Knihom_olka_ Knihom_olka_ komentáře u knih

Růže Růže Tiffany Reisz

Od téhle knihy jsem nic neočekávala, možná tak velké zklamání. Navíc jsem se ještě hrozně bála, jelikož kniha není zrovna nejkratší. Ale to, co jsem dostala, by mě ani ve snu nenapadlo.
Do knížky jsem se totálně zamilovala. Líbil se mi i první díl, ale ve srovnání s tímto...
Naprosto úžasné a vzrušující. Celý příběh od začátku až dokonce byl absolutně neuvěřitelný. A zápletka? No, jak se říká, pod svícnem je největší tma. Překvapivě nemám, co vytknout. Hlavní postavy zbožňuju, všechno mě na té knize bavilo a konec byl k sežrání.
Prostě DOPORUČUJI!!!

18.06.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tahle kniha je opravdu krásná a dojemná, ale pro mě zatím asi od Coolleen nejslabší. Asi mi tentokrát chyběl nějaký vztah k hlavním postavám. Přišlo mi to hrozně neosobní. Tak nějak mi u těch postav chyběli nějaké blízké informace, zvyky... něco, co by postavy tvořilo výjimečné.
Jinak se mi celý příběh líbil. Byl originální, hlavní zápletku jsem nečekala, a navíc kniha byla hrozně dojemná. Teda až na to, že celý příběh byl pro mě dost nereálný. Konec mě zase zničil, ostatně jako vždycky. Zkrátka se mi až na malé detaily moc líbila, jen to nesplnilo ta očekávání, která už u Colleen mám.

18.06.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak tohle bylo něco!
První díl se mi opravdu líbil, ale tenhle byl ještě o něco lepší.
Miluju celou tu atmosféru, záhady, odhalení, postavy...
Abych pravdu řekla, nevím, co bych měla vytknout. Ne, že by se mi něco nelíbilo, ale prostě jsem věděla, že je to tak úmyslně. Líbila se mi celá kniha... A ten milostný trojúhelník zbožňuju.
A konec?
Málem jsem si vyrvala všechny vlasy.
Zkrátka kniha nabitá akcí, intrikami, no a... vražděním. Konečně jsem viděla Adarlanského zabijáka v pravém světle, až mi mráz běhal po zádech!
Nemůžu se dočkat třetího dílu!

19.05.2022 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

U této knihy se bohužel úplně k ostatním nepřidám. Kniha sice nebyla nějak extrémně špatná, ale měla pro mě tři zásadní chyby.
1. Úplně poprvé v životě se mi stalo, že jsem se nezamilovala do hlavního hrdiny. Ne, že bych ho vyloženě nenáviděla, jen mi prostě nesedl. Přišel mi protivný a hrozně hrubý (a ne v tom dobrém slova smyslu).
2. Hlavní hrdinku jsem sice měla ráda víc, ale prišla mi naivní a chvílemi otravná.
3. Mezi hlavními hrdiny mi chyběla až taková ta hmatatelná chemie. Ne, že by do sebe nebyli zamilovaní, ale chyběla tomu jiskra.
Jinak zápletka nebyla vůbec špatná a hodně se mi líbilo neobvyklé zpracování celé knihy. Možná jen přišla ve špatnou dobu.
Takže nebyla nejhorší, ale já teda do jedné řeky znovu nevstoupím.

09.05.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tahle autorka mě opravdu zabíjí s každou knihou, ale neumím si už představit život bez ní.
Opět tady byl velice silný příběh. A jak se kapitoly střídaly mezi minulostí a přítomností, tak se taky střídaly mé emoce. Prvně jsem se smála, a potom zase brečela. A tak to bylo až do samého konce.
Nedokážu si ani představit, že tento příběh není pravdivý, protože jak by to jenom mohlo být smyšlené, když mi to zlomilo srdce?
Neumím ani popsat, jak moc jsem se do Grahama zamilovala. Myslím, že každý si zaslouží někoho jako je on.
A přestože mě někdy chování hlavní hrdinky dovádělo k šílenství, věděla jsem, že je to přesně tak, jak to má být.
Líbil se mi zkrátka začátek, prostředek i konec.
Kniha byla neuvěřitelně čtivá a nesla v sobě spoustu skvělých myšlenek.

