kikikrat kikikrat komentáře u knih

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Ze začatku mi byla hlavní hrdinka protivná a trvalo mi, než jsem si jí přišla na chuť. Ale jak ubíhal děj a jak se hlavní hrdinka měnila stávala se i pro mě snesitelnější a nakonec jsem si ji oblíbila. Jejího společníka jsem si oblíbila hned i když i jeho doprovázeli chmury. Příběh vypráví o vyrovnání se s tragédií a je to určitě důležité poselství. Krásné prostředí i láska byla jen krásným bonusem.

21.02.2023 4 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Lepších 3,5*/5*. Knihy Ricka patří mezi mé nejoblibenější a mám je načtené. Série Magnuse patří mezi ty méně oblíbené a to především protože neznám a nemusím severskou mytologii a taky protože Percy je zkrátka nejlepší.
Co mi vadilo bylo hlavně to, že mi občas některé části přisli až moc zvláštní a všechno šlo hlavním hrdinům opravdu lehce. Ale Jak je u Ricka zvykem bylo tam spoustu akce, děj ubíhal a postavy si prostě zamilujete a fandite jim až do konce. Plus musim dát i zmíňkám o Percym.

21.02.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Lepších 3,5*/5*. Tohle byla kniha jako na houpačce. Chvilkama mě opravdu vtáhla a nesmírně mě bavila a chvilkama jsem se nemohla zbavit pocitu, že je něco špatně. Špatně byla především délka, myslím, že šlo spoustu věcí vynechat. Nebavila mě linka s její sestrou a popisování stále stejných věcí dokola. Nápad, příběh, prostředí i postavy jsem si oblíbila a ráda si přečtu další díl.

15.02.2023 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Moc příjemná oddechovka. Ze začátku nic moc ale postupně jsem si oblíbila Hazel i Joshe. Bylo tam spousta zábavných chvilek ale celkově kniha nic nového nepřinesla.

15.02.2023 3 z 5

Já jsem nadšená. Pokaždé když Ready Player čtu úplně mě pohltí. Jasný, první díl je jenom jeden a je to jedna z nejlepších knih co znám. Dvojka navazuje tam kde první díl končí a díky tomu se hned dostanete zase do sedla a jedete šílenou, zábavnou, upřímnou cestu rovnou za dalším cílem. Tak ráda jsem byla zase v tom světě a užívala si hlavních hrdinů, dozvídala se o nich zase víc a sledovala rozvoj jejich i OASIS. Některá místa byla trochu delší a mírně protivná ale ten konec se zase rozjel a hodil nás někam hodně daleko. Já si knihu užila se vším všudy.

06.02.2023 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Vůbec jsem s touto knihou netušila do čeho jdu. A byla jsem překvapená její čtivostí a příběhem. Člověku se zdá, že se nic moc neděje ale opak je pravdou. Stránku za stránkou vám do sebe začnou zapadávat dílky skládačky a vy jen hádáte co se mohlo, sakra stát. Ten konec jsem nečekala a překvapilo mě to a rozbilo. I tak byl ale ten rozjezd takovej pomalejší a konec na mě nezapůsobil tak moc abych dala plný počet hvězd. Dejte Heleně šanci aby vám mohla vyprávět svůj příběh. A určitě dejte šanci spisovatalce protože píše vážně dobře.

31.01.2023 3 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Lepších 3.5*/5*. Musím hodnotit méně než předešlé díly. Tento díl je totiž ještě kratší a ze začátku se moc neděje. Později příjde akce, možná trochu šok a na konci zasloužené uznání. Knihy o Enole se skvěle čtou a utíkají.

31.12.2022 4 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Další povedená kniha spisovatelky. Ze začátku jsem trochu bojovola protože to bylo samé #něco ale nakonec jsem si užívala vývoj Frankie. Zamilovala jsem se do městečka bez wifi a jeho obyvatel. Zápletka s Markem mě sice hned napadla ale i tak jsem si ji užila. Cujo, satanův pomocníček nebo Harůn chceteli byl ten nejlepší pes. Pobavila jsem se, dojala a zamyslela nad životem na sítích. Doporučuji.

02.12.2022 4 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Lepších 3.5*\5*. Kniha se vážně dobře četla. Bavil mě začátek kdy se hlavní hrdinové nesnášeli, bavilo mě i to jejich oťukávání. Hlavní postavy jsem si oblíbila právě pro ten začátek a proto jak silné osobnosti to jsou. Možná proto mi tolik vadilo jak oba místy fňukali. Prostředí knihy je velice zajímavé a neprobádané. Knihu bych ukončila asi mnohem dřív protože ten konec byl už překombinovaný. Byla to nakonec moc hezká oddechovka, láska a přitažlivost těch dvou byla opravdu cítit.

19.11.2022 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

(SPOILER) Začátek knihy mě nadchnul, někde v polovině ztrácel na půvabu a konec mi vyrazil dech.
Začátek knihy, kdy se seznamujete s Avery a ostaními vás rychle vtáhne do děje. Krátké kapitoly zařídí, že se příběh čte lehce a svižně Problém jsem měla někde v polovině, přišlo mi, že se neděje nic zajímavého ale pořád čtu jen co Jameson, co Greyson. Já moc nemusím tyhle milostné trojuhelníky. Ale přiznám se, že jsem si Greysona velice oblíbila a stejně tak Xandera, už kvůli nim musím číst další díl. Konec byl výborný, měl spád a rozuzlení ale nebojte na další díl vás rozhodně naláká.

