Knihontýnka Knihontýnka komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Několik dost zásadních dějových lapsů, ale jinak slušné čtení, co má spád. Grace, Millie i Ester jsem si oblíbila.

22.07.2018 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Na dermatovenerologii musej mít z takových knížek radost, ale já se bavila.

22.07.2018 4 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Nic, co by ve mně zanechalo hlubší stopu. Místy jsem se nudila. Příběh vyšetřování byl upozaděný na úkor příběhu “hrdinů” (sympatičtí moc nebyli) a některé zvraty byly samy o sobě na seanci, aby je i zkušený čtenář pochopil.

21.07.2018 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Na to, že hlavní hrdinka trpí úzkostnou poruchou, je to trochu příliš soft. Taková jednoduchá jednohubka, která nikoho nezatíží.

19.07.2018 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Psí poslání je moc hezká kniha, to jo. Ale přišlo mi, že ty emoce ždíme až příliš - na efekt.

03.07.2018 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Jako vám někdy nesedne člověk, kterýho vám někdo představí, stejně tak strašně nesympatická mi byla Jazz. I když to byl do velké míry autorův záměr, prostě jsem tu (jak byla ostatně i v knize opakovaně nazývána) “krávu” nemohla snést. SPOILER Kdyby na konci hrdinsky zahynula a celá kniha končila mailem asi 20 stran před koncem, i bych se plácla přes kapsu a dala 4 hvězdy.

02.07.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Každá válka by měla být svou oběť. Chápu, že happyend je happyend, ale tohle bylo už trochu příliš. Sarah psát umí, o tom žádná, ale připadá mi, že už trochu přes byznys zapomíná na kvalitu.

25.06.2018 3 z 5

Buch! Buch! Terry Pratchett

Komorník Jeefes ozbrojený sekáčkem na led nemůže nechat nikoho chladným. Samík začíná žvatlat a starej dobrej Elán rozehraje partii s Přivolanou temnotou. Prostě Buch! Jako vždy skvělé. Díky, Terry.

19.06.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Vzhledem k tomu, že jsem si pořídila třetí díl (ve velké slevě), rozhodla jsem se k této sérii vrátit pěkně od začátku. No, musím říct, že napodruhé to bylo ještě složitější přelouskat než napoprvé, protože je to vlastně takové "Tentkrát poprvé" (dámy, které jako děti četly Bravo, vědí). Ovšem v tomto případě je to spíš, po sedmé, po dvacáté a po sté. Musím se navíc přiznat, že logika jednání veškerých postav je... logiku postrádající.

27.05.2018 2 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Setkání s mladým Samem Elániem a Vetinarim Psí nudou je k nezaplacení. Tenhle díl patří k těm, které můžu číst znovu a znovu. (trochu spoiler:) A vždycky se znova těším, až zase Elánius poběží v císařových nových šatech pro Mechorosta.

20.05.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Zbytečně natažené a vlastně nakonec i trochu nudné. Kdyby byly tři stříbrné knihy snů jedna, bylo by to super. Autorka má potenciál, ale trilogie je pro ni zatím velké sousto a na konci už prostě neměla, co čtenáři říct.

19.05.2018 2 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Trochu slabší než první díl. Ale to nic nemění na tom, že to je slušná odpočinkovka. A ten nápad se snovými dveřmi stále považuji za naprosto geniální!

11.05.2018 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Trochu dětinské, ale milé. Autorka ještě potřebuje trochu "vyspět", ale vidím obrovský potenciál. Má smysl pro komično a to mám ráda. Koho baví sebeironické a supervtipné hlavní hrdinky a kdo nemá příliš velké nároky a chce si odpočinout, pro toho je tato kniha dobrou volbou.

11.05.2018 3 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Svoboda je důležitá věc, jen ji ne každý dokáže ocenit. Boj za emancipaci golemů v Ankh-Morporku a 2 vraždy. Elán jako vždy boží, Vetinari dělá čest svému jménu, netradiční lovestory Anguy a Karotky pokračuje, Noby skutečný Nóblhóch a Tráčník plující hromadami výsměšků (ne Vzoromilů, i když alespoň jeho bratr se v knize mihne). Když je miluješ, není co řešit.

28.04.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh, který ukazuje zvrácenost světa i dobro, kterému se občas podaří prostřednivtvím člověka vybublat na povrch. A pro mě osobně taky varování.. Historie se opakuje a je potřeba o některých tématech mluvit, klidně formou beletrie, abychom na nezapomněli a třeba znovu nedopustili totéž. Není to dokonalý příběh (“překvapivé” rozuzlení není pro zkušeného nebo přemýšlivého čtenáře žádným překvapením, ...), ale stojí ze to ho přečíst.

28.04.2018 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

První dva díly mě bavily víc, ale i tak patří tahle série k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době četla. Hodně by mě bavilo, kdyby se jí ujal nějaký slušný režisér. (Hlavně zpracování úvodních pasáží princ/zabiják- “jakoženevímekdojekdo” by mohlo být pro filmaře oříšek, ale do kinematografie přinést nový vítr.)

20.04.2018 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Kdybych to shrnula třemi slovy: Kýč, ale milej. Jinak je to příjemná, i když trochu smutná pohádka, jak už jsme od Moyesové zvyklé.

20.04.2018 4 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Vidím jisté paralely... a není jich málo. I to je důvod, proč je sir P. mým #1.

12.04.2018 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove by asi zabručel, že to je docela slušná knížka. Parvaneh by v ní viděla všechny barvy života. Bude se mi stýskat. Díky.

09.04.2018 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Hlavní hrdinka je blbka. Bohužel. Jako tomu je téměř vždy v tomto žánru. Nemá starosti, skutečný život nezná ani z pohledu z okna v rychlíku. Chápu, že má jít o oddechový žánr, ale jak tady mnohé čtenářky psaly: “Óčko!” “Kazimrdka!” Really? Pokud máte rády žanr a chcete něco trochu lepšího, doporučuju Návrh od Elle Kennedy.

02.04.2018 2 z 5