Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Nenávist Nenávist Nadine Strossen

Kniha Nenávist pojednává o nenávistných projevech, proč by se neměly cenzurovat, i když jsou nepříjemné či urážlivé. Autorka poukazuje na to, že cenzura není řešením. Naopak, jak se proti nim bránit.
Samozřejmě je potřeba rozlišit to, když je projev "za hranou", tedy trestný. Což je někdy docela tvrdý oříšek, řekla bych, nejsem žádný odborník. :D
V knize je mnoho případů, které se staly, průzkumů, aby si člověk udělal obrázek. Hodně se samozřejmě řeší diskriminace, utlačování některých menšin či rasismus.
Trochu mi vadilo, že některé informace se opakovaly několikrát. Autorka se na ně snažila dát důraz, což chápu, ale číst třeba 3x stejnou informaci.. no..
Každý má právo na názor, to je jasné. Někdy si ale říkám, mluviti stříbro, mlčeti zlato.
Skoro všude, ale hlavně na soc. sítích se setkávám s názory a projevy, se kterými nesouhlasím a kolikrát se i pěkně naštvu, nebo mě zamrzí.
Z knihy jsem si dost věcí vzala k srdci. Jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

11.04.2022 4 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Taková jednohubečka, která má 133 stran, s jednoduchou, ale zajímavou detektivní zápletkou. Sarah a Jack mi jsou moc sympatičtí a tvoří velmi nevšední dvojici "vyšetřovatelů". Oba mě moc baví, krásně se doplňují.
Četla jsem první dva díly a tento se mi líbil zatím nejvíc.

11.04.2022 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Taju pro tebe. Kniha, kterou jsem dlouho předlouho odkládala a jsem na sebe naštvaná!
Přečteno během dne, úplně jsem se do příběhu vžila, protože mi hlavní hrdinka Joellen připomínala mě. Úplně jsem chápala její trápení ohledně postavy a tak dále.. O nízkém sebevědomí ani nemluvím.
Do Camerona jsem se zamilovala od prvního momentu. Mohla bych se tady dlouho rozplývat, protože on byl prostě dokonalý ve vsech směrech. Ale hlavně ta jeho povaha mě naprosto odzbrojila. Úžasný muž! A navíc skot. To je vražedná kombinace. Začínám mít slabost pro muže v kiltech.. :D
Jo a Cam se od začátku perfektně doplňovali. Bavily mě jejich slovní sarkastické přestřelky, u kterých jsem se smála i nahlas. Trochu mi to připomnělo film Chceš mě, chci tě. :)
Jejich sbližování bylo nenásilné, chemie a jiskření fungovalo skvěle.
A myslím, že jsem ještě nečetla knihu, kde by jeden z aktérů chodil neustále polonahý jako tady. Ne, že bych si ztěžovala, představivost mám fakt dobrou. :D

04.04.2022 5 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Tohle jsem přesně potřebovala!
Krásný, milý, vtipný, romantický, oddechový, letní příběh. Je mi jasné, že nejsem cílová skupina, ale tyhle příběhy zkrátka můžu. Při čtení jsem měla skoro celou dobu připitomělý úsměv na rtech, motýlky v břiše a taky jsem dostala jeden fakt velký záchvat smíchu. :D
Tuto jednohubku jsem přečetla během dvou večerů, schválně jsem četla pomaleji, abych si to co nejvíc vychutnala. Styl vyprávění mi sedl skvěle.
Annie byla sympatická, byť chvilkama zbrklá hlavní hrdinka. Šimon, Viky, Kristián, Lenka a další lidi tvořili prima partu a moc mě bavily části ze zkoušení na divadelní představení.
Take chválím prostředí. Mám ráda příběhy odehrávající se na vesnici poblíž hradu či zámku s nějakou pověstí, která se promítne do děje. Autorka se mi tedy přesně trefila do vkusu. :D
Romantická linka naprosto perfektní. Oběma jsem fandila a přála jim to. .)
A ten konec?! No úžasný!

