Knihom_olka_ Knihom_olka_ komentáře u knih

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Dávám 2,5
Tohle mi ale tak nesedlo.
Na tuhle knihu jsem se hrozně těšila, a měla jsem velká očekávání. Myslela jsem, bůhví jak nebude příběh propojený s mytologií, a kolik se tam toho stane, ale opak byl pravdou.
Hlavní děj byl tak nesmyslný, až to ani komentovat nemůžu.
Hádes byl zkrátka idiot. Autorka z něj udělala chlapa, který má hroznou potřebu si hrát na nedostupného hrozně důležitého badboye. Hrůza.
Persefona by rovnou mohla být prostitutka, vzhledem k tomu, jak se mu tam neustále podbízela.
Jejich vztah vůbec nedával smysl, a jestli budu nucena se zmiňovat o tom pokoji, tak se asi pozvracím.
Jediné, co můžu vyzdvihnout byla čtivost, jinak vážně nevím. Prostě trochu o ničem. Kdybych od toho nic nečekala, nejspíš bych nebyla tak zklamaná.

19.11.2022 2 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Jelikož nejsme úplně na romantické knihy, tak mě mile překvapilo, že se mi tahle kniha líbila.
Sice jsem z ní nebyla nějak odvařená, ale nějaké pouto jsem si k ní přece jen vybudovala. Moc se mi líbily postavy, které byly celkem reálné a skvěle se navzájem doplňovaly.
Byla to celkem knížka o ničem, a tak si myslím, že mohla být rozhodně kratší, přesto jsem si její čtení užila.
Mnoho scén jsem si představovala tak detailně, že si je dodnes pamatuji. Celkový námět se mi líbil.
S touto knihou jsem byla zkrátka spokojená.

Dohoda Dohoda Paulina Świst

Tahle kniha je hrozně specifická, a proto věřím, že spoustě lidem nemusela sednout, přesto u mě přišla v ten pravý čas, a tak jsme ji dokázala docenit.
Hlavní hrdinka mi přišla na jednu stranu skvělá a vtipná, na druhou toho na mě z její strany bylo občas trochu moc. Její myšlenkové pochody jsem občas nepobírala, přesto mi to nějak zvlášť nevadilo.
Pointa už za mě byla lehce slabší. Taková lehce zplácaná a zmatená. Co jsem ale opravdu nedávala, byla ta polská jména. Nic proti, ale hrůza. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila celkem oba, ale jsem rozhodně tým Pavel, jelikož Ramses byl na mě až moc toxický.
Konec se mi taky líbil, a nechal toho dost otevřeného, a tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Tohle byla vážně jízda.
Na příběh Brantleyho jsem se hodně těšila, jelikož ho autorka v minulých dílech skvěle vykreslila.
Celý příběh, námět a vlastně úplně všechno, bylo naprosto šílené, ale na to už jsem u Amo zvyklá, takže do toho s tím vždycky jdu.
Příběh byl hrozně čtivý a postavy taky skvělé. Brantley byl možná na mě už trošku moc velký magor a Saintina naivita mě dováděla k šílenství, jinak se mi jejich příběh moc líbil.
Příběh nesl zase temnou atmosféru a šimrání v břiše. Možná tam mohlo být více odhalení, přesto mi to knihu nějak nepokazilo.
Už se nemůžu dočkat pokračování, protože ten konec?!

19.11.2022 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Už jsem od této autorky, a konkrétně z této série četla další tři knížky, ale tahle byla zatím nejhorší.
Už jsem si u téhle autorky zvykla na duchy, přízraky a celkově nadpřirozeno, ale to co se dělo v téhle knize už bylo teda pěkně přitažené za vlasy. Hlavní hrdina byl hrozně hloupý a mně nesympatický. Co mě ale zrovna u něj dostalo, bylo setkání s duchem, které vzal vlastně úplně v pohodě. Celkově mi celý děj přišel až moc nedomyšlený.
Knížka je krátká, přesto v ní je toho na jednu stranu moc a na jednu zase málo.
Upřímně to byla taková houpačka, která se mi ale úplně nezamlouvala.
Co můžu vyzdvihnout bylo rozuzlení, bohužel konec to zase pokazil.
Ještě můžu vyzdvihnout lehké napětí v jistých scénách.
Za mě to ale účel nesplnilo, jelikož to má být horor, a to já se nebála, ani na moment.
Doporučuji si od autorky přečíst jiný kousek, tento se teda moc nepovedl.

