Knihontýnka Online Knihontýnka komentáře u knih

Alchymista Alchymista Michael Scott

Zpočátku jsem byla nadšená a hned si běžela pro druhý díl, ale pak už mi to přišlo takové uspěchané, nedotažené a přeplácané. Dvojce dám ještě šanci, když už ji mám, ale nadšení se vytratilo.

23.03.2020 3 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Strašlivě nesympatický hlavní hrdina mi zabránil si užít příběh. Je to navíc napsáno takovým ´tvrdým´ perem, nevím, jestli je to překladem (třeba jména bych o ocenila v původním znění, klidně s vysvětlivkou formou hvězdičky) nebo originálem. Každopádně jsem se tím musela vyloženě prokousat. Posledních cca 20 stránek to mělo drive, který mi celou dobu scházel, ale ´nečekaný´ finiš zas tak nečekaný nebyl. Po dlouhé době dávám jen **. Za snahu.

22.02.2020 2 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Tenhle příběh patří k těm, které můžete číst tisíckrát a vždycky vám něco přinese. Ještě se můžu těšit 988x. Brzy nashledanou!

22.02.2020 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Vlastně nemám, co bych příběhu vytkla. Skvělý nápad, zajímavé zpracování, ale jako celek to bylo vlastně trochu unylé.

08.02.2020 3 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Kdyby mi bylo patnáct, tak bych si to určitě užila. Takhle jsem trochu trpěla těmi pubertálními výlevy. Je to svižné, dobře napsané, hrdinové jsou ale extrémně podivní. A to téměř všichni. Od těchto dam už jsem četla i lepší kousky.

24.01.2020 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Hodnotit u takové knihy kvalitu je téměř nemožné. Snadno se četla, ale obsahem se četla jen velmi těžko. Jedná se sice o smyšlený příběh, bohužel ale s reálnými kulisami. Je strašlivé, co museli někteří lidé zažít a vytrpět. Tohle by měli povinně číst všichni zlojedi a kverulanti, kteří se pořád domnívají, jak se mají špatně. Jenže by událostem stejně nevěřili nebo nerozuměli. Je mi smutno hned dvakrát. Ale je důležité vědět a snažit se poučit z minulosti. A teď něco optimistického prosím.

22.01.2020 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Trochu naivní příběh skutečně připomínající Panství Downton, ale překvapivě dobrý, byť s pomalým rozjezdem. Přestože hlavní hrdinka není (zvlášť zpočátku) příliš sympatická a na můj vkus je její postava tak trochu “plochá” a navzdory prožitému na první dobrou studený psí čumák. Dám šanci i pokračování a uvidíme.

17.01.2020 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Dosud nejlepší kniha LB. Je vidět, jak tahle izraelská dáma zraje. Raději bych si každou dějovou linku bývala přečetla zvlášť, ale i tak jsem nadšená. Má to spád, většina hrdinů si získala mé velké sympatie. I ti, kdo mi ve Vránách a Griše příliš k srdci nepřirostly. Jen ten konec mě trochu zarmoutil :). Teď abych čekala na další knihu/y.

02.01.2020 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Vrány jsou úplně jinej level, docela se mi ulevilo, že (POZOR spoiler) Alina ztratila svoje schopnosti a nebudeme se dál stýkat, protože jinak mám LB i její postavy ráda, ale tahle “světice” a její stopař mi dost lezli na nervy. O ostatních si ráda něco zas přečtu.

18.12.2019 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Trochu mě rozčilují “hrdinky zmítané osudem” a Alina takovou hrdinkou bohužel do jisté míry je. Navíc jsem bohužel přišla o moment překvapení ohledně identity jedné z postav, protože jsem dřív četla Šest vran. I tak to patří k lepšímu ze světa young adult, což je má oblíbená fráze, ale je to tak i v tomto případě :).

01.12.2019 3 z 5

Valdštejnský palác v Praze Valdštejnský palác v Praze Jiří Kropáček

krásná, ale poněkud těžká publikace ;)

Skryté Čechy Skryté Čechy Václav Vokolek

zajímavá kniha o zajímavých místech s pěknými fotografiemi

Blesková kuchařka Blesková kuchařka neznámý - neuveden

Docela zajímavá kuchařka se zajímavými recepty, ale má bohužel “lacinou” ošklivou vazbu.

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Velmi slušný příběh, i když trochu holčičí. Na můj vkus až příliš ujetých zvratů, ale stejně to bylo slušné dobrodružství ;).

06.11.2019 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za normálních okolností bych dala i 4 *, ale v tomto případě byla očekávání příliš vysoká a kvalita spíš průměrná. Opravdu bavit mě to začalo až někde kolem dvě stě padesáté stránky. Navíc mi přišlo, že sám Bryndza se tak trochu stále babrá v otázce své vlastní sexuality a projektuje to do svých knih. Jinak to bylo super a nálepku bestseller si to zaslouží.

19.10.2019 3 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Jak si Patterson s Clintonem představují ideálního amerického prezidenta... Válečný veterán, mistr slova, skvělý psycholog, vdovec, stratég, hrdina a Mirek Dušín zmítaný osudem. Pattersona běžně čtu v angličtině, protože má jednoduchý jazyk. I v češtině to bylo takové jednoduché. Kluci se navíc dopustili i moralizujících a kritických pasáží, které mě sice zaujaly, ale vlastně do příběhu přinesly i nějakou tu nudu. A závěrečný projev ideálního amerického prezidenta (a Trump to není, milý pane) byl trochu patetický. Ale jako celek to docela šlo. God bless America!

01.10.2019 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Rozhodně to patří k tomu lepšímu, co Young Adult nabízí, ale na všechny mouchy, které to má, byste potřebovali obří plácačku. Nejvíc mě na tom naštvalo párování. Jaká je pravděpodobnost, že ve skupině 6 lidí se všichni spárují? Pubertální, řekla bych. Což tedy hrdinové jsou, ale za mě škoda lásky. Jinak príma zábavné čtení.

15.09.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Ještě mi to nedá s odstupem doplnit: Celou knihu jsem se nemohla ubránit dojmu, že to všechno bylo možná malinko složitější, než jak svůj příběh Lale popsal a Morrisová napsala. A ona to sama na konci trochu přiznává. Zajímavý (i když vlastně strašlivý) příběh, který ale klouže po povrchu.

25.08.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Domnívám se, že tak závažný příběh (byť je jeho hlavním předmětem milostný příběh) by neměl být vyprávěný tak lehkým perem. Určitě měl na tom podíl reálný Lale, který se prostě rozhodl, že se nenechá zlomit, a určitě i jistý “vzpomínkový optimismus” (nebo snad touha zapomenout?), ale prostě se nemůžu zbavit dojmu, že vyprávění takových hrůz by zasloužilo víc slov a vět. Pochopila jsem, že se jedná o autorčinu prvotinu, což taky mohlo mít vliv. Je to jistě příběh, který by neměl být zapomenut, ale určitě by mu neuškodilo jít trochu vic do hloubky (možná i pravdy).

23.08.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásně napsaný poetický příběh, ale jak jsme u českých autorů už zvyklí, zase je to depka. Autorce se daří popsat věci, lidi i místa tak, že je vidíte i cítíte. Je to hlavně příběh asociálního sobeckého komunisty, který v podstatě ničí životy svým blízkým. Ale stojí za to si ho přečíst. Už proto, že vám pomůže nahlédnout do hlavy i zatvrzelcům dnešní doby, jejichž pravda je jedinou pravdou a kompromisy a naslouchání druhým jsou jim cizí.

23.08.2019 4 z 5