Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Smrt boha smrti: Legendy a skutečnost kolem atentátu na Heydricha Smrt boha smrti: Legendy a skutečnost kolem atentátu na Heydricha Jaroslav Andrejs

O druhou světovou válku, zvláště o atentát na Heydricha a období heydrichiády se už pár let docela intenzivně zajímám. Knihu Smrt boha smrti jsem si nemohla nechat ujít.
Kniha je rozdělena na 4 části a je napsaná opravdu čtivě. Od začátku jsem vstřebávala veškeré informace. Četla jsem po kouskách, protože jich bylo opravdu moc, mnoho jmen, dat, názvů a hlava to už pak ani nebrala. Říkala jsem si, kolik toho už vím, ale dozvěděla jsem se toho tolik nového, že mám zas o čem přemýšlet. Vážně zajímavé a poučné čtení, až se člověku nechce věřit, že se něco takového stalo.. dělo...
Heydrich - kdo vlastně vůbec byl, z jaké pocházel rodiny, jak se stal, kým se stal, jeho "vláda" u nás, informace o parašutistech, o skupinách ANTHROPOID, SILVER A, OUT DISTANCE, ZINC, činnosti odboje, příprava atentátu, období po něm, Lidice, části o zrádci Čurdovi a mnoho, mnoho dalšího - o tom všem se dočteme v této knize. Nechybí také svědectví od různých lidí, třeba manželky Heydricha. A taky alespoň pár dobových fotografií, některé ovšem asi nejsou úplně pro slabší povahy..
4,5⭐/5⭐

12.08.2022 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha mě zaujala svou anotací. Odhalování rodinných tajemství, romantické příběhy z období druhé světové války můžu, ale toto se bohužel nepovedlo. Alespoň za mě ne. :(

Máme tu dvě časově roviny - minulost o Dorothy a přítomnost o Robertě.
Části z přítomnosti mě vůbec, ale vůbec nebavily. Přišly mi zbytečné, nezajímavé, nudné a nepomohla tomu ani romantická linka. Ta mě teda nechytla, mezi hrdiny jsem necítila chemii natož lásku. Necítila jsem prostě nic. Navíc mi Roberta nebyla sympatická.

Minulost mě bavila daleko více a hlavně kvůli ní jsem čtení nevzdala. Dorothy mi bylo moc líto a vše jsem s ní prožívala. Bylo to chvilkama opravdu smutné, nečetlo se to lehce.
Líbily se mi části s dopisama a také romantická linka. Konec mě docela zasáhl, i když jsem věděla, jak to dopadne.

Je to vážně škoda, protože nápad to byl víc než dobrý.
2,5⭐️/5⭐️

09.08.2022 2 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

(SPOILER) Některé autorky jsou pro mě sázka na jistotu, že ani nečtu anotace a rovnou kupuju, Penelope Ward je jedna z nich. Muž mých snů mě hned zaujal názvem a obálkou, jenže když jsem zjistila, že jde o vztah "mladší sestra + nejlepší kamarád staršího bráchy", byla jsem trochu zklamaná.. protože už zase? Takových knih s tímto tématem je!

Nicméně kniha mě přece jen dokázala překvapit něčím navíc. Příběh se mi líbil, bavil mě, postavy jsem si oblíbila a fandila jim. Zhruba v půlce jsem ale trochu dostala krizi, protože mi to přišlo natahované a dala si od čtení pauzu.
Po pár dnech jsem ji dočetla na jeden zátah, začalo to mít ty správné grády..
Chemie, jiskření, žhavé scény bomba.
Nechyběly smutné momenty, při kterých jsem měla slzy v očích.
Nakonec tedy jako oddechové romantické čtení určitě doporučuji.

09.08.2022 4 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Jednohubka na jedno odpoledne. Je škoda, že příběh není více rozepsán, protože se v něm nachází závažná témata, která by zasloužila být vysvětlena víc do hloubky.
Kniha má pouze 144 stran a ze začátku působí trochu zrychleně a ne moc uvěřitelně. Nicméně se čte moc dobře, krátké kapitoly rychle ubýhají. Romantická linka je pěkná, i když jak na horské dráze.
Nejvíc sympatická postava pro mě byl Matt, kterého jsem i obrečela. Madden byl ale též zlatý. :-)

08.08.2022 3 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Autorky opět nezklamaly, další krásný romantický příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách. Výborně napsaný, četl se skoro sám.