04.04.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mé hodnocení nebude nijak dlouhé, protože netřeba mnoho slov. Velice silný příběh, který mě chytil za srdce. Některé scény mě dost znechutily, jiné zase dojaly. Smutné a krásné zároveň. Chvilkama jsem i neudržela slzy.
Lale měl sakra štěstí, co si budeme. Ale jeho odhodlání pomáhat druhým bylo úžasné a obdivuhodné. Hned bych některým lidem dala tuto knihu přečíst...

30.03.2022 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Od Jamie McGuire jsem četla Krásnou katastrofu, kterou miluju a byla jsem zvědavá na Červený vrch. Je to úplně něco jiného a můj snad první knižní horor! :D
Jsem ale poněkud rozpačitá. Příběh o nákaze, kdy se z "nakažených" lidí stávají nemrtví neboli moji oblíbení zombíci, kteří žerou a zabíjí ostatní lidi.
Bylo vyprávěno z pohledu tří postav. Scarlet, Nathan a Miranda.
Ze začátku mě vůbec nebavila linka Mirandy, nepřišla mi zajímavá, byla nudná, ale svůj význam měla, protože všechny postavy byly navzájem propojené.
S některými postavami jsem měla problém. Nedokázala jsem si je oblíbit, štvaly mě a bylo mi jedno, jestli zemřou nebo ne. Hnusný, já vím. :D
Konkrétně jedna smrt mě ale hodně rozesmutnila, protože zrovna tu postavu jsem si oblíbila moc. :(
Překvapila mě romantická linka, nečekala jsem ji, ale potěšila mě. (romantička se nezapře) Těm dvěma jsem to totiž neskutečně přála.
Těch vztahů a vztahových problémů zde ale celkové bylo víc než dost. :D
Bylo to docela napínavé, o krev a mrtvoly nebyla nouze, ale čekala jsem asi ještě trochu "víc". A samotný závěr? Já vám nevím, nezpůsobilo to na mě úplně věrohodně.
3,5⭐️/5⭐️ lepší průměr

30.03.2022 3 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Dreamologie je velmi povedená YA romantická knížka se zajímavým tématem. Příběh jsem si užila a odpočinula si u něj. Ano, mám pár výhrad, ale celkově jsem určitě spokojená. :)
Alice i Max byli sympatičtí hrdinové, i když oba mě chvilkama štvali svým chováním.
Líbily se mi jak části z reality, tak snů. Četlo se to výborně.
Rozhodně musím zmínit Olivera, protože ten byl naprosto úžasnej! Ze začátku mě i napadla taková myšlenka, že by mi vůbec nevadilo, kdyby se to s ním víc zamotalo a Alice mu dala šanci.
Další Celeste.. bylo mi jí líto, byla opravdu hodná holka, nicméně si myslím, že se to s ní vyřešilo až moc snadno. Čekala jsem větší drama.
A to samé na konci. Taky mi to přišlo takové moc jednoduché.

25.03.2022 4 z 5

Kouzlo obsidiánu Kouzlo obsidiánu Petra Martišková

Kouzlo obsidiánu krásně navazuje tam, kde skončilo Tajemství obsidiánu.
Opět to byla jízda! Objevily se nové postavy, které jsem si oblíbila. Třeba Adrian byl super.
Romantická linka je boží. Anna a Damien se nevzdávají, i když to mají sakra komplikované a oběma jim taak fandím! Damien je láska prostě.
Cedrikovi jsem jen tak tak odpustila, co provedl, ale vyžehlil si to dostatečně. :D Ne, chápala jsem ho, proč to musel udělat... :)
Bylo to napínavé, zároveň vtipné, milé a romantické. Skvělá kombinace s fantasy prvky a českým prostředím.
Hltala jsem stránku za stránkou a těšila se, co příjde dále.
Co se týče předvídatelnosti, tak něco samozřejmě předvídatelné bylo, hlavně ohledně jedné postavy jsem si říkala už v prvním díle, že se chová zvláštně..podezřele. A trochu mi bylo divné, že to nikdo nevidí. Intuice, hehe. Ale pár momentů mě dokázalo překvapit, třeba ke konci jeden zvrat, který jsem nečekala. Vážně nečekala. :O
A dokonce mě závěr skoro dohnal k slzám, protože mi bylo líto...někoho. Byl to docela šok.
A netrpělivě vyhlížím závěrečný díl!!
Nemohu jinak 5⭐️/5⭐️
P.S. miluju bonusové kapitoly!!

