knizni.taurus knizni.taurus komentáře u knih

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Elitní škola a hate to love romance. Člověk by si řekl, že tohle už jsme mohli číst u Mony Kasten a její série Maxton Hall. Tohle je ovšem mnohem zvrhlejší verze.

Tahle kniha je návyková. Přečetla jsem ji během dvou dnů a nemohla to odložit. ALE! Je dobře, že je v této knize upozornění, že tento příběh není pro choulostivé povahy.

Temnota. Nebezpečí. Démoni. Padouch. Ačkoliv jsem od této knihy neočekávala nic, tak si mě získala. Líbila se mi ta temnota toho příběhu. Není to obyčejný příběh s mírnou hate to love romancí, Aiden vám asi bude připadat jako psychopat a sociopat a Elsa jako dívka, která ztratila zdravý rozum. Tohle mě na tom ale bavilo. :D To jak si hráli s tou temnotou v nich, jak s ní pracovali a jak to (ne)dokázali přijmout.

Je to moje premiéra co se tyče temných romantických příběhů a zdá se, že jsem našla to, co mě baví. Pro mě to bylo jako středoškolský příběh Jokera a Harley (s nadsázkou) a zamilovala si to. Věci, které tady budete číst, i ve mě vyvolávali občas nepříjemné a “tísnivé” pocity.

Hodně mě bavil styl psaní. Není to jen suchý příběh. Skvěle tam fungovalo pracování s myšlenkami hlavní hrdinky. Za mě je to fakt výborně zpracována #darkbullyromance. Takže jedno doporučení ode mě (ale pouze v případě, že tu temnotu toho příběhu zvládnete, myslím si, že to není kniha úplně pro všechny).

Knihu jsem četla jako recenzní výtisk od Knihy Dobrovský :)

24.09.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Hele hele, tohle mi bylo všude doporučováno jako standalone! Tak co ten epilog? Přišlo to jen mě nebo jsme na konci knihy dostali takový malý dárek v podobě popíchnutí k možnosti druhé knihy? To je trochu zrada, ne? :D Ale jako dobrý, nakonec bude teda ještě novela (jak jsem později zjistila), tak jsem vlastně ráda. Každopádně začneme od začátku.

Tohle bylo boží. Od nápadu s grimoáry, přes napsání skvělých postav až po neskutečnou dynamiku příběhu. Každá hlavní postava příběhu je jedinečná. Nathaniel je další adept pro knižního manžela: sarkastický, vtipný, přímý a celkově neodolatelný. Jako takhle, je to čaroděj a je tady prosím vás někdo, kdo nemá slabost pro mágy z temné rodinné linie? Elisabeth vám zase bude sympatická její láskou ke knihám, odvahou a její smyslem pro spravedlnost. Silas, tak to je božan (ha, jde to říct o démonovi?).

Celý vývoj tohoto příběhu mi přišel skvělý. Je propracovaný od začátku až do konce, sledovat vývoj je prostě radost. Nebylo to založeno čistě na romantické lince, ale ano ta tady je a je boží (i když bych ocenila i více dialogů mezi Nathanielem a Elizabeth), ale byla tady cítit i láska ke knihám, k magii. Také se mi líbilo propojení s démony.

Neříkám, že kniha nemá nějaké chybičky, jako např. horší začtení do příběhu nebo právě menší počet dialogů hlavních postav, ale bylo to k celkovému dojmu z knihy tak nepatrné, že nestojí ani za řeč. Jakmile se do knihy totiž už začtete, tak ji nebudete chtít odložit ani když už budete na konci příběhu. :)

PS. Ta obálka je prostě skvost.

17.09.2022 5 z 5

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Za #recenznivytisk děkuji @knihydobrovsky

Máte rádi Bridget Jones? Tak tohle je za mě ještě trochu praštěnější verze a navíc s bonusem v podobě dětí.

