Kerberos Kerberos komentáře u knih

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Historicke drama odehrávající se koncem druhé světové války okolo Přerova.Kniha se dobře četla,pro mě přibližovala kraj mého dětství,mrzí mě,že už se nemůžu zeptat prarodičů , protože už nejsou naživu.

06.07.2021 5 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Dvě sestry naprosto rozdílné.Grace - zodpovědná, dobře vdaná,Susanah dredata tatetérka, žijící ze dne na den.Co je po letech opět spojí?Nemoc matky nebo touha po dítěti Grace.Nic není tak jak to vypadá.

04.07.2021 4 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

(SPOILER) Dva rozdílné případy. Zavražděný profesor, který zneužíval své postavení a nalezená kostra neznámého muže.Oba případy by chtěli nadřízení ututlat. Příjemné čtení na dovolené.

04.07.2021 5 z 5

Příběhy železné opony Příběhy železné opony Luděk Navara

Poslouchala jsem audio, poučné,realistický podepsané případy narušení státní hranice.Některé jsem znala,ale i tak jsem se hodně dozvěděla.

01.07.2021 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Dojemný příběh na závažné téma.Ano bylo to trochu předvídatelné,ale slzička mi ukápla.

30.06.2021 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Knihu jsem poslouchala, Afghánistán je nebezpečná země a ženy to tam mají těžké. Přátelství Američanky s místními se dá ještě uvěřit, ale ten konec jak z červené knihovny už ne.

28.06.2021 4 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Tak to byl teda vztahový a citový propletenec .Jednu * ubírám za zdlouhavost a popisy snů.

27.06.2021 4 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Rodinné drama s detektivní zápletkou. Msta jejíž kořeny sahají do minulosti přes několik generací.

25.06.2021 4 z 5

Mrazivé hry Mrazivé hry Markéta Harasimová

Překombinováná detektivka plná erotických scén. Hlavní hrdinka často neví co chce .Těžko uvěřitelné .Každopádně pachatele jsem neodhadla.

21.06.2021 3 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Zajímavý příběh, i když ne příliš reálný. Která žena středního věku by utekla bez sbalení si zavazadla někam do ciziny, nedala zprávu do zaměstnání ani dětem. Cestování, letní láska a neradostný návrat domů, konec ne příliš reálný.

20.06.2021 4 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Takové čtení na dovolenou, boj ženské o zachování vztahu a vyšachování milenky.Nevím jestli ji to za to stálo, vyhrála? Takový chlap to udělá znovu.

16.06.2021 4 z 5

Život s nepřítelem - Byla jsem ženou tyrana Život s nepřítelem - Byla jsem ženou tyrana Lenka Stránská

Zážitky psychicky týrané manželky psané formou deníku. Manžel tyran, zahořklý, zlý člověk, který měl skončit v blázinci. Manželku ani nemůžeme litovat, protože neničila život jen sobě, ale i dětem.

15.06.2021 4 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Benjamin Black (p)

Hlavnímu hrdinovi Quirkovi jsem od začátku fandila jak bojoval proti zvůli církve a ovlivnování rodinou , a všechno bylo trochu jinak. Čtivý příběh spíš historický triller a slibný začátek série.

15.06.2021 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Martinou Hudečkovou, příjemný poslech nepříjemných pravd o stavu zdravotnictví a negativních vlastností jednotlivců.

14.06.2021 4 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Moje první kniha od Sáry Saudkové. Neměla jsem žádné přehnané požadavky a kniha mě mile překvapila. Hlavní hrdinka je silná ,svérázná ženská, která si od mužů bere jen to co potřebuje. Detektivní zápletka je v knize asi jen kvůli tomu, že Oldřiška je majorka oddělení vražd .Poohlédnu se po dalším dílu.

10.06.2021 4 z 5

Zlodějské ticho Zlodějské ticho Petra Nachtmanová

Příběh zvláštního přátelství. Ivana panička ,které děti vyletěly z hnízda, má všeho dostatek a občas z nudy krade maličkosti. Julie dvacítka, nezaměstnaná, která krade z nutnosti a je týraná přítelem. Osud Julie je tragický a Ivana jí zachrání život.

07.06.2021 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

I když se jedná o literaturu faktu je velmi poutavě napsaná, doplněná fotodokumentací, novinovými články. Život Josefa Gabčíka i Anny Malinové popisuje v době kdy se ještě neznali. Atentát na Heydricha byl zpracován v hodně knihách i filmech, ale stejně jsem se dozvěděla něco nového, určitě doporučuji.

06.06.2021 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Opět jsem poslouchala audioknihu a musím říct, že se mi velmi líbila. Dobrý nápad vytrhnout Willa ze zármutku úkolem vycvičení nové hraničářky. Ujal se toho zodpovědně a rozmazlenou Madelyn převychoval k nepoznání. Příběh byl velmi akční a dobrodružný.

03.06.2021 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Akční, dobrodružná jízda plná tajemství odehrávající se na mnoha místech. Tajný projekt z doby nacistického Německa má vést k ovládnutí světa. Velitel Sigmy Gray Pierce se svým týmem se snaží odvrátit katastrofu a sám je v ohrožení života. Zatím nejlepší díl.

01.06.2021 5 z 5

Marlow Marlow Volker Kutscher

Čtu postupně celou sérii a zdá se mi ,že je díl od dílu lepší. Příběh Gereona a Charly, jejich manželství, profesní život ,nesouhlas s nacismem. Detektivní zápletka je také zajímavá, ale nejvíc mě zajímá historické pozadí.

30.05.2021 5 z 5