kikikrat kikikrat komentáře u knih

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Líbil se mi ten nápad i to jak se tu postupně vše vyvíjelo ať už politicky nebo prostřednictvím hrdinů z knihy. Mělo to spád, bylo to zajímavě napsané a nechávalo to ve mě pocit beznaděje a smutku, někdy se mi dělalo až špatně. Nevadilo mi přeskakováni kapitol a celkově mi sedl ten styl psaní. Bylo to surové a vše co se dělo dávalo smysl.

09.03.2024 4 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Vrátit se do světa Černé čarodějky bylo úžasné. Tentokrát mi tam dokonale zapadla každá kapitola i o ostatních postavách. Každá postava tady sváděla svůj vlastní boj, který ale formoval celý příběh. Byla jsem ráda, že můžu lépe poznat Trystana i další nové i staré známé. Spisovatelka ve mně dokáže probudit spoustu pocitů, hlavně vzteku nad častou nespravedlností. Celý ten svět je o věcech, které jsou běžné i v našem světě akorát tady je to mnohokrát umocněné. No a ten konec? Ten byl neuvěřitelný! Taková jízda, přátelé. Nevím kdy výjde další díl ale už se třesu!

07.03.2024 5 z 5

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Je to dlouho co jsem nějaký komiks četla a o to víc mě to bavilo. Mera je krátký příběh o mladé dívce, která najde svou sílu a také lásku. Čtení vás bude bavit a odpočinete si u něj. Navíc má krásné ilustrace, hlavně to krásné zbarvení.

01.03.2024 4 z 5

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Tahle pohádka zasazená do dvacátých let vás zavede na cestu Mexikem. Poznáváte tak mexická města ale táké mayskou mytologii. Musím říct, že první třetina knihy mě nijak zvlášť nenadchla a bylo mi jedno co se s hlavními hrdiny stane ale pak se to zlomilo a já na ně přece jen musela myslet. Moc mi nesedl styl autorky a to převážně když šlo o popisy míst. Celkově ale můžu knihu s klidem doporučit, bylo to totiž dobrodružné a zajímavé čtení. Dávám 3.5*/5*.

08.02.2024 3 z 5

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Knihu jsem četla hned po Barvě Nachu, která mě nadchla a tak jsem chtěla v tomto tématu pokračovat. Musím ale přiznat, že to byla možná chyba. Černý dort je určitě přínosná a krásná kniha. Bohužel se mi ale nečetla tak dobrě jak jsem doufala. Řada jmen, událostí a časů mě občas mátla. Téma diskriminace tady nešlo úplně do hloubky a v pasážích o Benny nebo Byronovi mi přišlo, že se motám občas v kruhu. Kniha se mi líbila ale kvůli těmto “ale ji nemohu dát plný počet a přikláním se spíše k 3,5-4*. I tak ji určitě doporučuji.

26.01.2024 4 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Kniha se četla opravdu sama díky tomu jak Celie píše dopisy, prostě tak jak jí narostla pusa. Život Celie není lehký a je těžké to číst ale donutí vás to přemýšlet. Trošku jsem se zasekla na dopisech od Nettie u kterých se člověk musel víc soustředit. Dozvídáte se tu nějaké věci o otroctví, o Afrických kmenech a podobně. Postavy jsou tu skvělé a barvité, například Sofie mi přirostla k srdci. Všem, které zajímá a baví tématika černochů, určitě doporučuji.

22.01.2024 5 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Třetí díl této série je trochu jiný. Je tu více kapitol ostatních postav. Chápu proč to muselo být ale mnohem víc hltám ty části s Elloren. Kniha vám stejně jako ostatní bude neuvěřitelně ubíhat a těch 520 stran přečtete skoro hned. Možná je tu trochu víc prostoru pro Elloner a její vývoj a vztah ale myslím, že to bylo potřeba. Těším se na další díl. Pro ty postavy bych dýchala.

09.01.2024 5 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Druhý díl série mě nezklamal. Neustále se tam něco děje. Postavy se dál vyvíjejí a na konci je skvělé rozuzlení. Zažijete radost, strach, zlost i smutek. Čtení této série stojí opravdu za to.

08.12.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl této série mě bavil stejně jako ten první. Narozdíl od toho druhého mi přišlo, že má Emílie jasný cíl a, že akce tady není na úkor erotiky. Vše se krásně dopľnovalo a já si knihu opravdu užila. Je mi líto, že opouštím tento svět ale co jsem postřehla další příběh ze světa hříšných na nás čeká už brzy.

10.10.2023 4 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Dlouho jsem váhala nad hodnocením. Začátek knihy mě pohltil, líbilo se mi se seznamovaní a ta přidrzlá žena se jménem Smrt. Pak přišla další část knihy a mě trochu přestávalo bavit číst tolik popisných věcí. Konec knihy se zase rozjel a já byla spokojená. Přála bych si asi více akce ale je to čistě jen můj názor. Kniha je jinak čtivá, zajímavá a co je na ni nejkrásnější - ilustrace. Překrásné ilustrace.

10.10.2023 4 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Lepších 3,5*/5*. Kniha je psaná v er-formě, to mi vlastně vůbec nevadilo, jenže začátek byl tak nějak krkolomný. Přisuzuji to tomu, že je to první kniha autorky. Potom co jsem se začetla jsem to buď přestala vnímat nebo jsem si zvykla.
Postavy jsem si oblíbila ale přiznám se, že nejvíc Archera. Byl to takovej komik a pozitivní člověk.
Trochu mě mrzelo, že s tím jak přišel Chase, upozadilo se přátelství Josie a Valerie. Další co mi vadilo bylo to, že se tam málo vyskytovala rodina Josie i Chase. Dala bych těm hádkám víc prostoru.
Autorce lépe sedlo psát monology nežli to kolem. Jinak byla ale kniha čtivá, zajímavá a plná témat, které bychom neměli přecházet.

