali jste se někdy sami sebe, jaký by byl váš život, kdyby v listopadu 1989 dopadlo všechno jinak? Jaké by byly naše osudy, kdyby komunismus neskončil a my zůstali za železnou oponou oddělující nás od světa i jeden od druhého?

Můj pátý román od Mornštajnové, tentokrát z alternativní budoucnosti po roce 1989. Příběh obyčejné rodiny, kterou velké dějiny jedné listopadové noci rozdělí a postaví proti sobě. Sledujeme nelehké osudy Marie a Magdaleny a spolu s nimi nahlížíme pod pokličku režimu.
Listopád jsem začala číst po obědě a ve 2 v noci dočítala poslední stránky, příběh mě úplně pohltil a nebylo v mé moci knihu odložit ;) Je to jiné než předchozí autorčiny romány, víc temné, mrazivé.. ze stránek knihy dýchá strach, bezmoc, beznaděj.. Silný čtenářský zážitek, dokonce i slza ukápla.. přesto se nemůžu zbavit dojmu, že předchozí autorčiny knihy se mi líbily nějak víc.

"Život není to, co chceme, ale to, co máme."

07.01.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Do Zlodějky knih jsem se zamilovala hned po prvních stránkách Krásná, smutná, poetická kniha! Řadím mezi oblíbené a nechápu, že jsem tak dlouho se čtením otálela..

"DROBNÁ INFORMACE
Zemřete.

REAKCE NA VÝŠE UVEDENOU INFORMACI
Dělá vám to těžkou hlavu?
Prosím vás - hlavně se nebojte.
Když nic, jsem aspoň spravedlivá."

03.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894-1921. Příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí... a těžba uhlí se stala vesnici i osudným. Dnes už z "Karwiné" nezůstalo nic - jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny.

K Šikmému kostelu jsem se dostala díky Čtenářskému klubu a jsem za to moc ráda! Kniha vypráví pohnuté osudy Barbory, Julky, Ludwiga a jejich rodin, do jejichž životů mocně zasáhne důlní neštěstí roku 1894. Drsný kraj, nelehký život, nikdy nekončící dřina, všudypřítomný uhelný prach a pramálo radosti - vítejte v hornických koloniích ve Slezku.
Moc se mi líbil popis solné pouti do Wieliczky, o této tradici jsem nikdy neslyšela. O česko-polském sporu o Těšínsko jsem sice něco málo věděla, ale číst příběhy obyčejných lidí je něco docela jiného.
Opravdu silný čtenářský zážitek. Mám koupený i druhý díl, ale nechám ho asi chvíli uležet.

03.01.2022 5 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Metráček aneb nemožně tlustá holka.

12.08.2023 5 z 5