Hlavní hrdinka Tate byla sympatická, ale někdy mě štvala, protože se chovala dětinsky a dost si protiřečila.
Sam se mi zalíbil od první chvíle, co se objevil na scéně. Působil moc mile, sympaticky a byl vtipný. Ze začátku mě ovšem nejvíc bavila Tateina babička, ta byla úžasná.
Mezi Tate a Samem to od první chvíle jiskřilo, dá se říct, že to byla láska na první pohled. Vše se vyvinulo tedy poměrně rychle, ale zato uvěřitelně.
Aby to ale nebylo příliš jednoduché a sluníčkové, v průběhu přišel zvrat a hlavní hrdinové se na pár let odloučili. Na můj vkus to odloučení bylo docela dlouhé, ale to je jen můj názor. :)

Je to příběh o odpuštění a druhých šancí.

Velkou roli zde hraje film, herecké prostředí, což se mi moc líbilo. Tate je totiž herečka a Sam scénárista.
Také mě chytl za srdce osud Roberty a Luthera - Samových prarodičů, kteří se o něj starali a neměli to vůbec lehké. Moc se mi líbilo, jakým způsobem byl do příběhu zakomponován.
Oblíbila jsem si i vedlejší postavy - nejlepší kamarádku Charlie, hereckého kolegu Nicka, manažera Marca a další.
Jediný, komu jsem na chuť nepřišla, byl Tatein otec.
Nechybí i pár žhavých scén, ale oproti jiným knihám od autorek je to slabší odvar.
Odpočinkové čtení na zpříjemnění nálady si zaslouží 4⭐️/5⭐️.

01.08.2022 4 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Tahle kniha...nenávidím ji a zároveň miluju. Byla jsem varována. A stejně to nepomohlo. Zvláště jeden moment mě úplně rozložil, doteď jsem z toho špatná a nechci to přijmout. Po dlouhé době jsem brečela, jako hodně brečela a chtěla knihu zničit.

Ale pěkně popořadě.
Exodus začíná přesně tam, kde skončilo Hejno havranů. Setkáváme se s tajemným Francouzem, který už tak do zamotaného příběhu přinese ještě větší komplikace. Myslela jsem, že ho budu nenávidět a opak je pravdou. Stále mám ale v srdci Dominika a zůstane tam stůj, co stůj.

Je to jízda. Vášeň, jiskření, žhavé scény, žárlivost, posedlost, odpuštění, pomsta, napětí..
Na to, že je to celkem bichle, která má skoro 500 stran, jsem měla přečteno během dvou dnů. Musela jsem vědět, co bude dál, protože jsem absolutně nedokázala předvídat.

Je velká škoda, že postava Cecílie nebyla napsaná lépe. Prožila si toho hodně, neměla to lehké, ale někdy mě její chování vytáčelo. Prožívala jsem s ní všechno, soucítila s ní! Ale části, kde se utápěla v sebelítosti, kde ze sebe dělala holku bez špetky hrdosti mě nebavily.

Kvůli Cecílii jsem nechtěla dát plný počet ⭐️, ale zkrátka nedokážu snížit ani o půl bodu, takže dávam 5⭐️/5⭐️.
Jen tak na příběh nezapomenu a těším se na závěrečný díl, který snad mé pošramocené, skoro zlomené srdce zahojí.

28.07.2022 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

První díl Hořím pro tebe jsem teda ještě nečetla, ovšem druhý s názvem Taju pro tebe miluju a nastavil laťku hodně vysoko.

Toužím po tobě je skoro až pohádkový příběh, který od začátku hltáte a chcete víc a víc. Mezi hrdiny je od začátku cítit chemie, od prvního momentu to krásně jiskří.

Kimber má opravdu nevymáchanou pusu (není se ale čemu divit) a její slovní přestřelky s Matteem neměly chybu. Chvilka to bylo tak vtipné, až jsem se málem za břicho popadala.
I přesto, že jsem se nedočkala tolik erotiky, to bylo žhavé a hlavně romantické. Už jen ty polibkyy. Skvělý nápad Matteo.

Opět jsem ráda za vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů, četlo se to krásně a měla jsem problém se odtrhnout. Oblíbila jsem si i další postavy - Jennera samozřejmě, dokonce Brada i markýzu. A nesmím zapomenout na Cornelii.
Prostředí Itálie, móda, romantika... co víc si přát? :)
Taju pro tebe sice o trošku vede, ale Toužím po tobě daleko nezaostává a davám slabších 5⭐️/5⭐️. (původně jsem chtěla dát 4,5⭐️, ale to je zkrátka málo!)