Na první dobrou, po prvních pár stránkách jsem si říkala: “až na ty vulgarismy, tohle bude pecka”. No jo, ale skončil prolog z bezstarostného období bez dětí (tedy období, které je mi blízké) a zapluli jsme do rodinného života. :D
Jasný, já vím, anotace mi přece nastiňuje děj a ta říká, že tady se bude řešit nedostatek sexu v manželském životě a jedno tajemství, které by mohlo ovlivnit jejich doteď fungující láskyplný vztah. Takže vzhůru do toho.

Jedno pidi doporučeníčko ode mě hned ze začátku: pokud máte už sami děti, tak je to kniha pro vás. Neříkám, že si tuhle oddechovku nemůžou užít bezdětní (i já jsem byla s knihou poměrně spoko), ale za mě se ti, co už ten “hektický” rodinný život sami prožívají, lépe vcítí do některých situací, které se tam naskytnou a přece jen jim vše okolo dětí bude bližší. ️

Popis rodinného života je tady jedno velké plus. Za mě je tady totiž velmi dobře vyobrazený, není příliš přikrášlen a (podle mě) vystihuje rodinná dramata velmi věrohodně a upřímně. Neříkám, že to občas nebylo přitažené za vlasy, to určitě ne. V knize totiž najdete několik situací, kdy si říkáte: “tak na tohle by byla i Bridget krátká”. :D

Další plus: je to velmi pohodově napsané. Čte se to dobře. Žádné květnaté věty tady nečekejte, ale spíše něco, jako by vám vaše kamarádka sepsala svou životní (komickou) etapu. Velmi originální je tady koníček hlavního hrdiny, který je tady i zároveň hlavním zpestřením celé knihy.

Co se mi teda nelíbilo? Kniha je bohužel obohacena i vycpávkovými momenty a konec je klasicky klišé. Na druhou stranu, kdo by chtěl jiný konec? Občasné vulgarismy a i ten všudy přítomný sarkasmus mi přišel někdy nemístný. Hlavní hrdinka byla občas na ránu. :D

PS: kniha není pro stydlivky, přece jen je to kniha o sexu a je tady zmiňován v různých formách skoro na každé straně :D

28.08.2022 3 z 5

Zdál se mi zase ten stejný sen 1 Zdál se mi zase ten stejný sen 1 Joru Sumino

Další manga. Musím se přiznat, že tahle mě nezaujala tak moc, ale pořád nabízí zajímavý příběh.

Co se týká japonských věcí tak mé znalosti jsou značně omezené a začínají u Zámku v oblacích, Cesty do fantazie, Princezny Mononoke a končí u starých známých Pokemonů. :D

Takže nejsem odborník na mangy a proto svoje názory/pocity shrnu v pár bodech:

1. Hlavní hrdinka je na 11 letou dívku velmi chytrá, a také jak je to u dětí zvykem také velmi milá, zvídavá a občas bláhová.

2. Děj se hodně točí okolo toho, co je to štěstí. Tuhle otázku jim položí ve škole a mě se líbí, jak na tuhle otázku má každý jiný názor, jinou definici. Štěstí je dost rozmanité.

3. Kresba mi přišla jako klasická japonská anime, takže tohle asi v pořádku. Ale já jsem spíš pro ty “divnokresby” jako byla u Dívky ze země Venku.

4. Příběh mě až tak neupoutal. Hodně mě tam ale (po)bavila různá přirovnání co je to život. Např. Život je jako japonská snídaně. Člověk by měl znát každou jeho část.

5. Přečteno za “pikosekundu”, přece jen jde o kresby, takže přelouskáte velmi rychle.

6. A poslední bod je plusový bod - kočka. :)

Za knihu děkuji @knihydobrovsky (dostali jsme ji v bookstorming balíčku) :)

08.08.2022

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

S J. D. Hawkinsem a jeho tvorbou už jsem se setkala a dopadlo to podobně. Žádná velká hitparáda to sice nebyla, ale jako oddechová jednohubka to posloužilo dobře.