24.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Po všech pozitivních ohlasech a lákačkách jsem byla na knihu nesmírně zvědavá a natěšená. A s radostí mohu napsat, že byla přesně tak skvělá, jak jsem doufala!
Byť mi hlavní hrdinka Nora úplně povahově nesedla, čtení jsem si užila.
Četlo se to výborně i díky krátkým kapitolám. Ano, chcilkama tam byly trošku nudnější pasáže, ale většina knihy, byla velká jízda. A určitě i poučná. :)
Byla jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne a myslím, že to autor vyřešil moc dobře. Dokonce mě i dojal.

21.03.2022 5 z 5

Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Tereza Barvíková Marková

(SPOILER) Obsahuje SPOILERY.
Láskohledače jsem měla v merku už nějakou dobu, protože mě zaujal námět.
Je to taková jednohubečka na jedno odpoledne/večer. Ale bohužel jsem od ní nedostala, co jsem očekávala, co slibovala anotace. Největší problém je romantika. Tedy žádná romantika. Nula. Nic. Je to hrozná škoda!
Skoro celou knihu jsem čekala a čekala a říkala si, tak co..už? Už teda něco jako bude? :D A na konci zbylo jen rozčarování. Protože co..? Zjistila jsem, že autorka plánuje/plánovala celkem 4 díly, tak jsem teda zvědavá, jestli se nějakého pokračování dočkám, protože jo...mám pocit, že je kniha doslova useknutá někde v půlce a nevím nic.
Hlavní hrdinka Mariana mi taky nesedla, přišla mi sobecká a protivná. Na něco si umanula a musela to mít. Ke svému láskohledači Anairamovi se chvilkama chovala strašně, až mi ho bylo líto. Anairam byl zlatíčko.
Její kamarádka Anabel nebyla o nic lepší. Asi jsem stará už. :D
Co ale chválím, je poměrně dobře propracovaný svět láskohledačů a jejich fungování. Autorka se vlastně zaměřila hlavně na to. Nápad to je opravdu velmi originální. Také se mi líbily ilustrace. Četlo se to docela dobře, ale vadilo mi opakování některých slov či jmen.
Nakonec dávám 2,5⭐️/5⭐️.
A věřím, že mladším čtenářkám by se mohla knížka líbit.

21.03.2022 2 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

(SPOILER) Tajemství obsidiánu je první díl YA fantasy romantické série, v níž hrají hlavní roli zaklínači a démoni.
Děj se odehrává z velké části v Praze a autorka krásně popsala jak prostředí, tak atmosféru příběhu. Přiznávám, že do takové školy, jako chodila Anna bych chodit teda nechtěla. Připomnělo mi to 13 reasons why. :D
Kniha je čtivá jako blázen, měla jsem přečteno za dva večery, ani jsem nemrkla.
Knížky od této české autorky mám ráda, perfektně mi sedí styl vyprávění - je poutavý, svižný a vtipný.
Romantická linka za mě skvělá. Mezi Annou a Damienem je od začátku cítit chemie, jejich sbližování je krásné a nenásilné. Správná YA.
Jenže to nemají vůbec jednoduché a za svou lásku musí (a ještě budou muset) bojovat. To je tak, když se zamiluješ do "nepřítele". :D
Oblíbila jsem si také Cedrika...holt mám slabost pro démony, no co. :D
Celá kniha je napsána z pohledu Anny, ale malinký kousíček je i z Damienova pohledu.