19.11.2022 2 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tak tohle byla absolutní bomba.
Na téhle knížce mě bavilo snad úplně všechno. Zamilovala jsem si tu atmosféru a hrozně se do toho vžila.
A hlavní hrdina? Ten by byl absolutně dokonalý manžel, takže mi proswím řekněte, kde ho mám koupit?
Sabrina byla taky skvělá, občas sice moc tvrdohlavá, ale jinak jsem ji rozuměla.
Konec se mi moc líbil, i když jsem se tak musela smířit i s koncem série.
Zkrátka to bylo vážně skvělý.

19.11.2022 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tak tohle byl pro mě zatím nejslabší díl.
Tahle knížka nebyla vůbec špatná, ale na Colleen to prostě nebylo dost.
Líbilo se mi, jak byl vyveden ten emocionální posun hlavních postav. Taky za zmínku stála dějová linka, která sice nemá největší spád, ale určitě zaujme.
Hlavní postavy jsem si oblíbila, tudíž jsem s nimi i dost soucítila.
Celá kniha je dosti depresivní, a jelikož jsem ji četla celý týden, celkem se to na mně podepsalo. Doporučuji to svouknout rychle, abyste moc dlouho netruchlili.
Celkově pro mě byla kniha dost silná.

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Tak tohle fakt ne.
Už jsem od téhle autorky četla sérii Off-Campus a ta byla fantastická, ale tohle mi vážně nesedlo. Kniha si byla krátka, ale pro mě hrozně nečtivá. Všechno bylo moc o ničem a ještě k tomu uspěchané.
Postavy jsem taky nemusela.
Upřímně moc nevím, co vyzdvihnout. Knížka u mě nejspíš nepřišla v pravý čas.

19.11.2022 1 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Bohužel se tady k většině nepřidám.
Když jsem knihu rozečetla, říkala jsem si, že to zní opravdu dobře, a že mě kniha nejspíš bude bavit, ALE...
1. V knize mi chyběla větší pointa. Neříkám, že se autorka nesnažila být záhadná, ale nějak jí to nešlo. Tajemství, která se nakonec odhalila, mi buď přišla nemastná neslaná, nebo jsem je naopak jaksi nechápala.
2. Tam byla jen romantika. Vzhledem k prostředí, ve kterém se kniha odehrávala, jsem čekala, že mi kniha nabídne mnohem víc, jenže opak byl pravdou. Oprvadu každou kapitolu hlavní hrdinové jezdili někam na výlety...
3. Postavy mi nějak nesedly. Hlavní hrdinka pro mě měla nepochopitelné hloupé chování. Sean mi přišel někdy jako úplný magor a z té jeho filozofie mě málem vezli do Opavy. Dominik byl pro mě opravdu nadějnou postavou, jenže ze sexy badboy s tajemstvími, se stal věčně protivný psychouš.
No, takže abych pravdu řekla, nic moc. Přesto to není tak, že bych knihu nesnášela, jen mi to prostě nějak nesedlo. Mpžná, kdyby knížka měla o sto stran míň, tak by to pomohlo.