„Může vůbec bůh věřit ve mě?“ Graham

Prostě jsem Colleen zase věřila a ona mě ani na moment nezklamala. Jenom mi zlomila srdce...
Neměnila bych ani slovo. Zkrátka dechberoucí.

17.04.2022 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Abych řekla pravdu, byla jsem dost zklamaná.
Ne, že by mě nějak obálka navnadila (to určitě ne), ale anotace nebyla vůbec špatná.
Jenže pro mě má kniha hned několik zásadních chyb.
Jednak mi vadily postavy, které byly až moc nereálné. Přišlo mi absurdní jak se hlavní hrdina neustále zmiňoval o jejím zadku... A výraz "macatá prdelka" už byl na mě opravdu moc.
Ale to nebylo všechno. Nevím, v jakém světě to autorka žije, ale někdo by jí měl říct, že když bude jíst člověk každý den hamburgery a nebude vůbec cvičit, tak bohužel nemůže mít postavu z časopisů.
A to pořád není všechno. Vadilo mi, že v ději nebylo více důležitých postav. Chápu, že jsou dvě hlavní postavy, ale přišlo mi divné, že hlavní hrdinka nemá žádné přátele, známosti ani nic zajímavého, co by dělala ve volném čase.
Slovník hlavního hrdiny mi sice nějak extra nevadil, ale použít sprosté slovo za každou větou...
Kniha má spoustu chyb, děr a vad... Ale na druhou stranu vztah mezi hlavními postavami se pro změnu líbil a konec mi přišel rozkošný.
Dřív jsem měla Ví Keeland opravdu ráda. Jenže už je to nějaká doba, co jsem její knihy četla naposled. A už jsem stihla přečíst spoustu jiných knih, a tak se má očekávání na knihy různého typu zvýšily.
Opravdu netuším, jestli se s autorkou ještě někdy setkáme...

PS: Jelikož málokterou knihu hodnotím pod 3,5/5, tak už je na mě tohle hodnocení nízké

17.04.2022 3 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Tento díl byl pro mě hrozný skok. A nevím, jestli úplně v tom nejlepším slova smyslu.
Zatímco minulý díl mi přišel skvěle vyvážený, tady to bylo horší. Zničehonic Keira změnila svůj názor. Takže jsme se z "nenávidím tě" dostali k "jestli se ho někdo dotkne, zabiju ho"... A já se jenom ptám... Jak?
Ano, samozřejmě že mezi nimi přeskočila jiskra, ale tohle byl hrozně rychlý a nepřiměřený skok.
Plus rozhodně dávám začátku knihy, kdy jsem se konečně něco dozvěděla i o Lachlanovi.
V tomto díle bylo konečně alespoň více akce a napětí. A to odhalení mě taky dostalo. Kniha je čtivá a chvílemi i vtipná. Jejich příběh mi nakonec taky přirostl k srdci.
No takže sice tohle není taková TA mafianská sexy série, ale určitě nezklame, když si budete jenom chtít vlézt do vany a vypnout.
Jinak za mě byl nejlepší druhý díl.