18.03.2022 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Hygge a polibky má krásnou obálku, do které jsem se zamilovala. Příběh ale pokulhává.
Autorka dlouho a zbytečně oddalovala nevyhnutelné. Hlavní hrdinka Bo mi moc nesedla, nechápala jsem jí (a štvala mě) ohledně Bena... jejich ehm "situace" se táhla zbytečně dlouho, přitom se to mohlo vyřešit daleko dřív a soustředit se na něco jiného.. nebo na někoho jiného. Třeba na Emila, který dostal podle mě fakt málo prostoru. :( Romantika se tady moc tedy nekonala.
Co ale knihu zachránilo od horšího hodnocení, byla část odehrávající se v Dánsku. Ta se mi líbila a bavila mě, nikdy jsem v Dánsku nebyla, ale určitě se tam chci jednou podívat.
Oblíbila jsem si i postavy, které se tam objevily na scéně. :)
A také se mi líbilo, jak Bo vyřešila své zaměstnání.
Šestadvacetiletá Bo byla vždy pečlivá a opatrná. I přesto se v práci dočkala výpovědi pro nadbytečnost a životní plány se jí teď začínají párat jako nepovedený svetr. Bo horečnatě shání nové zaměstnání, ale kamarádka Kirsten ji přesvědčí, aby spolu odjely na dovolenou, na chatu její matky postavenou na nejsevernějším cípu Severního Jutska. Bo se zastydí, že o tomto dánském kraji nikdy neslyšela.Pár dalších kliknutí a už není cesty zpět. Život Bo začne nabírat docela nový směr.
Hodnocení nakonec 2,5⭐️/5⭐️. Pro mě to nebyl ani průměr, ale spíš podprůměr. Za pár měsíců si vůbec na tuto knihu nevzpomenu. Dobře kecám :D .. kvůli té nádherné obálce na ni nejspíš nezapomenu.

18.03.2022 2 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Příběh jsem přečetla během dvou večerů.
Zajímavá detektivka, která měla spád, střídala se ich-forma s er-formou a to se mi moc líbilo! Byť vím, že ne každému to sedlo.
Příběh se točí okolo dvou nejlepších kamarádů Noaha a Abdiho, kteří jsou nerozluční, slušní, ovšem jednoho večera se stane nešťastná událost, kdy jeden z nich je nalezen v bezvědomí a druhý nechce nic říct.
Kromě nich jsou řešeny ale i další nelehká témata...  Nejvíc jsem se asi rozohnila u části, kde figurovala sestra detektiva Jima. Neodpustila jsem si hned několik poznámek.
I když jsem stále byla ve střehu a byla jsem zvědavá, co dalšího se ještě vyvrbí, čekala jsem víc akce a napětí.
Takže jednu hvězdičku strhávám, ale jinak jsem spoko.

13.03.2022 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Je to má úplně první kniha žánru fantasy a litRPG. Měla jsem ji už nějakou chvíli v merku, anotace mě hodně zaujala a chtěla jsem zkusit zase něco jiného.
Moc se mi líbil svět virtuální hry, kam se dostal hlavní hrdina Mahan na odpykání 8 letého trestu. Od začátku bylo vše pěkně popisováno a vysvětlováno, pochopila jsem princip a docela rychle se do toho vžila. Nehraju pc hry, jsem v tomto opravdu nezkušená a trošičku jsem se obávala, že  budu zmatená, ale bylo to úplně v pohodě. :D
Přiznávám ale, že jsem čekala víc akce. Občas jsem se bohužel trošku nudila. Ale zase některé části.. byly fakt mazec!
Mahan byl borec, moc jsem mu fandila, neuvěřitelně chytrý, šikovný týpek, který se dokázal z ničeho skvěle vypracovat. Po dlouhé době jsem četla knihu jen z mužského pohledu a četlo se to výborně.
Oblíbila jsem si i některé vedlejší postavy a fandila jim.

13.03.2022 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Kniha mě dostala do takové pohody! Hlavně díky hlavní hrdince Hazel, která byla sice praštěná, ale sympatická ženská. Co na srdci to na jazyku (kolikrát mě napadají úplně stejné myšlenky, jen je neříkám nahlas). :D A velmi mě potěšil její postoj, že se nechtěla kvůli mužům měnit a chtěla být sama sebou. Nebyla namyšlená, ani nezdravě sebevědomá, ale prostě svá.
Jo..někdy vážně byla tooo much, ale stejně byla skvělá.
Josh byl její úplný opak (tím nechci říct, že nebyl sympatický, ba naopak byl to úžasný chlap) a jak to tak bývá, protiklady se přitahují. :)