Závěrem citát, který stál za uložení.
..Pamatuj si, že stesk po něčem, co bylo je lepší než lítost kvůli něčemu, co mohlo bejt.

21.08.2023 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Dávám knize tak 3-3,5-5*. Těšila jsem se na knihu protože Annu krví oděnou jsem si zamilovala a ani po letech na ni nezapomněla. U této knihy to bylo jako na houpačce. Na některých stránkách jsem se nedokázala začíst a nudila jsem se a někde jsem to úplně hltala. Čekala jsem asi nějak víc. Netuším zda se pustím do dalších dílů. Konec byl akční a nečekaný ale závěrečný boj královen nikde. Nejraději mám asi Arsinoe, zdála se mi taková svá. Naopak celá zápletka s Jules mě někdy otravovala.

17.08.2023 4 z 5

Na viděnou v Havaně Na viděnou v Havaně Chanel Cleeton

Tentokrát nádherná obálka, která taky skrývá nádherný příběh. Začátek knihy, kdy Marisol přiléta na Kubu, mě přiznám se moc nebavil. Trvalo mi než jsem se začetla ale potom! Potom to stálo za to. Seznamováni se s Kubou, seznamování se s Luisem, jeho rodinou a jeho názory ale taky seznamování se s Elison, která na Kubě žila o něco dřív a znala jí zase trochu jinak, seznámení s její láskou a trápením. Byl to zajímavý příběh dvou žen. Musím se přiznat, že Kuba je mým snem ale po téhle knize jsi nejsem jistá jak k ni přistupovat. Jistě veděla jsem jaké to tam asi je ale myslím, že jsem si to nedokázala tolik představit. Teď už ano a vděčím za to této knize. Dokážu si představit krásnou Kubu ale i její úskalí. Konec knihy mohl být možná trochu lepší. Knihu jsem si užila a obohatila mě.

06.08.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Zajímavá kniha. Ze začátku jsem nemohla nic pochopit ale postupně se vše začalo propojovat a bylo moc fajn to sledovat. Zajímavý námět a hezky popsané prostředí postapo světa. Mám ale pár věcí, které mi nesedí. Bylo tam toho moc. Určitě by knize prospělo kdyby tam nebylo tolik záležitostí. Kdyby se autor zaměřil jen na jeden problém a rozvinul více třeba postavy, které jsem si bohužel nedokázala nějak oblíbit a nezáleželo mi na nich. Nejvíc se mi líbila linka Ell.

18.07.2023 3 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Moc hezké prostředí Korfu. Sympatické postavy a to hlavně Elpida, která byla taková typická řecká ženská od rány a zároveň ta správná babička. Kniha byla čtivá a jasný, předvídatelná ale to člověk tak nějak čeká. Vadilo mi spíš, že se vše odehrálo za týden, což mi vůbec nesedělo, musela jsem ten fakt ignorovat. Pokud hledáte letní, oddechové čtení, tak je to kniha pro vás.

28.06.2023 3 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Tenhle díl mi přišel o mnoho lepší než ten první. Od začátku do konce se něco dělo a dávalo to smysl. Byla jsem několikrát dost překvapená a musela jsem číst dál a dál. Tentokrát mi nevadila ani romantická linka. Těším se na třetí díl a jsem hodně zvědavá o čem bude.

09.06.2023 5 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Lepších 3,5*/5*. Kniha se mi četla dobře. Byla zábavná, svižná a mohla jsem díky ní poznat Tomáše, kterého jsem sice neviděla v Survivoru ale poslouchala jsem ho už ve Fajn rádiu a myslím, že je přešně takový jak působí. Chytrý, zábavný a dobrosrdečný a takové jsou vlastně jeho povídky.

10.04.2023 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Lepších 4,5*/5*. Jak je u Colleen zvykem je kniha čtivá a hned na začátku vás vtáhne a nepustí. Oblíbíte si hlavní postavy a dýcháte za ně. Několikrát mi poskočilo srdce. Líbil se mi nápad s 9. listopadem a stejně tak to téma. To jak se hlavní hrdinové vyrovnávají s osudem. Jediné za co musím ubrat na hodnocení je ten konec. Já nevím asi to na mě bylo až moc komplikované.

10.04.2023 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha má své mouchy. Možná by mohla být kratší, možná by Kaden nemusel být takový vůl a Allie by mohla míň brečet. Tohle všechno mi ale do knihy perfektně sedlo. Děj ubíhal, bavila jsem se a odreagovala a postavy jsem si oblíbila. Už teď vím, že si chci prečíst další. Jediné co mi odopravdy vadilo, že ty jejich osudy nejsou nijak dořešeny ale nakonec jsou přeci jen na vysoké a spoustu času zbývá.

29.03.2023 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Velice čtivá kniha. Okamžitě jsem si oblíbila Cally i Dese. Netušila jsem, že půjde hlavně o jejich vztah ale vůbec mi to nevadilo. Střídání minulosti a přítomnosti dávalo v tomto případě smysl. Vadilo mi jen, že tam toho fantasy světa nebylo víc. Třeba se dočkáme v dalším díle.

17.03.2023 4 z 5