10.08.2022 2 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Celou knihu jsem měla dojem, že se kniha teprve rozjíždí.
Nemile mě překvapilo, když jsme byla už v půlce knihy, a pořád se zde odvíjela anotace. V této knize zkrátka nebylo nic navíc. Anotace vystihla celou knihu.
Příběh mě bavil a knížka je opravdu krátká, ale postrádala jsem něco víc. Víc emocí... Víc dramat... Víc děje...
Přesto hlavní hrdinka se mi líbila, teda až na tu naivitu, no a hlavné hrdina sice nebyl úplně můj šálek kávy, přesto jsem si ho dokázala oblíbit.
Od knížky jsem měla možná lehce vysoká očekávání a to nebylo dobré, ale kniha je rozhodně super jako oddechovka na jedno odpoledne. Ale u konce jsem měla pocit, že zešedivím, už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

10.08.2022 3 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Dávám 3,5
Na tuhle knížku jsem se opravdu těšila a měla jsem dojem, že vzhledem k anotaci a popisu, to bude dostatečně dobrá eroťárna. Takové to: "Neurazí, ale nenadchne." Bohužel tohle bylo lehce horší.
Celý příběh mi přišel hrozně nezáživný a takový o ničem. A do toho mi vadilo absurdní chování hlavní hrdinky, která se mohla přetrhnout, aby hlavního hrdinu potěšila. A možná, že se autorka snažila hlavního hrdinu popsat jako nedostupného sexy kovboje s temným tajemstvím, místo toho jí vznikl chlap, který docela ujde, ale je dost na hlavu. I přesto jsem si ke knize překvapivě vypěstovala alespoň nějaký vztah, ale možná je to spíše zvědavost, jak příběh bude pokračovat.
Naopak musím alespoň trochu vyzdvihnout čtivost a napětí.
Nevím, jestli knihu můžu doporučit, jelikož u této knihy se budu řídit pravidlem: "Nevstupuj do jedné řeky dvakrát."

02.08.2022 3 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Tahle kniha byla absolutně famózní. Opravdu ani nemám dostatečnou slovní zásobu, abych dokázala popsat, jak moc si moje srdce a tahle kniha sedly.
Ze začátku jsem byla lehce skeptická a zmatená, ale jak se děj postupně vyvíjel, tak jsem se zamilovala.
Opravdu miluji každou stránku a hlavní hrdinku bych ze všeho nejradši měla ve svém životě jako nejlepší kamarádku.
Líbilo se mi, jak byl příběh vyprávěn jinak, od konce do začátku.
Tohle je kniha, u které nestačí jenom číst věty, musíte jít mnohem hlouběji, abyste to pochopili. To, co se tam dělo, všchno mělo svůj zvláštní důvod. Mnoho lidí by považovalo Jule za nemocnou a zlou, ale já viděla dívku, které život podkopl nohy, a která se rozhodla, že nebude dělat, co po ní ostatní chtějí. Líbilo se mi, jak jsem musela nad příběhem přemýšlet, abych ho vůbec pochopila. Abych pochopila tu pointu. Je to zvláštní, ale nedokázala bych se rozhodnout, jestli to všechno byla jen náhoda, nebo osud, protože to bylo možná obojí.
Myslím si, že tohle je kniha, kterou si přečtu ještě stokrát a pokaždé v ní najdu něco nového, pokaždé si všechno vysvětlím jinak.
Zkrátka tahle kniha mi dala pořádně zabrat.
V dobrém. Samozřejmě.

02.08.2022 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Knihy od Colleen miluju každou bez vyjimky, a jelikož na tuhle knihu na mě vyskakovaly pozitivní recenze úplně všude, rozhodla jsem se do ní konečně pustit.
Musím říct, že po dočtení jsem si musela kontrolovat hladinu cukru, protože není možné, abyste u této knihy nedostali cukrovku.
Abych se přiznala, když jsem se dozvěděla, že Ridge (hlavní hrdina) je hluchý, měla jsem zbytečné předsudky a lehké obavy. Bála jsem se, že mi nesedne, jelikož mu nebudu rozumět a chápat ho. Teď, uznávám, že jsem se snad nemohla mýlit víc. Ridge se totiž zařadil mezi mé absolutně nejoblíbenější mužské postavy. Měl humor, charisma, a jeho vynalézavost mi brala dech.
Sydney byla taky skvělá, možná trošku nesmělá, ale zase to vynahrazovala jinak.
Od této knížky jsem čekala pořádnou horskou dráhu, a dostala jsem rovnou celý zábavní park.
Krásný romantický příběh, který vás pohladí na duši.
PS: ty písničky tomu dodaly úplně nové rozměry