13.04.2022 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak na tuhle série jsem se chystala tak dlouho, že už si na hlavě hledám šedé vlasy.
S Maasovou jsem se setkala už u její druhé série Dvory, a jelikož se díky tomu stala mou oblíbenou autorka, ani tahle série mě nemohla minout.
Takže...
Nato, že jsem si teprve přečetla první díl, už vím, jak to skončí. Spoilery jsou všude a jeto tak nesnesitelné, že se z toho snad zblázním!!!
Každopádně zpět k recenzi...
Vůbec jsem nevěděla, co čekat, jelikož co si budem, anotace není zrovna výřečná. A tak jsem byla velmi mile překvapena, i přes včechna očekávání a nároky.
Celaenu jsem si zamilovala po větě "Arogantní hňupe". Upřímně jsem ještě na papíře nepoznala postavu, která by byla tak strašně svá. Jako by říkala: "Je mi u prd.le, co si o mě myslíte". A proto mi okamžitě padla do oka. Byla drzá, ostrá a vyvracela všechny antifeministické kecy. Prostě dokonalá.
No a pak tady byl Chaol a Dorian... Zamilovala jsem si je oba dva, takže nemám primárního vítězu, i když... Celou dobu jsem měla pocit, že se ty dvě postavy navzájem skvěle doplňují. Nešlo by je smíchat?
Jinak děj byl úžasný, opravdové fantasy. Napětí, odhalení a to celé pocukrované špetkou romantiky. Kdo by si stěžoval?
Jediné, s čím jsem měla ze začátku malý problém, byla třetí osoba, ve které je kniha psaná, ale jestli se toho taky tak bojíte, tak vůbec nemusíte, po pár kapitolách vám to ani nebude připadat nezvyklé
No a na závěr téhle dlouhé recenze musím říct, že jsem knihu šíleně prožívala. Nejsem zrovna ten typ čtenářek, kterého by každá kniha roízbrečela. To vůbec!!! Naopak se to stává zřídkakdy. Ale tady jsem nejenom brečela smutkem i štěstím, ale pocítila jsem všechny druhy emocí, jako by to byla duha.
No a to je všechno... Teď si jdu rozečíst druhý díl...

06.04.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Dávám 4,5 hvězdičky
Na tuhle knížku jsem se těšila opravdu dlouho, takže když jsem se k ní dostala, měla jsem ohromnou radost.
Narozdíl od ostatních si myslím, že tohle BYLO fantasy smícháné s romantikou.
Ale ke knize jako takové mám dvě výtky.
Zaprvé mi vadilo, že autorka neumí ale vůbec dělat překvapení. Upřímně to hlavní odhalení musel vidět i slepec. Takže zatímco Poppy byla hrozně překvapená, zbytek světa koulel očima.
A zadruhé mi kniha ale vůbec nepřišla čtivá. Nevím, jestli je to nesympatickým formátem, nebo samotným textem, ale čtení se chvílemi hrozně vleklo. Teda až na posledních sto stran, kde se to konečně parádně rozjelo.
Jinak jsem se absolutně zamilovala do Hawkea, který se připsal k mému už tak dlouhému seznamu hot mužské postavy. A Poppy mi taky přišla skvělá. A nejspíš to bylo taky tím, že jsem se do ní dokázala skvěle vcítit. Jinak jsem si jejich vztah zamilovala hned od první stránky.
Takže abych to shrnula, další složitě vymyšlený fantasy svět jsem si oblíbila. A konec mě navnadil na další díl, na který se opravdu těším.

06.04.2022 4 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Nikdo mi nevymluví, že je tento díl o hodně lepší než první. Tohle jsem si extrémně užívala. Opravdu od první strany.
Hned ze začátku mě dojala Mountonova minulost. A Keira? Skvělá, svéhlavá a nebezpečná.
Jejich vztah se nádherně vyvíjí. Líbilo se mi, že kromě úžasných žhavých scén se jejich vztah posunul i na emocionální úroveň. Opravdu tam bylo mnoho úžasných částí, přestože je kniha krátká.
A ten konec?
Nemůžu se dočkat až do ruky vezmu další díl.

