Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Tak tohle je opravdu výborná kniha,napínavá,čtivá a skvěle sepsaná.Jen pořád musím myslet na jednu věc, po válce byla většina viníků a lidských zrůd potrestáno,ale mučení,vraždění a ponižování afroameričanů nechává víceméně celý svět naprosto chladným.Lidstvo se stále má co zlepšovat.

04.05.2020 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Skvělá a velice čtivá kniha,koupila jsem ji hlavně pro děti(až tedy trochu povyrostou).

03.05.2020 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Ač je kniha psaná zvláštně úspornou formou tak mám pocit že se toho člověk o hrdinech dozví mnohem víc.Ale čte se to moc pěkně,alespoň po přečtení odpadne takové to a jak to asi dopadlo s tím či oním.

03.05.2020 5 z 5

Ať žije republika Ať žije republika Jan Procházka

Krásná knížka která čtenáře vtáhne do děje.I filmové zpracování ve velice zdařilé.Pan Procházka prostě umí.

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Toto je jedna z mých nejmilejších dětských knížek. Dodnes ji mám v knihovně a ráda se k ní vracím.

02.05.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla jako dítě při pobytu v nemocnici.Moc se mi tehdy líbila.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tak tahle úžasná knížka musí snad každého chytit za srdce.Nádherný a čtivý přiběh.Viděla jsem i divadelní představení.Bylo pěkné,ale kdo nečetl knihu ten to asi moc nechápal.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Nádherné čtení které pohladí po duši.K této knížce se člověk může vracet neustále dokola a nikdy se neočte.

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Už je to delší čas co jsem tuto knihu četla,ale líbila se mi a dobře se četla.Mám ráda takovéto knihy.

02.05.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak tuto knihu jsem četla krátce před tím než byl vyhlášen nouzový stav,takže mi v hlavě naskakovaly různé myšlenky... .Už je to tady?Takhle to začíná?Vrátíme se zase k svým normálním životům?Jinak kniha je skvělá a nadčasová,dobře se čte.Tolik jsem hlavním hrdinům držela palce.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tak tohle byla síla,ale knížka se četla skvěle,byla docela i napínavá a děj měl spád.

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Moc pěkné a čtivé.Tak to prostě opravdu na dědině chodí.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha se mi moc líbila a dobře se četla,jen si myslím že autor udělal velkou chybu že nenapsal skutečný příběh rodiny.

01.05.2020 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Opravdu skvělá kniha se zajímavým tématem.O těsně poválečné době se moc nemluví ani nepíše.Inu nebyli jen špatní Němci a stejně tak nebyli jen hodní Češi.Gerty mi bylo líto, bez ohledu na to jaké byla národnosti.

01.05.2020 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Mě se tato k kniha moc líbila,je to zase trochu jiný příběh.Do hlavy člověku nikdo nevidí a bolest duše je horší než bolest těla.Připomíná mi to knihu Houbařka.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Tuto knihu jsem jako ditě milovala.Ráda si ji přečtu i teď.Sehnala jsem v antikvariátu i jeji pokračování,ale to už je zase trochu o něčem jinem.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Asi jedna z mých nejčtenějších knih.Úžasná,vtipná a nadčasová.Takový lék proti trudomyslnosti.Film je taky super,hlavně diky dobrému výběru herců.

01.05.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tak tahle kniha byla v době mého dětství super odstrašujícím přikladem.Někdy až tak že ji někteří učitelé zakazovali číst,a o to více lákala.

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nooooo... .Co napsat,jeden neví koho víc politovat a s kým víc soucítit. Kniha plná morálních,lidských i rodičovských dilemat.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásná kniha která se čte doslova jedním dechem. Vždy žasnu jaké peklo dovedou lidé připravit jiným lidem.