KnihomolkaOli KnihomolkaOli komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Stejně jako první díl - neurazí, nenadchne.
Občas se zasměju, ale nic hlubšího od toho nečekám. Vyhovuje mi, že je kniha krátká a tak dřív než omrzí prostě skončí.

26.09.2024 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ale jo, zasmála jsem se, bylo to oddechové čtení, odsejpalo to, ale nic moc mi to nedalo. Nezanechalo to ve mně žádný zvláštní pocit… což možná ani nebyl účel této knihy.

22.09.2024 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě trochu slabší než první díl.
Možná mi trochu vadí, jak Erika neumí uposlechnout ani jeden rozkaz a chová se občas dost namyšleně.
Ale mám ráda detektivní série, takže si přečtu i další díly.

02.09.2024 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

První co mě napadá je to, že bych se ze zapamatování všech těch hodností asi zbláznila.
Nebylo to špatné, až do konce jsem nevěděla, kdo je vrah. Občas mi jen trochu přišlo že se všechno až moc kazí, že si Erika dovoluje až moc neposlouchat vedení… trvalo mi déle najít si k ní cestu než třeba ke Cormoranu Strikovi nebo k Joonu Linnovi. Ale jinak fajn kniha a těším se na druhý díl.

28.08.2024 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Asi se mi nestalo, abych měla během jedné knihy tak často na krajíčku.
Hodně silný příběh plný emocí, velkých gest a hokeje.

23.08.2024 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Hodně zajímavý nápad.
Krásně to ukazuje, jak snadno se dá s lidmi manipulovat. Stačí jim říct: takhle to je, a oni tomu věří a naprosto se přestanou spoléhat na vlastní pocity. Je docela strašidelné, že to není až takové sci-fi.

14.08.2024 4 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

(SPOILER) Mě to teda moc nechytlo. Připadalo mi, jako by se v knize odehrávaly tři různé příběhy, které mohly být klidně samostatné knihy:
- mrtvá dcera
- život na ostrově
- Paříž
Nebavilo mě pořád dokola číst, jak si jedna o druhé myslí, že je na ní naštvaná a nejsou schopné si to vyříkat a uvést na pravou míru. Také pořád se opakující věta: “potřebuje odstup mě už začínala lézt na nervy.
Zamilování se do profesora a následné načapaní v posteli s matko mi také přišlo trošku zbytečné. Mohla ho rovnou chtít dát s matkou dohromady a celá ta posedlost a čichání ke košilím se mohlo vynechat.

13.08.2024 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ano, místy je kniha vtipná, ale souhlasím s některými komentáři, že je tam až moc neuvěřitelných situací…
Hlavní postava je navíc dle mého názoru trošku kráva, jednající občas jako malé dítě.
Za mě byla nejlepší matka.

06.08.2024 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Smutný příběh plný smutných duší. Není to úplně oddechové čtení, ale za přečtení určitě stojí.

29.07.2024 3 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Docela čtivé, pěkné prostředí. Jen mi nějaké věci přišly zbytečné a vleklé. Taky se dost věcí často opakovalo - vrátit/nevrátit do Švédska, únava že nemůže udržet oči, odkládání důležitých rozhovoru… to vše se táhlo celou knihou.

23.07.2024 3 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Kniha byla fajn, četla se dobře. Jen jsem měla problém stejně jako v prvním díle.. honička s časem, policií, vrahy… ale není problém se vykecávat a jíst sušenky.

22.07.2024 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha mě celkem bavila, i když tam bylo dost odborných popisů. Hezké vykreslení Vatikánu a Říma. Jen na to, že byli v nemalém časovém presu, měli dost času na to, vše zdlouhavě rozebírat a vysvětlovat.

14.07.2024 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Paní Třeštíková má dar vytvořit hlavní postavu (nebo dokonce postavy), které mě šíleně štvou od začátku a tak je celé čtení provázené rostoucí antipatií. Kniha je čtivá, příběh pro mě asi trochu přitažený za vlasy - zvláštní vztahy a poměry mezi postavami, které mi přišly až zbytečné a nic by se nestalo, kdyby se vynechaly.

21.06.2024 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Znám seriál, ten je vcelku dobrý, i když podle mě jen první série… Kniha mě tolik neoslovila. Možná to bylo stylem psaní, možná proto, že mi to přišlo takové osekané… nevidět seriál, tak si asi nedokážu celou tu děsivou atmosféru pořádně představit.

21.06.2024 2 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Jako oddechovka dobrý, místy smutný, čte se samo… ale na to, aby mě to nějak více zasáhlo to bylo až moc sesekané do pár konverzací a rychlého výcucu ze života hrdinů.

04.06.2024 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nebylo to špatné, kniha se četla dobře. Ale něco mi tam chybělo, něco, co by mě do příběhu více vtáhlo.

26.05.2024 3 z 5

Noc v Orient expresu Noc v Orient expresu Veronica Henry

Jasně, není tam toho moc o samotném vlaku, takže název trošku zavádějící, ale příjemná oddechovka… pořád jsem čekala, že se něco pokazí, vždycky se totiž něco pokazí. Ale tady byli milí lidé, atmosféra, příběhy… takže za mě celkem fajn.

19.05.2024 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Já nevím čekala jsem, že z toho budu vystřelená jako většina lidí, ale bohužel.
Za prvé mi trvalo opravdu dlouho se začíst, na nějakou dobu jsem knihu i odložila.. zkusila jsem to proložit seriálem a Jamie trochu zabral, i když hlavní herečka mi moc neseděla.
Ke konci mě to ale docela chytlo, možná proto, že jsem zapomněla na to, jak byl zvláštní začátek. Ocitnout se 200 let zpátky a vlastně se z toho vzpamatovat hned druhý den, to je záviděníhodná vlastnost. Já bych byla nepoužitelná aspoň měsíc.
Zkusím další díky a budu doufat, že mě nadchnou více.

21.02.2024 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Trošku ponurý příběh napříč generacemi. Zajímavý styl psaní, čtivé, smutné i radostné.. za mě kvalitní čtení.

08.02.2024 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tak tady se s hodnocením teda těžce neshoduji. Seriál jsem neviděla (po knize ani moc nechci), takže hodnotím pouze knižní verzi.
Vůbec jsem se do toho nedokázala vžít. Chyběla mi nějaká omáčka. Hlubší popisy postav, emocí, prostředí vyjímečně bych snad ocenila i podrobný popis večerních šatů, jak je podle mě u knih z 19. století běžné. Bylo to celé jakési ploché.
Také mě nebavily přiblblé dialogy, pusté tlachání, kdy chtěl pořád někdo někoho zabíjet.
Za mě teda zklamání a budu hooodně přemýšlet, jestli dát šanci dalším dílům.

02.02.2024 2 z 5