14.03.2022 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Pravda je, že už jenom podle obálky jsem měla od knížky až moc velká očekávání. A to se nikdy nevyplácí. A tak tomu bylo i tady.
Neříkám, že mě kniha nebavila. To určitě ne. Byla zábavná a čtivá. Největší problém mi dělala hlavní zápletka a děj. Hlavní zápletka byla, jako byste zapomněli osolit maso, a děj byl přesný opakem horské dráhy.
Ale pravda je, že jsem měla čekat žhavou jízdu a ne citový kolabs. Takže hlavním problémem bylo očekávání. Na erotické poměry je kniha dobrá a měla v sobě i pár scén, se kterými jsem se setkala prvně.
Takže nemějte u knihy očekávání radši si k ní vezměte čokoládu.

14.03.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

U téhle knihy mám dosti rozpoluplné emoce. Ještě pořád si nejsem jistá, jestli se mi líbila hodně nebo vlastně ani ne.
Musím uznat, že Paul mě svým šarmem taky učaroval. Rozhodně jsem si ho oblíbila. A Eden byla skvělá hlavní hrdinka.
Takže celé to trochu pokulhává na ději. Paulovi zásady ohledně sexu by mi nevadily, jenže když ji i po páté odmítl, lezlo mi to na nervi.
Jinak by mi ani moc nevadila pomalá linka, jako to, že kniha byla hrozně zdlouhavá. Kdyby ji autorka zkrátila o takových osmdesát stran, myslím, že bych si ji zamilovala. Ale takhle?
No takže ještě pořád nevím. Protože postavy, prostředí a nápad se mi velice zamlouvaly, ale věčně odložená romantická linka a zdlouhavé části, už tak moc ne.
A přestože se kniha určitě u mě nezařadí do prvních příček, věřím, že by si ji někdo mohl zamilovat.

08.03.2022 4 z 5

Když se to tak vezme, tak tohle je úplně poslední díl, jestli se teda tomu tak dá říkat.
Knížka je hrozně kraťoučká, ale přesto za to stojí. Dozvěděla jsem se ještě něco málo o Cardanově minulosti, což mě přinutilo ho milovat ještě víc.
Příběhy byly krásné a naučné. A hlavně ty ilustrace? Celá kniha je prostě nádherná. Bylo to nádherné rozloučení. Taková třešnička na dortu.
Rozhodně doporučuji všem milovníkům této série.

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Nemůžu uvěřit, že už píšu recenzi.
Tak dlouho jsem se na tuhle sérii těšila, a už je za mnou a já mám zlomené srdce.
Tenhle díl je podle mě rozhodně nejlepší. Prostě se nešlo odlepit. Oči mi běhaly po stránkách stejnou rychlostí, jako když já utíkám před dietou...
Užila jsem si každičké slovo a naprosto se nechala pohltit. Děj byl skvěle vymyšlený. Informace a akce byly dokonale rozmístěny, takže toho nikdy nebylo málo ani moc.
Jediné, co mě lehce zamrzelo bylo, že v knize není moc té romantiky, naštěstí to jistí fantasy
Na konci jsem se smála, plakala a nebyla připravená se rozloučit a ještě pořád nejsem.
Tahle série je příkladem, proč číst. Jelikož takový požitek a tolik emocí mi nic kromě knih na světě nedá. (Možná ve výjimečných situacích čokoláda.)

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhá kniha ze Země víl a já nemůžu popadnout dech samým překvapením...
Abych pravdu řekla, začátek mi přišel lehce pomalejší, ale potom se to rozjelo a já se nemohla dočkat, co se bude dít dál.
Do Jude jsem se absolutně zamilovala, a proto se stala jednou z mých nejoblíbenějších postav. Byla drzá, vtipná, neotřelá, odvážná, a hlavně svá. Absolutně geniální postava. No a Cardan? Myslím, že slina musela ukápnout snad každému.
Celý svět je až neskutečně skutečný, a tak vás kruté a zákeřné víly přivedou až do transu, jelikož musíte číst dál nehledě na svět okolo vás.
Jsem hrozně zvědavá, jak bude příběh pokračovat, protože ten konec?
Prostě to bylo super.

