Ketfl Ketfl komentáře u knih

Kontrakt 3 Kontrakt 3 Melanie Moreland

Oblíbený pár ze série Kontrakt je zpět!
Richard VanRyan je ve svém životě spokojený. Má úžasnou a milující manželku Katy, se svými dětmi má výborné vztahy, těší se z vnoučat, a právě ho čeká zasloužený odchod do důchodu. Život nemůže být lepší. Jenže co když jeho spokojený život náhle naruší jeho minulost a ohrozí tak vše, co Richard celé roky pracně budoval? Co když jeho staré já může zničit toho muže, jakým je Richard dnes?

Richard VanRyan v životě ušel velký kus cesty. V minulosti to byl chladný, bezohledný a arogantní muž, který nemyslel na následky, než mu do života vstoupila Katy a změnila ho v muže, který by pro svou ženu a rodinu udělal vše. Jejich poklidný a spokojený život je náhle narušen, když si Luc James, který je součástí širší BAM rodiny, přivede svou novou přítelkyni Ashley. Ashley je totiž někým jiným, než se na první pohled zdá a její přítomnost vyostří idylické vztahy – nejen v Richardově rodině, ale také její vlastní. Richard se tedy opět musí postavit tváří v tvář své minulosti, přemýšlet o všech volbách, které učinil a o tom, co to bude znamenat v budoucnosti.

Tento emocionální příběh ukazuje, že život není vždy jednoduchý a že životní cesty jsou plné zvratů a překvapení. A pokud jde o rodinu, láska a porozumění jsou vždy dobrá volba. Mohou se ale životy Richarda a Ashley spojit v míru? Nebo je na odpuštění už pozdě a Richard přijde o všechno? Pamatujte, že minulosti utéct nelze, ale budoucnost změnit lze.

10.02.2024 4 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

(SPOILER) Margot má zdánlivě vše, co by si kdy mohla přát. Je dědičkou hotelového impéria, a navíc si má vzít muže svých snů. Jenže v den svatby se to celé zvrtne a Margot ze svatby uteče. Aby přišla na jiné myšlenky, rozhodnou se její sestry, že se zajdou společně pobavit do nočního klubu. Tady se Margot setkává s Davidem, mladým mužem, který na rozdíl od Margot nemá nic. Neví, jak se se svým životem popasovat, ani jakým směrem se vydat. Ví jen, že zoufale chce zpátky svou bývalou přítelkyni. Stejně tak Margot chce urovnat vztah se svým partnerem, který se stal skoro jejím manželem. Možná si tedy Margot a David mohou vypomoci a získat své bývalé partnery zpátky. Jenže co když postupem času zjistí, že jejich bývalí nejsou těmi, se kterými by chtěli strávit svoje životy?

Tato kniha je svým zvláštním způsobem dokonale nedokonalá, ale nabízí velice zajímavě zpracovaný příběh. Hlavní hrdinka Margot žije v opravdu zvláštní rodině. Líbilo se mi ale, jak se toho autorka chopila humorně a u některých scén jsem se opravdu musela smát. Co musím určitě vypíchnout, tak vztah Margot a Davida. Jejich interakce působily tak neskutečně lidsky a reálně, že jsem jejich rozhovory četla jedním dechem. Celý ten pobyt v Řecku mě neskutečně bavil. Autorka má zvláštní, kolikrát až takový poetický styl psaní, který mě neskutečně bavil číst. Jenže kniha za mě měla i velké nedostatky. Upřímně mě hrozně rozčilovalo, že hlavní dvojice vůbec za svou lásku nebojovala. Také věčné shazování Davida, že je ještě jako dítě a podobně, mě už neskutečně otravovalo. Závěr pojala autorka velice nevšedně a čtenáři se tak určitě mohou těšit na to, jak vlastně celá tahle pohádka skončí. Dokonale nebo nedokonale? No, to si musíte sami přečíst.

