Knihontýnka Knihontýnka komentáře u knih

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Můj dojem z této knihy je ... no vlastně moc žádný. Nerozvíjí žádnou z nastolených myšlenek, nedává jasné a logické odpovědi na otázky týkající se motivů jednotlivých postav (a ty, které přináší, nedávají smysl). Hrdinové nejednají realisticky. Neurazilo, nezaujalo. Obrovský potenciál skřípnutý v provedení.

15.12.2017 3 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Tak nějak z logiky věci bych předpokládala, že když někdo “pracuje” pro temnou stranu, bude chtít svést dobré na scestí a nebude se snažit potopit ty, kteří svými činy (rasismem, zdánlivou vírou a čistotou, která v reálu napáchá víc zla než zlo neskrývané) temno podporují. Navíc ještě příběh s takovým “nečekaným” rozuzlením. Kdo by to byl všechno čekal, že? To je hlavní důvod, proč jsem to skoro nemohla číst. A bylo jich víc. Další díl už ne-e.

08.12.2017 2 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

RM je mistr tesař, který se sem tam utne, a tohle je ten případ. Vše začíná už příběhem samotným, použiji takovou paralelu: palác v bažině nepostavíte.

07.12.2017 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ani mi nevadila vykradená Popelka a další pohádky. Zajímavý námět i příběh, zábavně sepsané. Jen několik logických lapsů, které mírně kazí dojem.

29.11.2017 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Nevím, co to je za módu, cpát všude sexuální scény. Takový skvělý příběh, bohužel devalvovaný neustálými pokusy spárovat všechno, co chodí i leze.

27.11.2017 4 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Zajímavé paralely se současnou ČR. Tvarismus (rasismus) a strach z neznáma silnější než rozum, svoboda tisku, pravda a lež. Vlastně už to ani nebylo tak odpočinkové čtení jako dřív, ale opět to ukazuje, jak velký znalec lidí Pratchett byl.

12.11.2017 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Ano, každý příběh má svoje kouzlo, bez ohledu na to, co se v něm odehraje (v tomto případě tedy spíš neodehraje). Jenže v tomhle případě mi chyběl nejen ten příběh, ale i detailnější rozpracování postav. A záhada samotná mi prostě, navzdory mistrovu záměru, nestačila.

04.11.2017 3 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Vlahoš se už krátce po vydání knihy stal mým oblíbencem a ráda se k němu a slečně Srdénkové vracím :). Paralely příběhu s Českou nebo jinou poštou čistě náhodné.

26.10.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem nedočetla knihu, po půlce jsem to vzdala. A nerozumím tomu, proč si získala tolik srdcí. Moje spíš zarmoutila a zatížila. Chtěla jsem se o bohyních dozvědět víc, místo toho jsem se ztratila v popisech zla a bezpráví. Odvolání na Kladivo na čarodějnice sedí, akorát je to říznuté Přeletem nad kukaččím hnízdem, atmosférou a krutostí připomíná severské detektivky (jen chybí jejich suchý humor). Mám raději výrazně lehčí četbu, ale občas si ráda smlsnu i na něčem pořádném. Tohle mi ale přijde jen jako pořádná depka.

07.10.2017

Palác lží Palác lží Erin Watt

Bohužel po dočtení jsou rozporuplné pocity ze třetího dílu ještě rozporuplnější. Cedník je míň děravý než logika poslední části příběhu. Co se stalo Elle s půlkou mozku, to jsme se ale my čtenářky bohužel nedozvěděly.

04.10.2017 2 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Kdyby se to proškrtalo o zbytečné sexuální narážky a scény (zbylo by asi 100 stran), bylo by to opravdu skvělé čtení (pozn. po dočtení: tak do půlky). Asi je to tím, že se na tom podílely dvě autorky, ale je to takové schizofrenní, chvíli ohromná zábava a pak pět stránek k uzoufání nudné. Postavy reagují dost zkratkovitě. Přesto mě tahle série v celku baví, i když jsem si vědomá toho, že ve skutečném světě bych považovala úplně všechny hrdiny za neskutečné blbce.

03.10.2017 2 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

Asi jsem to po tom prvním dílu přechválila. Meg umí víc.

03.10.2017 3 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem se rozhodla přitlačit, a to navzdory tomu, že si ani autorka sama evidentně nebyla celou dobu jistá, jaký že vlastně žánr píše. Já jsem přesvědčená, že se jednalo i o knihu humornou - parodickou. Pobavila. A i když to není kdovíjaká literatura, rozhodně si zaslouží lepší hodnocení než aktuálních 67 procent, co na Databázi má.

29.09.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velmi čtivé, ale přeci jen tomu něco chybělo. Realističnost, propracovanost. Od světového bestselleru bych čekala víc.

23.09.2017 3 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

:Ydnac: Dávala jsem do diskuze u dvojky odkaz na článek na toto téma. RM si v něm stěžuje, že série není příliš výdělečná, ale slibuje, že tu trojku nakonec snad vydá.

21.09.2017 3 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Snažila jsem se kamarádce popsat linku příběhu. Nemožné. A asi si myslela, že jsem šílenec, že takové blbosti čtu. Přitom se (překvapivě) jedná o fakt dobrý nápad, je to čtivé, slušně vymyšlené a asi ne úplně mainstream (narozdíl od upířích ság). Člověk tam najde i odrazy doby, ukázku, co s lůzou udělá špetka moci. Jak tady všechny čtenářky psaly: je to mnohem lepší než jednička. Jen doplním, že bez ní by to asi nešlo, i když mohla být kratší a tak nějak konzistentnější. Skoro mi připadá, že jí RM napsala kdysi dávno a na dvojku se vrhla až jako zkušená harcovnice. Snad nám dopřeje i další várku.

20.09.2017 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Konečně něco nového neotřelého. Škoda jen, že je to navzdory veškeré akci tak utahané. Mae je navíc dost zvláštní, vlastně mě začala bavit až ve chvíli, kdy jsem se seznámila s její rodinou. Justin ok a nejlepšími postavami jsou nakonec havrani :))).

Dobré to ale bylo i tak, takže za tři.

15.09.2017 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Silný úžasný příběh, který bych si kvůli pitomému názvu sama nikdy nekoupila. Nádhera. Někdo ho v diskuzi srovnával se Skleněným trůnem a trůn považoval za lepší. Nesouhlasím. Lia je mnohem pravdivější a důvěryhodnější, příběh má drobné nedostatky, ale většinou nepostrádá logiku.

04.09.2017 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Nezklamalo, blbé a odpočinkové jako všechny následující díly. Čtení na dovolenou se zajímavými a někdy i (!) pravdivými informacemi, naprostými nesmysly a nesmrtelnými hrdiny.

02.09.2017 3 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Docela zajímavý námět, za kterým opět pokulhává pojetí. Představa, že by se tisíce let stará bytost zajímala o pubertální holku, je až směšná. Přesto zábavné, nezatěžující. (Kdybyste někdo chtěli, mají to v Levných knihách za 59.)

29.08.2017 3 z 5