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Dávám tři a půl ⭐/5⭐
Tohle není nějaká knížka, že které se posadíte na zadek, spíš je to takový odpolední zákusek.
Pobavíte se, začervenáte a už je konec.
Kniha se četla skvěle. Oblíbila jsem si jak stydlivou Melinu tak tajuplného Wyatta. Jejich příběh jsem si užila, přestože se tam toho tolik nestalo.

11.02.2022 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Takže...
Tohle je už má třetí kniha od autorky a nepřestává mě udivovat. Mám pocit, jako by každou knihu z této série napsal někdo jiný. Každý díl má úplně jinou atmosféru, přináší jiné až nepopsatelné pocity a dá nám nový pohled na přízraky/duchy.
Tenhle díl je u mě na druhém místě. Přišlo mi , že do půlky knihy se to hrozně táhlo a skoro nic se nedělo. Jenže jak se to přehouplo do druhé poloviny, nemohla jsem se odtrhnout. Zatím teda nejstrašidelnější díl.
Přesto jsem čekala na konci nějaké větší odhalení. Nejspíš to bylo i tím, že mě autorka nechávala v neustálé nejistotě, kdo nebo co za tím stojí. Jenže nakonec to nebyl nějaký velký šok.
Jsem si jistá, že duchové a přízraky mě ještě chvíli budou doprovázet při nočních výpravách do koupelny.

11.02.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

4,5 ⭐
Tohle byla má druhá kniha od této autorky a překvapivě byla lepší než ta předchozí (Záhada domu Marwiců). Jestli jsem si myslela, že jsou její knihy čtivé předtím, tak opravdu nevím, co bych měla říct teď. Děj jsem absolutně hltala a nemohla jsem se ho nabažit. V jednom kuse mi běhal mráz po zádech. Začínám mít pocit, že každá její kniha je úplně jiná, jiný vzhled, jiná osoba, celkově jiný strach. Zatímco u Marwicků to byl takový ten klasický strach, jako když se koukáte na horor, tady to bylo jiné, více promyšlené, jako by i váš strach měl vlastní plány. Moc se mi líbila zápletka a celkové rozluštění. A přestože tento dům byl přátelský, jeho obyvatele ne.
Takže rozhodně se hned pouštím do dalšího dílu, jelikož nemůžu odolat.
PS: Už nikdy nechci vidět houpací křeslo.

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tak tohle byl můj úplně první horor, a rozhodně to napoprvé nebylo vůbec špatné. Možná by se mi kniha nezdála tak děsivá, kdybych ji nečetla sama v noci a ještě bez peřiny. Příběh jsem hltala a oči mi běhaly po řádcích až byl konec. Líbilo se mi, že v knize bylo velké odhalení, které jsem minimálně já nečekala, a zároveň duchové. Přišlo mi i velice zajímavé, jak moc "strašidla" všechny okolo ovlivňovala. Ještě teď mám před očima modré tapety a v uších řinčení řetězů.
Myslím, že jsem našla novou oblíbenou autorku.

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Tak tohle bylo něco...?
Abych pravdu řekla, tak s odstupem času se mi oba Malumové zdají být na stejné úrovni, jenže každý měl v sobě něco jiného, co mi bralo dech.
Jako vždy to byla jízda a čtení jsem si užila, přestože se mi tento díl četl asi nejpomaleji. Tillie a Natea jsou jako dinamit, nikdy nevíte, kdy to bouchne, a přesto nemůžete odtrhnout oči. Byly tam scény, které mě dohnaly k slzám, i scény, u kterých mi málem zkolaboval orgán smíchu (kdo viděl SpongeBoba, tak pochopí). Celá kniha byla jako vždy napínavá od začátku až do konce. A ta odhalení? Málem jsem skončila, jak by řekla Amo, dva metry pod zemí. Už se nemůžu dočkat dalších dílu, jelikož tenhle za sebou zanechal cestu plnou otázek a já si nemůžu pomoc, a chci se po ní hned vydat.
Takže abych to shrnula, nikdy nelituju toho, že jsem se do Aminých knih zamilovala.