Mně osobně kniha dost překvapila. Byly tam velice zajímavé prvky, ale bohužel také nedokonalosti, které mi při čtení celkem dost vadily. Proto hodnotím 3,5/5

14.08.2023 4 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Leah a Axel se tři roky neviděli. Ona studuje na univerzitě a má před sebou první velkou výstavu obrazů v galerii v Brisbane. Přesto všechno, co se mezi hlavní dvojicí stalo, si ale Axel nemůže nechat takovou velkou událost ujít. A tak se jejich cesty znovu střetnou a společný příběh nabírá druhý dech. Jenže život není předvídatelný a životy obou hlavních hrdinů jsou po třech letech někde jinde. Leah navíc stojí před mnoha důležitými životními rozhodnutími. Na jednu stranu je rozhodnutá, že Axela už ve svém životě nechce, jenže na druhou stranu nemůže smazat to krásné, co spolu prožili. Protože Axel je ten, po kterém vždy toužila. Protože někdy stačí jen nechat život plynout a získáte všechno, co jste kdy chtěli.

Po tom, jak skončil první díl, jsem byla moc zvědavá, jak se celý příběh bude dál vyvíjet. Přiznám se, že jsem si dost oblíbila autorčin styl psaní. Text je jednoduše a příjemně napsaný, kapitolky krátké a střídají se pohledy obou hlavních postav, díky čemuž se příběh četl opravdu skoro sám. První polovinu knihy jsem četla téměř bez dechu a čekala jsem, jak se budou osudy ústřední dvojice vyvíjet. Druhá polovina knihy však na mě působila dost těžkopádně. Leah najednou potřebovala objevit sama sebe a její nerozhodnost i chování vůči Axelovi mě kolikrát pěkně vytočilo. Axel sám měl také určité mouchy, které jsem moc nechápala. Celkově mě trochu mrzí, že tento díl ztratil takový ten summer vibe, který prvnímu dílu propůjčila Austrálie a domek na pláži, tady se přeci jen část příběhu odehrává v Paříži a ač je to krásné město, tak ta Austrálie mě prostě bavila víc. Přesto si myslím, že autorka hezky vykreslila v obou dílech emoce. Příběh jako celek na mě svým způsobem opravdu zapůsobil a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla si ho přečíst. Zkuste sami a uvidíte, za mě velmi pěkné čtení, i když drobné nedostatky se našly.

30.07.2023 4 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Kniha Píseň sirény rozhodně přiláká čtenáře zajímavou anotací a také krásnou obálkou. Mnoho čtenářek mělo rádo v dětství Malou mořskou vílu, takže tento retelling tímto také získává na zajímavosti. Rozhodně tu ale neočekávejte nějaký sladký pohádkový příběh...

Hlavní hrdinka Lira je totiž pěkně krvežíznivá siréna, která sbírá srdce princů a pak si je zahrabává do písku "u sebe doma". Tím se chce zalíbit také své matce, královně moří, kterou má jednou v jejím postu nahradit. Jenže královna svou dceru nemůže vystát, a proto když se jí naskytne příležitost Liru potrestat za její neposlušnost, tak rozhodně neváhá a svou dceru prokleje do lidské podoby. Odpuštění se Lira dočká pouze v případě, že své matce přinese srdce obávaného zabijáka sirén - prince Eliana. Problém je, že v lidské podobě Lira nemůže použít svou největší zbraň - píseň sirény.

Chvíli mi trvalo, než jsem se vžila do světa, ve kterém se příběh odehrává. Autorka si totiž vymyslela svůj vlastní svět, který byl plný složitých názvů a zvláštností, takže mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala. Musím ale říct, že takový ten temný vibe tomu dodal docela grády, autorka se kolikrát nezdráhala napsat vše dost surově a drsně. Jakmile se příběh přesune na Elianovu loď a naše ústřední postavy se setkají, tak mě příběh opravdu pohltil. Dynamika vztahu mezi Lirou a Elianem, i Elianem a jeho posádkou, mě moc bavila. Celkově povaha Liry mi přišla dost vtipná, zvlášť když to u ní bylo "co na srdci, to na jazyku". Dost mě bavilo i její sebevědomí, kdy si neuvědomovala, že na souši to není taková badass hrdinka jako v oceánu a kolikrát se jí to pěkně vymstilo. I přesto bych si ale představovala trochu větší chemii mezi Lirou a Elianem. Konec mi přišel trochu uspěchaný a celkově jsem u knihy postrádala takový ten wow efekt, přesto si myslím, že jde o opravdu povedenou knihu, kterou byste neměli přejít bez povšimnutí.