Užívala jsem si jejich přátelství, někdy až komické situace, rande naslepo, kde si navzájem vlastně vybírali partnery, protože v žádném případě nechtěli chodit spolu!
Jejich sbližování bylo nenásilné, vše jsem jim věřila, chemie fungovala naprosto perfektně a skvěle se doplňovali.
Oblíbila jsem si i některé vedlejší postavy.
Byla jsem nadšená a připravená dát nejlepší hodnocení, ale bohužel mi to konec trochu pokazil.
Je to můj subjektivní nazor, ale za mě se sem tady toto neoriginální klišé zkrátka nehodilo. Navíc to bylo celé takové moc urychlené...
Takže to mě hodně mrzí, nicméně 4⭐️/5⭐️ si kniha zaslouží a určitě ji doporučuji.
Příjemná romantická jednohubka, která zaručeně zlepší náladu. :)

04.03.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Mé první setkání s autorkou a určitě ne poslední, těším se na Jacka Rozparovače. Kniha byla čtivá od úplného začátku a v pár částech se mi úplně sbíhaly sliny. Autorka do příběhu krásně zakomponovala italskou kuchyni. Příběh se tedy odehrává v Itálii, konkrétně na Sicílii, což je příjemná změna. Nechyběly i italské výrazy, které dodávaly na autenticitě.
Dvojčata Emilia a Vittoria jsou čarodějnice, každá úplně jiná. Osobně jsem měla blíž k Emilii, která byla moc sympatická, hodná, tvrdohlavá, chytrá a odvážná. Fandila jsem jí. Vittoria byla naopak pěkné kvítko, byla vtipná, plná energie, s ničím se moc nemazala. Líbila se mi! Bohužel ji ale nečekal dobrý osud...
Po její smrti se Emilia za každou cenu snaží najít vraha a svou sestru pomstít.
V průběhu jejího "vyšetřování" se setká s pekelný princem, se kterým začne chtě nechtě spolupracovat, protože mají oba stejný cíl.
O nějaké romantice tady moc řeč být nemůže, ale pekelně to mezi nimi jiskří. To teda jo!
Slovní přestřelky, sarkasmus, černý humor, to je moje.
Jediné, co mi trošku vadilo, byla Emilina naivita. Byla chytrá, ale občas "slepá"... :D
Několikrát jsem byla překvapená, co vyšlo najevo, kam se příběh ubíral, ale pár věcí jsem odhadla správně.
Samotný závěr byl naprosto strhující a doufám, že se brzo dočkáme pokračování.

02.03.2022 5 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Bylo to sakra návykové čtení. Takové příběhy prostě miluju. Přiznám, že jsem čekala, že Maddox bude ehm větší lump. Ale zamilovala jsem si ho teda neskutečně.
Annu jsem obdivovala za její trpělivost s rodiči, zároveň jsem jí nechápala, že se neumí vzepřít. Zvlášť její otec byl padlý na hlavu. A nebyl to jedinej magor v příběhu...
Ze začátku jsem byla překvapená stylem vyprávění. Bylo vyprávěno z pohledu obou hrdinů, což není nic neobvyklého, ovšem většina scén se vlastně opakovala - nejdřív se odehrály z pohledu Anny a pak Maddoxe.
U Maddoxových částí jsem se skvěle bavila, ty jeho myšlenkové pochody a mluva neměly chybu. Jaký byl ze začatku naivní. A miluju oslovení, jakým Anně říkal.
Jejich vztah byl samozřejně komplikovaný, žádná procházka růžovou zahradou, ale spíš jak na horské dráze. Pikantností nebylo tolik, kolik jsem čekala, ale podle mě v ideální míře pro ty, kteří si na erotiku moc nepotrpí. :)
Zasazení příběhu do amerického prostředí je určitě ku prospěchu.
Líbilo se mi také spestření v podobě mírné krimi zápletky. Jakoby ten závěr byl uff, to bylo teda...
Na pokračování se strašně těším a zároveň se bojím.

02.03.2022 5 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Kniha je pro mě velmi příjemným překvapením. Vyborný příběh s úžasnou hrdinkou v hlavní roli. Moc se mi líbilo prostředí, které bylo krásně popsané.
Moře, ostrovy, přístavní města, části odehrávající se lodi, potápění, hledání "pokladu" - to já můžu. :D

Knihu jsem přečetla rychleji, než jsem čekala, na tři razy jako nic. Byť tam nebylo tolik akce, četlo se to skoro samo a vynahrazovaly to části na moři, seznamování se s hrdiny a jejich osudy.

