knizni.taurus Online knizni.taurus komentáře u knih

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Tuto knihu jsem si vybrala díky akci #společněčteme, kterou Knihy Dobrovský vyhlásili na každý měsíc. Ač to byla moje první kniha žánru fantasy a kniha se ze začátku četla obtížněji kvůli množstvím postav a zorientování se v knize, tak nakonec jsem se do té knihy zamilovala. Nejvíc se mi líbila dějová linka princezny Catherine, která se postupně stávala čím dál tím silnější ženou, ale postupně jsem si oblíbila všechny postavy a knížku jen nerada odkládala. Knížka byla krásně napsaná, dějové linie byly skvěle propojené, děj byl sám o sobě hodně napínavý a autorka si perfektně připravila půdu pro další díly, které si myslím budou stejně , ne-li víc napínavé. A mimochodem, ta obálka knihy je DOKONALÁ. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a knihu určitě doporučuji všem, kteří hledají nějakou skvělou YA fantasy!

20.05.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moje první přečtená kniha od Hartla. To, že kniha byla rozdělena do dvou vyprávění byl zajímavý nápad, nicméně při čtení druhé části knihy, jste už některé části příběhu znali, a tak bylo čtení občas zdlouhavé. Ale jinak příjemná oddechová kniha.

24.04.2019 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Po dlouhé době kniha, která ve mě zanechala velmi silný pocit. Moyes zase potvrdila, že umí psát skvěle. Obě dějové linie byly zajímavé a ačkoliv jsem to nečekala, tak historická část knihy se mi líbila o něco více. Obě hrdinky byly velmi sympatické, ale zajímavá byla i postava Kommandanta, která se mi s další a další kapitolou dostávala pod kůži. Kniha je velmi čtivá, ukrývá v sobě spoustu pěkných myšlenek a naznačuje co je v životě důležité. Knihu určitě doporučuje všem.

24.04.2019 5 z 5