24.07.2023 4 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

Skvělý díl! Přibyly nám zde nové postavy, jejichž příběhy mě maximálně bavily. Byla zde spousta akce, intrik, politikaření a náhledů do chodu absolutně zvráceného světa. Díky bohu za to, že ale všechny hlavní postavy jsou asi nesmrtelné, protože kolikrát ty zranění, to bylo teda něco a oni se jen oklepou a příběh jede dál, jupí! Moje romantická dušička by snesla klidně i o něco víc projevů lásky, ale jinak si nemohu na nic stěžovat. Opravdu velice povedená série, autorka umí psát. Těším se na další díl.

05.03.2022 5 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Takové série miluju a zároveň nenávidím. Jsem ráda, když se k příběhům postav mohu vrátit, ale díky prodlevě mezi jednotlivými díly většinou trochu pozapomenu, co se tam dělo, takže si musím díly vždycky přečíst znovu. Takže to stejné mě samozřejmě čekalo i tady. První a druhý díl jsem slupla jako malinu a u tohoto třetího dílu bum!, prostě půlka knihy se mi hrozně těžko četla. Ano, autorka píše velice pěkně, v ději se pořád něco dělo, rozhodně to nebyla nuda. Ale to věčný ježdění sem tam, jeli x dní, každý večer pekli nějaký maso, pak nějaký ty rozhovory s koňmi (které mě ale na té knize maximálně bavily). Až po půlce mě to zase mega chytlo a druhou část knihy jsem doslova zhltla. Takže bohužel musím ubrat jednu hvězdičku. Postavy mě v některých reakcích dost štvaly, ale jinak jsem s touto sérií celkem spokojená, určitě je to za mě jedna z těch lepších. Koukala jsem a ještě nějaké díly Studie vydané jsou, tak uvidíme, jak vyjde další tvorba autorky i u nás. Určitě si ji ale nenechám ujít.

07.02.2022 4 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Ze začátku tento díl dojížděl ještě na vlně druhého dílu. A to opravdu nepatřím k těm, kterým by se druhý díl nelíbil, ale nebudeme si nic nalhávat, byl to dost vycpávkový díl. Takže ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se tím prokousala, ale druhá polovina knihy byla fakt skvělá. Hezky se to rozjelo, příběh mě bavil, hlavním hrdinům jsem fandila. Některé situace byly teda za mě trochu zvláštně popsané, někdy jsem si něco musela přečíst 2x, ale celkově sérii hodnotím jako povedenou. Ano, četla jsem už lepší série, ale naopak i horší, takže jsem spokojená. Epilog byl pak přímo nádherný, neskutečně se mi líbil a velmi mě potěšil výběr postavy, která jej odvyprávěla. Moc, moc hezké.
Jediné, co knihu opravdu dost hyzdilo, bylo velké množství chyb v textu. "Mořská pana" je teda fakt dost silný kafe i na mě, a to si myslím, že jsem dost tolerantní. No, nic. Budu ráda, pokud by se tu do budoucna objevila i nějaká další tvorba od této autorky.

13.01.2022 4 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

Tohle je podruhé, co mě kniha od této autorky poměrně zklamala. Tohle je totiž přesně ten typický příklad toho, že se prostě něco hodí na papír, hlavně aby se to vydalo. Jako ne že by to bylo vyloženě špatně napsané, ale děj ubíhá rychleji než dostihový kůň. Postavy jsou sice jakž takž sympatické, ale zápletka vyloženě trapácká a o ničem. Jako jo, hezky se to četlo, ale jako žádný hluboký dojem to ve mě nezanechalo. Znovu určitě číst nebudu.

28.10.2021 2 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Na jedné straně se jedná o opravdu krásný, romantický příběh o dvou spřízněných duších, jejichž životy se v průběhu let neustále nějakým způsobem proplétají a střetávají. Je hodně zajímavé sledovat, jak se spolu v průběhu let setkávají a třeba o tom ani nevědí. Na druhé straně mi tam chyběla nějaká větší jiskra, na to, že to měly být spřízněné duše. Jako ano, příběh je opravdu hezký, skvěle napsaný, čtenář nahlíží do životů hlavních hrdinů - hlavní hrdinka byla dost třeštidlo a smolařka a hlavní hrdina měl velké trápení s matkou, ale aby to bylo na 100%, tak mi tam nějaká drobnost chyběla. Určitě bych si ale knihu přečetla do budoucna znovu. Pěkné.