28.07.2022 5 z 5

Nevěsta z kláštera Nevěsta z kláštera Manuela Schörghofer

Krásná historická romance!

26.07.2022 5 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Autorka opět nezklamala :)
4,5 * / 5*

26.07.2022 5 z 5

Dopis slečny Sophie Dopis slečny Sophie Suzanne Allain

Za mě bohužel zklamání :(

26.07.2022 2 z 5

Slabin snář Slabin snář Eva Pelikánová

Tato útlá knížečka mě zaujala svou anotací a řekla jsem si, že zkusím po nějaké době opět poezii, kterou běžně nečtu.
Nejsem žádný odborník, hodnotím opravdu jako lajk.
Musím určitě pochválit grafické zpracování a ilustrace v knize. Opravdu nádhera. I díky tomu jsem měla přečteno velmi rychle.
Básně se mi líbily, četly se dobře a zpříjemnily mi večer.
Myslím, že 4⭐/5⭐ si knížka zaslouží.

26.07.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Příjemné překvapení! Knížku jsem přečetla během dvou večerů, četla se krásně, moc se mi líbilo prostředí a atmosféra. Některé pasáže sice působily trochu zdlouhavě, ale jinak jsem příběh hltala.

Hlavní hrdinka byla sympatická, ovšem někdy mě svými rozhodnutími vytáčela a trochu mi vadila její naivita.
Autorka pro nás připravila hned několik zvratů. Vše do sebe skvěle zapadalo!
Výtku mám ale k romantické lince - i když byla velmi mírná. Nevím, jestli se mi líbí nebo ne. Možná se rozhodnu až v dalším díle, jak se to ještě vyvrbí. Zatím to na mě působí spíš na sílu.
Nemoj se mi líbil, ale Lukáš mě zaujal o trochu více. Nemůžu si pomoct.

26.07.2022 4 z 5

Nespadni, neutop se, neumírej Nespadni, neutop se, neumírej Lise Villadsen

Já vlastně nevím, co na ni říct. Kniha řeší závažná témata, ale jejich zpracování se mi moc nelíbí. Úzkosti, psychické problémy, problémy v rodině.. já vážně nevím, ale tady bylo špatně snad všechno. Rodiče, kteří nechají mladší sestru, aby se starala o starší sestru na úkor svého života? Hmm. Citové vydírání. Hmm.
Cecílie, která trpěla úzkostmi na mě spíš působila jako sobecká, rozmazlená holka a nedokázala jsem se do ní vcítit a soucítit s ní. Naopak u Astrid jsem si přála, aby se jednou konečně vzepřela a řekla dost. Sláva za romantickou linku.
Pozitivní také je, že jsem měla přečteno poměrně rychle, protože kniha má necelých 200 stran a četla se dobře.

11.07.2022 2 z 5

Poslední flám Poslední flám Matthew Norman

Bohužel jsem dostala něco trošku jiného, než jsem čekala. Měla jsem problém se začíst a pak udržet pozornost, protože děj byl poměrně nudný, nic moc se nedělo. Čekala jsem víc akce, víc drama, víc tajemství a zvratů. Bylo to spíš takové poklidné, slabý odvar. (Na to, že to měl být poslední flám :D ).
Ale zase tu máme pěknou ukázku toho, že peníze nejsou všechno. Zdraví si za peníze nekoupíš.
Postavy mi nebyly extra sympatické, nejvíc mi přirostl k srdci asi Wade - nejen kvůli své vášni pro Beatles.
Knihu od horšího hodnocení zachránila cca poslední třetina, což byla docela zajímavá jízda. A konec byl moc pěkný.
Slabší 3⭐/5⭐

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Jednohubka od mé oblíbené autorky nezklamala. Jasně, není to žádné veledílo, ale splnila to, co jsem od ní očekávala. Slupla jsem ji jako malinu za jeden večer.
Od začátku to bylo žhavé, mezi hrdiny to krásně jiskřilo a jejich sbližování se mi moc líbilo. Hlavní hrdinka Sky mě překvapila, vůbec se toho nebála a šla si za svým cílem stůj co stůj. :D Gage byl tvrdý oříšek, který dlouho odolával, ale není se čemu divit.
Moc se těším na další díl, který věřím, bude o něco lepší než tento.
3,5⭐/5⭐