02.08.2022

Skóre Skóre Elle Kennedy

Do téhle série jsem se zamilovala až po uši. Nemůžu si prostě pomoc. Ty postavy, svět, humor a problémy... Opravdu to stojí za to.
Jelikož Deana jsem si zamilovala už v předchozích dílech, nemohla jsem se dočkat, až si přečtu jeho příběh. A nemohla jsem být šťastnější, když jsem zjistila, že jeho "pravou" bude Allie.
Ta chemie mezi nimi byla až hmatatelná a já si užila každou stránku.
Dean byl vtipný a měl lehce oplzlý humor, přesně jak to mám ráda, a Allie se zase nedala a šla si za svým.
Opravdu nevím, co bych měla vytýkat...
Nemůžu se dočkat dalšího dílu...

02.08.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Tak tohle mi úplně nesedlo.
Čekala jsem thriller plný napětí, dramat a různých odhalení, ale nic z toho jsem nedostala.
Velice mě zaujala obálka knihy, i to že to měl být slibovaný thriller, přesto se to podle mého názoru thrilleru nepodobalo ani v tom nejmenším.
Většinou, když hodnotím knihy nebývám zase tak přísná, pro většinu autorů dokážu mít pochopení, ale tohle byla skoro až tragédie.
Kdybych řekla, že mi postavy nesedli nebyla by to ani z půlky pravda. Tak hrozné postavy jsem snad ještě nezažila. Možná na jedné nebo dvou z nich bych našla nějaká pozitiva, přesto negativa u většiny postav velice převažovala. Ze začátku jsem si ještě myslela, že je to tak záměrně, ale až postupem času mi došlo, že je to jen špatně napsané.
Do čtení jsem se neskutečně nutila, jelikož příběh nebyl absolutně napínavý, nýbrž nudný a zdlouhavý. Autorka měla v plánu nás nejspíš během knihy celou dobu napínat, bohužel povedlo se jí mě akorát tak unudit. Vybrala si skvělé prostředí, z kterého mohla vytvořit skvělé místo pro zápletku.
Opravdu mohu vyzdvihnout jen velmi nečekaný konec, kterému dávám alespoň trochu slušné hodnocení. Bohužel je to opravdu asi to jediné co mohu vyzdvihnout. Přišlo mi absolutně zbytečné, jak autorka napsala vesměs celou knihu jen o zbytečné minulosti postav, která byla ještě absolutně nezáživná.
Když jsem teď tuto recenzi napsala dokonce zvažuji, že by si tato kniha ještě zasloužila méně hvězdiček přesto to tak nechám díky skvělému konci který ale v podstatě se zbytkem knihy skoro nějak nesouvisel.
Bohužel nemůžu doporučit. Možná tak pro ty, co se chtějí unudit k smrti.

19.07.2022 1 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Dlouho jsem přemýšlela, jestli se mi více líbil tento díl, nebo ten předchozí. Nakonec jsem se rozhodla pro ten předchozí, přesto to bylo jen o fous.
Tenhle díl v sobě stejně jako ten minulý nesl hlubší pointu. Logana jsem si oblíbila už v minulém díle, proto jsem se na něj těšila a on taky nezklamal. A Grace, přestože to nebyla Hanna, tak jsem jí taky postupem času přišla na chuť.
Jejich příběh byl zase romantický a vtipný.
Jediné, co mi přišlo trochu zvláštní, přesto ne nereálné bylo, jak rychle se Logan změnil z „chci vojet všechno, co se hýbe" na „chci vážný vztah a lásku na celý život". Přesto věřím, že se správnou osobou se i tohle může stát. Děsí mě, že se ze mě pomalu stává možná i romantik .
Romantickou linku jsem si tedy užila a celý jejich příběh i zakončení také.
Takže kromě Loganovi změny si nemám na co stěžovat. Kniha byla čtivá a já se zase nemůžu dočkat dalšího dílu.
PS: To bude určitě Deanem...