19.09.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Kniha mě zaujala hned z několika důvodů. Prvním je krásná obálka. Druhým důvodem je to, že je to stand alone kniha, což mě hodně překvapilo, protože autoři mají u těchto typů knih tendence protahovat děj na několik dílů (ne vždy je to na škodu, že ano, ale to čekání je vždy šílený). A třetím důvodem je samozřejmě samotný příběh. Protože děj, co se odehrává v prostředí knihoven, kdy knihy žijí vlastním životem, prožívají emoce, a v případě poškození se mohou změnit na zlotvory? Pro knihomola a milovníka fantasy splněný sen. Takže ano, knihu jsem si maximálně užila. Skvělé prolínání světa knih a světa kouzel. Kouzlení je v této knize jiné, než by si člověk představil. Každý čaroděj musí mít svého démona. Silase ale opravdu nelze nezbožňovat, za mě opravdu skvělá postava. Elisabeth i Nathaniel mi byli oba sympatičtí, vše hezky doplňovala příjemná romantická linka, která je evidentní už od počátku knihy. Bylo to hezké, zajímavé, napínavé i vtipné. Za mě opravdu velice povedená kniha. Od autorky si ráda přečtu další tvorbu.

12.07.2021 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Mě se příběh velice líbil. Zajímavé téma, to cestování dimenzemi mě opravdu bavilo. I když je fakt, že jsme toho zase tolik za první díl spolu s Marguerite, Theem a Paulem neprocestovali. Nicméně celý příběh byl pěkně napsaný, napínavý, postavy jsem si oblíbila a romantická linka hezky do celého příběhu zapadala. Dimenze Ruska byla samozřejmě nejlepší, i když mi i slzička skoro ukápla. Závěr jsem tak nějak očekávala, ale stejně jsem byla překvapená, jak se to celé vyvrbilo. Další díly si určitě přečtu, jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila v pokračování.

05.07.2021 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Za mě byl tento díl také o něco slabší. Nemohu ale říct, že by mě nebavil. Za mě to i tak mělo šťávu, s napětím jsem hltala stránky a byla zvědavá, co se stane dál. Jen to bylo dost rozdílné oproti tomu prvnímu dílu. Celkově to bylo dost popisné, což v prvním díle moc nebylo. Co mi přišlo trochu otravné je, že autorka dokáže zeširoka popisovat všechno možné, a zásadní scény napíše tak, že chvíli přemýšlíte, jestli se opravdu stalo to, co si myslíte. Jedna věta a čus. Jak se mi Mare v prvním díle líbila, tak v tomto tedy ne. V jedné chvíli to byla úplná velitelka, bohyně blesku, všichni se z ní mohli posadit na zadek, a v další ji nikdo neměl rád, ani se na ni nechtěl podívat. Co to je? Sama Mare se navíc chovala tak, že jsem přemýšlela, jestli netrpí nějakým rozdvojením osobnosti - chvíli překypovala neskutečným sebevědomím, a vzápětí se litovala, jako by tam byla ta největší chudinka (a ne, nebyla).

Nejvíc mě mrzí, že už nám začaly umírat postavy a zrovna i taková moje oblíbená, sakra! No, co se dá dělat. Epilog mě však velmi navnadil na pokráčko, takže jsem moc zvědavá, co si pro nás autorka připravila dál.

02.11.2020 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Teda, jsem opravdu příjemně překvapená. Kniha mě opravdu vtáhla. Děj se mi moc líbil a moc mě zajímalo, jak se bude příběh Hailee a Chase vyvíjet. Když Hailee objevila ten vzkaz od Jespera, brečela jsem tady jak malá. A ten konec? Jo, tak nějak jsem čekala, že se něco takového stalo, ale ten plán Hailee? Autorka to teda vymyslela pěkně, teď abychom doufali, že druhý díl budeme mít v ruce co nejdřív. Nádherná obálka knihy je pak už jen ta nejsladší tečka na závěr.

Abych ale jen nechválila, existuje také pár drobností, které mě na knize dost rozčilovaly. Hlavně ze začátku se strašně často střídá v ději přítomný a minulý čas - úplně nelogicky a čtenáři to úplně trhá oči. Ze začátku jsem z toho byla dost nešťastná, později v ději se to zlepšilo, nebo jsem si na to už zvykla. Nevím, jestli je to chyba překladatelky, nebo se ona snažila ponechat to, co je v originále, každopádně je to hrůza. V knize je také spousta gramatických chyb, nelogických slovních obratů a nesrovnalostí. Jak nesnáším, že překladatelé překládají vše do češtiny, tady jsem nepochopila, proč překladatelka nepřeložila "happy birthday" nebo "apple pie" - ale to už je proti tomu šílenému střídání časů úplná drobnost. No, nic. Doufejme, že v druhém díle to bude lepší.