Zůstávám tu pro tebe Zůstávám tu pro tebe Zuzana Holčíková

Příběh pojednává o Tereze, která pracuje v nemocnici a Paulovi, herci z Ameriky, který natáčí film v Praze. Romantická linka se mi líbila, bylo to vše docela rychlé, ale krásné. :)
Bylo také zajímavé, že se mezi sebou bavili pouze anglicky. Pro neangličtináře, jako jsem třeba já ( :D ), je v knize i překlad. Nicméně jsem ho vlastně ani nepotřebovala, protože všemu bylo pěkně rozumět.
Je to opravdu taková jednohubka, kterou slupnete jako nic a určitě ve vás probudí spoustu emocí. Slzy jsem tentokrát udržela, ale měla jsem na krajíčku.

Vězeňkyně koruny Vězeňkyně koruny Jeffe Kennedy

Kniha má tak krásnou obálku, ale vevnitř není krásné skoro nic. Není to příjemné čtení, hlavní hrdinka Jenna si toho musí hodně vystát, ale je to bojovnice a jen tak se nevzdá.
Autorka ve mě probudila opravdu silné emoce. Nevím, kdo byl horší, jestli Jennina matka nebo manžel. Oběma bych každopádně dala ochutnat jejich vlastní medicínu.

Kniha byla více popisná na úkor děje, ale je to první díl a na rozjezd podle mě dobré. Šlo hlavně o seznámení se světem, jeho fungováním, s postavami a příbuzenskými vztahy. Nechtěla bych tam žít ani za nic.

Jsem zvědavá na pokračování, protože věřím, že to teprve bude ta správná jízda.
Slabší 4⭐/5⭐

11.07.2022 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Řekla bych, že to je takový Cizí dluh v mírném podání. Zcela upřímně jsem čekala více erotických scén, i tak to bylo ale žhavé a hlavně originální. Líbí se mi propojení erotiky/romantiky/šachů a mytologie. Výborný nápad a provedení na jedničku.
Měla přečteno během jednoho dne. Zkrátka se nešlo odtrhnout!
Gabriel nebyl takový, jako jsem čekala, vážně, vážně se mi líbil, ale v druhém díle bude muset hodně žehlit.
Avery nebyla špatná, byla naivní (což se dalo pochopit) a zároveň vzpurná a odhodlaná hlavní hrdinka. Bylo mi jí líto, dokázala jsem se do ní vžít a fandila jsem jí.
Mezi hrdiny od začátku byla cítit chemie a postupně to jiskřilo čím dál víc. A kupodivu tam bylo i pár milých až roztomilých částí. No a pak přišel konec, který jednoduše navnadil na pokračování... :D

11.07.2022 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

První tři díly této série jsem četla před pár lety, některé dokonce i víckrát...miluju!!
Tento čtvrtý jsem neměla v plánu číst, protože mi Sabrina v předešlém dílu nebyla sympatická, Tucker mi přišel trochu jako podivín a navíc je v knize téma, které nemusím. Myslela jsem, že se mi to nebude líbit. Asi nemusím říkat, jak šeredně jsem se spletla! Nechápu, že jsem byla tak hloupá. ‍️
Sabrina i Tuck jsou boží! Boží! Hlavně Tuck! Když jsem pochopila, jak Sabrina žije, lépe řečeno s kým, hned jsem její chování pochopila.
Příběh mě moc bavil, bylo příjemné se po tolika letech vrátit zpátky ke známé partě.
Také se mi líbilo, že se chvilkama prolínal příběh mých oblíbenců Allie a Deana.
Vážně super! Jsem nadšená a kdo ještě sérii nečetl, tak určitě doporučuji.

11.07.2022 5 z 5

Rukopis zločinu Rukopis zločinu David Bell

Kniha je správně napínavá, postupně odhaluje, jak to bylo se zmizením Madeline, s vraždou ženy z rukopisu a vyplývají na povrch zajímavá tajemství. Není to jen obyčejná detektivka, ale rozhodně nutí i k zamyšlení.
Přiznám, že mě konec překvapil, měla jsem trochu jinou teorii. No dobře, měla jsem jich několik, v průběhu jsem je měnila a stejně jsem se úplně netrefila. :)
4,5⭐/5⭐

29.06.2022 5 z 5