Knihontýnka Knihontýnka komentáře u knih

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Strašná přestrašná blbost, ale skvěle se to čte, má to spád a dokonce překvapí.

27.08.2017 4 z 5

Já a tropy Já a tropy Ludmila Vítovcová

Autorka toho zažila opravdu hodně, o tom žádná. Ale každý máme talent na něco jiného a jejím talentem je přežít, ne psát. Popisované zážitky nejsou moc zábavné, spíš děsivé, děj přeskakuje, spíš připomíná zápisník připomínek než knihu. Dozvíme se, že si autorka chtěla něco koupit, ale nevíme, zda koupila, rozřízne si nohu, ale už nevíme, jak ji ošetřila a jak se zahojila. Plave po povrchu a vlastně nikdy nekončí, uprostřed nádechu přichází další nádech. Škoda.

27.08.2017 2 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Opravdu bych se bavila, kdyby se autorka v knížce nesnažila moralizovat na téma sociálních sítí. Vzhledem k tomu, že celá linka o "závislosti" a zdánlivé povrchnosti hlavní hrdinky (samozřejmě se změnila díky lásce a novým kamarádům) naprosto postrádala hloubku, ocenila bych, kdyby radši nebyla. Celkově to nebylo špatné, ale žádný zázrak.

21.08.2017 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Depka depkoucí, i když krásná. I když zkušený čtenář předem odhalí, co se bude dít. I když ...

19.08.2017 4 z 5

Kronika ohně Kronika ohně John Stephens

Hezky napsané, autor ale bohužel vykradl kde co včetně Indiana Jonese a Pána prstenů.

16.08.2017 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Asi takto: Ahoj, jsem Elena Gilbertová. Jsem nevyzrálý fakan, který je zvyklý dostat vždy, co chce. Tak čti! (Je to čtivé, ale naprosto to postrádá hloubku a hlavní hrdinka je blbka.)

16.08.2017 2 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Trvalo mi, než jsem si zvykla na "nedějovost" příběhu, plyne jako život, skáče ve vzpomínkách. Hlavní hrdinky byly zpočátku spíš takové nesympatické husy, ale jak jsem je poznala, nešlo je nemilovat. Všechny a každou zvlášť.

A poselství knihy? Rodina nade vše. A taky, co se stát má, se stane. A je dobré si vážit života, ale brát ho jak je. V dobrém i zlém. A i z toho zlého něco dobrého vytřískat.

02.08.2017 4 z 5

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Jedna z nejroztomilejších dětských knih. Americký kýč jak bič, ale co :). Ale ty básničky jsou fakt na prd.

01.08.2017 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Hlavní hrdinka je straaaašná slepice, ale je to čtivé a je to určitě kniha, která určila další směřování young adult literatury.

24.07.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kouzlu malého prince jsem nikdy nepodlehla. Připadá mi depresivní a tak nějak nijaký.

24.07.2017 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Příjemné překvapení, nic extra originálního ani nepředvídatelného nečekejte, zato se připravte na pár opravdu zábavných momentů.

22.07.2017 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Milé, i když trochu naivní. I proto, že je určeno hlavně pro mladší ročníky, a tak je to i napsané. Je do dojemné, přátelské, optimistické, se špetkou smutku a nostalgie.

18.07.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Je z toho strašně cítit, že to je prvotina a vlastně moc nerozumím tomu, proč to autorka trochu neučesala a nedala si s tím trochu práci jako to dělají jiní. Škoda, mohlo to být fakt super. Místo toho je to ploché, chybí tomu hloubka a emoce (navzdory tomu, že je to jimi zdánlivě prošpikované), s hrdinkou se člověk nemůže sžít.

18.07.2017 2 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

v angličtině je to ještě větší brak než v češtině, ale nevadí :)

14.07.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nejsem si úplně jistá, zda bych si přála, aby tohle četla má budoucí náctiletá dcera, ale bylo to překvapivě zábavné dívčí čtení. Vtáhne to do děje a nepustí, pokud zrovna nebalancuje na hraně přílišného nesmyslu, což se občas stává. Konec těžce nedává smysl, jako by se někteří hrdinové pomátli, ale ona už nám to autorka vysvětlí v příštím díle. A Ella mě snad přestane nutit obracet oči v sloup, když se chová jako panická sedmnáctka. Počkat! Ona je sedmnáctka. Takže ano, dvojka bude taky.

10.07.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Detektivka je primárně násilný žánr, ale v tomhle případě některé výjevy udeří jako tlaková vlna. Absurdno by se podle mě taky mělo držet jistých hranic, proto dávám 4* a ne pět.

08.07.2017 4 z 5

Pracovat jako luxusní štětka, to je největší zábava na světě. Zvlášť, když trpíte schizofrenií, blbostí, nymfomanií a alzheimerem zároveň. Každej chlap je nejen bohatej, ale i voňavej a pěknej a navíc vás považuje za nejlepší stvoření na světě, a netouží po ničem jiným, než vás udržovat v luxusu a s nohama do praku. Howgh.

25.06.2017 1 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Kdyby to vyšlo jako trilogie, 1., 4. a 5. díl, bohatě by to stačilo. Ale finiš slušnej.

21.06.2017 4 z 5

Na mou duši Na mou duši Sara Shepard

Tak jsme si potvrdili, co jsme věděli od prvního dílu, jen hlavní hrdinka je zas trochu tupá :). Tentokrát mě i něco málo překvapilo. Jsem zvědavá na strhující finiš.

20.06.2017 3 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Sara Shepard

Jestli jsou Pretty Little Liars taky takové, tak nechápu, jak někdo vydrží celých 16 dílů. Je to pořád docela zábava, ale už se to vážně opakuje. Fakt! A ani "ohromující" finiš to nezachrání. Fakt!

19.06.2017 3 z 5