Knihu ale stejně hodnotím plným počtem bodů, protože se mi moc líbila a nemůžu se dočkat druhého dílu.

25.10.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Milá knížka. Sice pro mladší čtenářky, ale někdy je taková roztomilá oddychovka třeba. Líbilo se mi to.

13.10.2020 4 z 5

Ze začátku jsem měla docela problém se začíst, nevím ani proč. Pak se to docela rozjelo a už se to četlo skoro samo. Je to taková fajn oddychovka. Bram mi přišel jako mega sympaťák, taky bych brala, kdyby se o mě někdo takhle snažil :-D. Celkově knihu hodnotím jako takový milý průměr.

02.10.2020 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Každý díl je lepší a lepší. Tento jsem si mimořádně užila. Děj nabitý akcí, napětím, jiskrou... člověk nemá šanci se nudit, protože v každé kapitole se něco semele a čtenář prostě musí číst dál a dál. Autorce opravdu klobouk dolu, protože její knihy jsou neskutečně čtivé, nejradši bych ani nešla spát.

Upřímně, úplně jsem odpočítávala stránky, než se tam konečně objevil Rowan (Jeřáb). On a Aelin jsou opravdu skvělá dvojka. Slza mi ukápla u příběhu Asterin. To s tím lovcem mi přišlo fakt hrozně smutné.

Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Skvělé! :-)

12.08.2020 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Opravdu jedna z nejlepších sérií, které jsem zatím z tohoto žánru četla. Příběh propracovaný, neskutečně čtivý. Postavy moc sympatické, fandila jsem každé z nich. Hrozně se mi líbí ta síla autora, jak dokáže čtenáře zpracovat, protože v prvním díle jsem opravdu hodně fandila Tamlinovi - tedy, do té chvíle, než se na scéně objevil Rhys. V té době jsem ještě nevěděla, kam se bude příběh ubírat, ale Rhysovi jsem fandila od první chvíle. I když jsem pak na Tamlina nadávala, v závěru mě ho bylo i trochu líto.
Ke konci příběhu mi i nějaká ta slza ukápla, naštěstí ale vše dobře dopadlo. Trochu jsem si říkala, že moc prostoru nedostaly Feyřiny sestry, taky by mě zajímalo, jak to s nimi bude pokračovat, ale pak jsem zjistila, že autorka má v lednu vydat další díl. Takže už se neskutečně těším na další pokračování, snad se českého překladu dočkáme brzy.

01.08.2020 5 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Tohle byla opravdu skvělá série! Moc se mi to líbilo, i když to bylo určeno spíš pro mladší čtenáře. Autorka píše neskutečně čtivě. Líbí se mi také, jak velkou má sílu nad příběhem. V prvním dílu jsem byla nadšená z Nica, ale jak se děj rozvíjel... no, byl to prostě šmejd. Hrozně jsem fandila Lucovi. Sofie se v některých situacích nechovala zrovna dobře, nicméně těžko říct, jak člověk může reagovat, když ho pohání smutek. Celkově si sérii nemůžu vynachválit. Moc pěkné.

15.07.2020 5 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Pro mě je opravdu příjemné překvapení, že tato série má vzestupnou tendenci. Tento díl je opravdu ještě lepší, než dva předchozí. Cain mě zaujal již od prvního dílu a jeho příběh mě opravdu nezklamal. Charlie mi také byla sympatická. Těším se na další díl.

02.06.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Když jsem si tuto knihu kupovala, trochu jsem nad tím váhala - přeci jen zařazení mezi knihy pro děti a mládež? Už dávno nejsem cílová skupina. Ale po přečtení jsem absolutně nadšená :-). Nepřijde mi to vůbec jako kniha vyloženě pro mladší čtenáře. Kniha se četla úplně sama. Bylo to napínavé, zábavné... a ta jiskra mezi Lou a Reidem! Prostě boží. Musím hodnotit plným počtem bodů a už se nesmírně těším na pokráčko.

23.04.2020 5 z 5