Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Jak přežít rodinnou pohodu Jak přežít rodinnou pohodu Jiří Siegel

Příjemná a čtivá oddechovka.

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Každá země má své hrdiny,my na ty své bohužel dost zapomínáme.Krásně napsaný příběh lidské statečnosti.

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Tahle kniha se prostě musí číst s určitým nadhledem jinak to nejde.Myslím,že kniha i film věrohodně líčí dobovou atmosféru.

14.05.2020 3 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Skvěle sepsaný životní příběh asi nejznámnějšího českého kněze.Jen mi z toho bylo tak strašně smutno.

7000 dní na Sibiři 7000 dní na Sibiři Karlo Štajner

Skvěle napsaná kniha.

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Úžasný příběh lidské houževnatosti,strhující a dechberoucí vyprávění německého zajatce na cestě za svobodou.Skvěle napsaná a čtivá kniha.

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Dobrodružná a napínavá kniha.Obdivuji houževnatost lidského ducha.

Pražský tanec smrti Pražský tanec smrti Olga Von Barényiová

No tak to byl fakt masakr.Jako jo věřím že nebylo jen hodných čechů,tak jako nebylo jen zlých němců a že se češi mstili.Ale toto je vyloženě nenávistná,jednostranná rozporuplná kniha.

14.05.2020 2 z 5

Cena svobody - Život Angličanky v Praze Cena svobody - Život Angličanky v Praze Rosemary Kavan

Krásná kniha.Paní Rosemary opravdu neměla na růžích ustláno,ale prala se se životem velmi statečně.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Prostě klasika.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Už je to sice nějaký rok co jsem ji četla,ale je to naprosto skvělá knížka.Vřele doporučuji k přečtení.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Co dodat,tohle je prostě Kniha s velikým K.

Uranový gulag Uranový gulag Zdeněk F. Šedivý

Takovéhle knihy by měli být v povinné četbě.Je třeba tyto nespravedlnosti neustále připomínat.

Děti nepřátel lidu Děti nepřátel lidu Inna Šichejevová-Gajstěrová

Smutné vyprávění o nelehkém životě v sovětském Rusku.Když na vás ukázali prstem že jste nepřítel tak vám nepomohla ani svěcená voda.

Všechny sny světa Všechny sny světa Theresa Révay

Stejně jako u prvního dílu.Čtivé,ale žadný zázrak.

13.05.2020 3 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

No nebylo to špatný,ale za mě je to spíš červená knihovna.

13.05.2020 3 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Moc pěkně napsaný a čtivý příběh.Jen jsem jí měla malinko za zlé že neodjela se svým manželem,ale člověk nikdy neví jak by reagoval on sám v té situaci.

Krásné dny mého mládí Krásné dny mého mládí Ana Novac

Tak mě se tato kniha líbila, je to sice už nějaký čas co jsem ji četla,ale neměla jsem z ní špatný pocit.

13.05.2020 4 z 5

Salin dar - Matčin příběh Salin dar - Matčin příběh Ann Kirschner

Moc pěkné čtení o lidské statečnosti.

Po tvém boku pevně stát Po tvém boku pevně stát Jan Vondráček

Velký obdiv všem těmto dámám.Zasloužily by si pomník,stejně tak jako jejich manželé.