Návrh Návrh Elle Kennedy

Na tuhle knihu jsem se chystala opravdu dlouho, a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala.
Tohle byla naprostá bomba.
Všechno na příběhu Hanny a Garretta mě bavilo. Hanna byla perfektní hlavní hrdinka a Garrett až na malé drobnosti zase hrdina. Romantická linka se skvěle postupně vyvíjela a celému příběhu tak dodávala napětí.
Ani mě nenapadá nic, co by mi na příběhu nějak extrémně vadilo. Bylo to čtivé, reálné a chvílemi vtipné. Nejlepší byl sarkasmus a dobírání mezi hlavními postavami. A chemie mezi nimi byla skoro hmatatelná. A to ani nemluvím o konci, který se naprosto povedl. Vážně mi tato kniha přirostla k srdci víc, než bych čekala.
Miluji všechny postavy a nemůžu se dočkat dalších dílů.

Truly Truly Ava Reed (p)

Než jsem se do téhle knihy pustila, měla jsem velké obavy, protože recenze na ni nejsou úplně dobré. Proto jsem nemohla být více překvapená, když jsem si tuhle knihu dost oblíbila.
Hlavní hrdinku jsem měla celkem ráda, ale ještě radši jsem měla její nejlepší kamarádku ,proto se hrozně těším na druhý díl. A Coopera jsem si taky oblíbila. Vlastně tam asi ani nebyla postava, která by mi vadila.
Hlavní zápletka a temné tajemství uznávám, mohly být lepší. Přesto to nebyla hrůza.
Možná je to tím že romantické knihy obvykle nečtu, proto mé nároky nejsou tak vysoké. Ale kniha mě doopravdy bavila, líbil se mi ten svět, postavy i celý námět.
Nic extra ale rozhodně to neurazí. Překvapivě mi čtení rychle uteklo a já si to užila.
Můžu doporučit.

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Jelikož film absolutně miluju, tak mě jeho ztvárnění knihy nemohlo minout. Každý, kdo viděl film, tak jistě ví, že je tam nespočet nesrovnalostí někdy jsou tam dokonce i hrozné hlouposti, a to ani nemluvím o jeho konci. Proto jsem taky doufala, že kniha bude mnohem lepší, jenže tak to nebylo.
Všechny skvělé hlášky z filmu se v knize vůbec neobjevily. Nebylo tam ani tolik akce a záhad a opravdu jedinou pointou a zápletkou je, že ji chce donutit, aby se do něj zamilovala, to se však dozvíme už v anotaci. Kniha je dobrá v tom, že se v ní pár věcí objasní, ale jinak nevím.
Kdybych nic nečekala, tak by se mi asi hodně líbila, ale vzhledem k filmu a očekáváním to prostě není nic tak extra.
Takže abych to shrnula, film mám radši, jelikož je jiný, zatímco kniha má sice originální zápletku, přesto na poměry knih z toho žánru je to slabota.
Kniha čtivá, ale dost jí toho chybí, přesto mě neurazila.

30.06.2022 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tenhle díl byl zase o něco lepší než ten minulý. Hrozně se mi ten příběh líbil.
Konečně tam byla spousta akce. Taky se mi líbilo, jak byla celá knha rozdělena na pohledy, takže se tam přimíchalo hodně nových postav, které jsem si zase oblíbila.
Jediné, co mi ale hrozně vadilo bylo jméno "hlavního" hrdiny. V originílní verzi se jmenuje Rowan, ale v české Jeřáb. Což mi neuvěřitelně lezlo na nervi.
Jinak Aelin se stala mou oblíbenou postavou i vzorem.
"Byla vládkyní silného lidu a mocného království. Byla dědičkou ohně a popela a před nikým se neskloní."
Kéž by bylo takových postav více.
Všechno se mi líbilo, bylo tam zase mnoho zvratů a odhalení. A ten konec? Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Co říct, prostě Massová, ta nikdy nezklame.

18.06.2022 5 z 5