Fable mi sedla od úplného začátku, fandila jsem jí a obdivovala její odvahu. Sice byla docela naivní, ale to jsem dokázala přejít.

Oblíbila jsem si i Westa a další zajímavé postavy. K takovým "odpadlíkům" mě to odjakživa táhne. :D

Dočkala jsem se i romantické linky, která se vyvíjela opravdu velmi nenápadně. :)

Rozhodně se těším se na pokračování, které podle mě bude ještě lepší a akčnější. Snad se brzo dočkám, protože mám v hlavě nejednu otázku, na kterou potřebuju znát odpověď.

Za knihu děkuji @humbook @endlessbibliophile.
#humbookblogeri #jednorazovaspoluprace

28.02.2022 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Malibu v plamenech je moje první zkušenost s touto autorkou a určitě ne poslední!
Kniha byla od začátku až do konce velká emoční jízda plná zvratů. Ze začátku se střídala přítomnost s minulostí, která byla velmi zajímavá a moc mě bavila. V druhé polovině už byla jen přítomnost.
V příběhu vystupovalo vícero postav - Mick, June, jejich děti Nina, Jay, Hud a Kit. Chvilkama jsem měla chuť googlit, jestli opravdu neexistovali. :D
Ovšem autorka se také zkráceně věnovala i dalším vedlejším postavám. Bylo to určitě originální, ale chvilkama trochu zmatečné. Bylo tam opravdu hodně postav a vyznat se v nich mi dalo zabrat.
Kromě jedné nejmenované osoby, která mě neskutečně!!! štvala, jsem si oblíbila všechny, byť jsem nejednou nesouhlasila s rozhodnutími, které učinili.
June a Nina velmi silné, statečné ženy bohužel v některých ohledech velmi naivní...
June mě v jednom momentu trošku zklamala, i když jsem se obávala, že se přesně tohle stane. :(
Nina si u mě naopak hlavně ke konci velmi šplhla.
Vtipné, šťastné, dojemné části střídaly ty smutné. V jednom momentu mi vyhrkly slzy dojetím a vzápětí smutkem.
Autorka také krásně popsala život, prostředí a atmosféru Malibu, hned bych tam jela na dovolenou.
Měla jsem v průběhu několik nápadů, jak by to mohlo dopadnout a neuhodla jsem. Autorka to podle mě vyřešila moc dobře.

24.02.2022 5 z 5

Pustovník: Muž s leopardom Pustovník: Muž s leopardom Vladimír Štefanič

Pohadkový dobrodružný příběh s nádechem fantasy a tajemna. Příběh plný krásných myšlenek a metafor.

Četla jsem pomaleji, abych vše dokázala pochopit a víc si to vychutnat. Přece jen slovensky nečtu každý den.
Autor umí krásně vyprávět..velmi poutavě. Četlo se mi to tedy moc dobře a hlavně ze začátku jsem byla přímo unešena stylem vyprávění.

Vystupovovalo zde mnoho zajímavých postav, nechyběly třeba čarodějnice a rytíři.
Každá postava měla svůj význam a byla nějakým způsobem propojená s Pustovníkem, neboli mužem s leopardom.
Velmi mě bavily části se Sárou, kterou jsem si moc oblíbila, pak také s Patricií a zajímavou kletbou jejího otce.
Stojí za zmínku určitě i odvážná dívka Daniela či Oliver, kterým jsem fandila.
Našly se samozřejmě i zlé, záporné postavy, bez kterých by to nešlo! Někdo vždycky musí škodit.

V příběhu byly momenty, které mě dokázaly překvapit. Až na jednu věc, kterou jsem čekala, to nebylo předvídatelné a byla jsem celou dobu zvědavá a natěšená na pokračování. Posledních 100 stran jsem úplně zhtla.

Moc se mi také líbilo prostředí a atmosféra - vše krásně popsané. Pro lepší přehled na začátku najdeme i mapu. Celkové grafické zpracování knihy je za mě parádní.

Jednu hvězdičku ale musím strhnout za občasné nezáživné pasáže, které působily zdlouhavě. Přece jen udržet si stejné tempo skoro 430 stran snad ani nejde.

24.02.2022 4 z 5