kilometr kilometr komentáře u knih

Továrna na maso Továrna na maso Miloš Urban

" Pokud jde o gender nebo sexuální ustrojení postav, nechávám to na imaginaci čtenáře." MU.
Příběh ze smrdutých jatek Holešovic - Bubnů sliboval zajímavý příběh, ale nějak se to celé zašmodrchalo v něco, co mě nebavilo. 60%.

25.09.2024 3 z 5

Ženy s krátkými nehty Ženy s krátkými nehty Josef Pepson Snětivý (p)

" Nějak se mi teď nechce domů,a tak výjimečně zajdu do hospody poblíž domova. Dřív hlavně po rozvodu, jsem v podobných zařízeních téměř bydlel a málem se ze mě stal všepíč a lihumil....." Má první přečtená kniha od tohoto autora,je s hodnocením tak někde na úrovni velikosti prsou Jolany. 60%.

25.09.2024 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Román v sobě obsahuje hororové prvky (s gotickým nádechem) a faustovské téma. Zachycuje umělecké pohnutky dekadence i homosexuality, proto byla kniha po svém vydání mnohými odsuzována. Dnes je považována za jeden z pilířů moderní literatury, je jí ovlivněno mnoho dalších děl. 85%.

19.09.2024 4 z 5

E.T. Mimozemšťan E.T. Mimozemšťan William Kotzwinkle

Film už si pamatuji jen mlhavě, ale po přečtení knihy (ve slovenštině),bych byl i pro,natočit ho znovu a věrněji k předloze. E.T. je pivař ! 80%.

17.09.2024 4 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

Do prvního setkání Alexe s Lelandem to mělo slušné tempo a bavilo mě to dost.Pak už není moc co pochválit, včetně dost nezvládnutého konce.60%.

16.09.2024 3 z 5

Michelup a motocykl Michelup a motocykl Karel Poláček

Další z mých " knihobudkových " knížek,u které jsem vsadil na autora, který prostě umí. Sice u toho nebrečíte smíchy, ale úsměv vám s tváře nezmizí. 75%.

13.09.2024 4 z 5

Stát jako strom Stát jako strom Zdeněk Rosenbaum

" A smrti, té rozkurážené fence s umáčeným čenichem ztěžovali práci, jak jen to šlo -tam na tom malém kruhovém plácku za proraženou bránou se zvedali po ranách, na něž by jindy umírali..." 55%.

04.09.2024 3 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Klenba nebeská, potemnělá, jen řídce prostřiknutá jemně zářícím hvězdným květem, rozpínala se nad ním jako plášť hrozného zvonu, na jehož srdci oddychoval. 85 %.

28.08.2024 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

" To není hřích, nalejvat břich. Pij, až se na zem svalíš. A když, cos vypil, zvrátíš, pij znovu, až se svalíš..." 85%.

27.08.2024 4 z 5

Holly Holly Stephen King

Zrovna když si myslíš, že jsi viděla to nejhorší,co lidské bytosti dokážou vymyslet,zjistíš, že ses mýlil(a).Zlo nemá konce. 75%.

22.08.2024 4 z 5

Zpět - Vracíme se z Afriky Zpět - Vracíme se z Afriky Busny

Knihu jsem si zapůjčil jako rande na slepo a i když jsem o Busnách nevěděl a první díl nečetl, tak jsem si tuhle cestu zpět přes Afriku vcelku užil.80%.

12.08.2024 4 z 5

Zkus cestu s Dagmar Zkus cestu s Dagmar Dagmar Honyisová

Z housenky motýlem aneb cesta Dagmar,která našla sama sebe a kniha o tom,že vše je vzájemně propojeno a všechno souvisí se vším.85%.

09.08.2024 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Má 65 přečtená kniha od tohoto mého jasně nejoblíbenějšího autora,přes poněkud zavádějící název bavila na všech svých 728 stranách. 85%.

08.08.2024 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Číst knihy pana Kinga, je jako jít s kamarády na dobré pivo a užívat života.80%.

08.08.2024 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Velmi čtivá kniha a jedna z mála knih, která si své vysoké hodnocení zde na databázi ZASLOUŽÍ. Rosemary, díky. 95%.

08.08.2024 5 z 5

Ohnivá stopa Ohnivá stopa Karel Cubeca (p)

Má první přečtená kniha od tohoto autora a kdoví jestli,bude-li v budoucnu i další. Tohle fakt ne ! 20%.

08.08.2024 1 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Líbila se mi obálka a tak jsem po čase přečetl zase něco "romantického". A celkově vzato, líbilo se mi to. 65%.

08.08.2024 3 z 5

Arktické safari a jiné povídky z Grónska Arktické safari a jiné povídky z Grónska Jørn Riel

Tak tohle je velmi milé překvapení tohoto roku. Lepší knihu jsem letos nečetl. 95 %.

08.08.2024 5 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Kniha má pár hezkých okamžiků, které mě bavily, ale místy to bylo i zoufale prázdné vyprávění. Je asi dobře, že tento film nevznikl. 65%.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Má druhá přečtená kniha od této autorky a stejně jako ta první s hodnocením kolem průměru. Snad alespoň,že hrdinky tohoto příběhu našly, co hledaly. 55%.