13.10.2022 4 z 5

Růže v betonu Růže v betonu Angie Thomas

Miluju Vypálenou nénavist a rozhodně jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu. Moje milá Star, přiběh tvého otce byl skoro stejně tak dobrý jako ten tvůj. Autorka vás upoutá hned na začátku knihy a nutí vás číst dál a dál o těch obyčejných i drsných věcech. Tak skvěle vše popisuje, že tomu příběhu věříte a máte pocit, že tam někde ten Maverick opravdu byl a měl tvrdý život. A jak se s ním popasoval? O tom si přečtěte! Mrzí mě, že autorky knihy nemají více čtenařů, protože si to opravdu zaslouží.

07.10.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Dlouho jsem váhala jak knihu ohodnit. Nakonec dávám lepších 3,5*/5*. Kniha se dobře četla, děj byl zajímavý ale něco mi tam chybělo a já doufám, že to najdu v dalším díle. Nejvíce oceňuji, že badboy je tu opravdu badboy.

12.08.2022 3 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Tolik mě lákala ta anotace i podle mého povedená obálka. To téma se dalo zpravocat tolika způsoby a bylo by to opravdu dobré. Tohle ovšem… Kniha mě nenutila číst dál a dál, bylo mi jedno co se stane hlavním postavám. Nedokázala jsem litovat žádnou ženu z ústavu protože to bylo napsané tak, že to vlastně klouzalo po povrchu. Příběh to byl hezký a byla tam hezky vyzobrazená doba. Nelituji přečtení ale jsem zklamaná.

21.07.2022 3 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Další skvělá kniha od autorky. Jasně bylo tam hodně náhod a Becca byla praštěná ale dohromady to utvořilo vážně zábavný a krásný příběh. A nebylo to jen zábavné, místy mi ukápla i slza. Dojemný příběh Edith ale také Beccy, která našla samu sebe. Prostředí bylo opět krásné a pro mě neznámé. Téma, které knihu doprovází je vlastně stále aktuální. Takže ano má své mouchy ale převážně je to zabávná a milá kniha. A třeba bude další díl?

29.05.2022 4 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Byla jsem připravená na těžký začátek knihy ale nakonec mi vlastně vůbec nevadil. Kniha byla natolik zvláštní, že jsem ji hltala stránku po stránce. Přišlo mi, že tam to opakovaní vět prostě patří protože taková Flora je. Kniha jistě nezaujme každého ale já osobně budu na Floru ještě dlouho vzpomínat. Oceňuji zvraty a dobrodružství v knize. Hvězdičku ubírám za nějaké nesrovnalosti. Celkově za mě ano!

26.05.2021 4 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Ke knížce jsem se dostala díky slevám a jsem za to tak vděčná. Dlouho mě žádná kniha tak moc nebavila jako tato. Bylo to o cestě, cestě za zlatem ale i k sobě sama. Hlavní hrdinka byla sice mláda ale díky nelehkému životu byla silná a odhodlaná přežít a být sama sebou. Užívala jsem si tu nelehkou cestu s ní, nervovala jsem se s ní a myslím, že ještě dlouho bude ona se mnou v mých myšlenkách. Doporučuji.

02.05.2021 5 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Viděla jsem film, byla to taková příjemná ale né závratná záležitost ale líbil se mi ten nápad a tak jsem se rozhodla přečíst si knížku a jsem za to ráda. Nejsem už úplně cílová skupina ale já mam tyhle knížky ráda. Navíc mě tahle moc fajn krátká oddechovka dostala ze čtecí krize. Nejvíc se mi líbí postava Enoly. Je zajímavá, chytrá a rozhodně celá brácha detektiv. Při některých částech jsem byla napjatá.

22.03.2021 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Bylo to příjemné oddechové čtení. Nemám moc ráda příběh Krásky a Zvířete ale tohle vyprávění bylo přeci jen záživnější. Moc se mi líbila část, který trávila Kráska u Zvířete. Konec byl pro mě už příliš dlouhý a zamotaný. Pro odpočinek doporučuji.

27.02.2021 3 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Jako oddechové čtení to bylo fajn ale myslím, že kdyby byla kniha o něco kratší vůbec by mi to nevadilo. V knize je krásně popsaná vánoční Paříž. Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy ale příběh byl dobrý.

03.01.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Skvělá kniha české autorky. Nemohla jsem se odrthnout. Příběh hezky plynul a byl napínavý. Chvílem jsem se opravdu bála a když ve mě nějaká kniha dokáže vyvolat emoce, vidím to jako velké plus. Každá postava byla jiná a já si je opravdu oblíbila. Pravda, že konec si možná zasloužil více prostoru ale knize to nijak neubralo. Hodně mě bavila ta zvláštní pochmurná vesnička. Kniha má navíc nádhernou obálku, no a ty kapitoly rozdělené na noci, skvělé!

27.11.2020 5 z 5