Pro mě je vždy těžké napsat recenzi na knihu, ze které jsem nebyla nadšená a zároveň mě ani ničím extra nenaštvala. :D Takže jsem se rozhodla, že plusy a mínusy shrnu do pár bodů:

1. Milujete romantickou linku od přátelství k lásce? Splněno!
2. Chcete si přečíst nenáročnou knížku? Jasně, jen do toho. Tady se jedná jen o romantiku a žádný velký zvrat vás nečeká.
3. Nechcete u knihy trávit tolik času, takže byste ji chtěli mít přečtenou za 1-2 dny? Tahle jednohubka má okolo 200 stran.
4. Pokud byste chtěli romantický příběh napsaný mužem (pro změnu), směle do toho.
5. Střídání pohledu ženy a muže a to je za mě vždy super!

A tady je pár věcí co mě nesedlo:
1. Příběhu chyběla taková ta “omáčka okolo” (autor šel vždy rovnou k věci). To může být pro někoho +, ale za mě tomu pak chyběla celistvost příběhu.
2. Je tam poměrně dost klišé.
3. Chemie za mě nefungovala, ale jako přátelé mi k sobě seděli moc dobře. :D

No suma sumárum. Fajn oddechovka, ale moje kniha už putovala k někomu dalšímu. :)

08.08.2022 3 z 5

Obraz Doriana Graye (grafický román) Obraz Doriana Graye (grafický román) Amálie Kovářová

Děkuju @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi v rámci #dobrachallenge

Klasiku jako je Obraz Doriana Graye už jsem četla hodně (hodně) dávno a z toho vyplývá, že detaily děje už jdou opravdu mimo mě. :D Jak věrohodně se tedy drží grafická verze tomu klasickému zpracování vám neřeknu, ale hlavní myšlenka je tady zachována a zásadní prvky děje také. A to je za mě to hlavní. Určitě je všem jasné, že grafické zpracování jakéhokoliv díla slouží spíše jako takové osvěžení děje a návrat do oblíbeného příběhu na cca dvě, tři hodinky.

Co se totiž týká hlavní nevýhody grafických románů, tak je to zkrouhnutí popisů ať už vztahů, pocitů hlavních postav nebo i samotného děje na minimum (tedy dostaneme jen to hlavní). Proto si myslím, že grafické romány si může člověk naplno užít zejména tehdy, když už má přehled o ději a hlavní myšlence, kterou tady zpracovává. Znalost je tady za mě opravdu zásadní pro úplný zážitek z knihy. :) Co mi tady totiž trochu “haprovalo” je mírně zmatené zasazení hlavního námětu díla.

A samotné grafické provedení? Za mě bylo hodně povedené a přesně pasovalo do hororového stylu tohoto díla.

Pokud příběh znáte a máte ho rádi, tak si tohle grafické zpracování myslím užijete. Já si to užila téměř na výbornou.

08.08.2022 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Knihu jsem získala na letním bookstormingu, takže za ni děkuji @knihydobrovsky :)

Když jsem sáhla po téhle skvostné obálce, tak jsem se těšila na duchařský horor alá Strašidelné domy od Darcy Coates a bohužel jsem mírně rozčarovaná a trochu zklamaná.

Tady si dovolím jen upozornění. Pokud čtete anotace, můžete číst dál. Pokud se chcete nechat překvapit, tak přeskočte následující odstavec a všechno bude v pohodě. :D

První a asi se dá říct i poslední šok pro mě byla smrt jednoho ze synů hlavních postav Adama a Elly. Já vím, je to v anotaci, ale očividně mi nepřišlo důležité ji číst, jelikož jsem od knihy měla nějaká očekávání, tak mě to hned ze začátku vyvedlo z míry. :D Jinak jsou hlavní postavy fajn (a tímhle slovem bych asi dokázala i shrnout své pocity ohledně knihy, prostě fajn).

Co se týká nějakých duchařských záležitostí, tak ty se objevily až za polovinou knihy. Což mi na jakýkoliv horor přijde docela pozdě. Co mi ale hlavně nesedlo bylo to nevysvětlení různých věcí (např. chování Rozen), nedotažení některých záležitostí do konce a to, že jsem si po dočtení knihy nemohla vzpomenout na nějaký záživnější moment. Celkově pozorujeme příběh rodiny, který nějak plyne. Koukala jsem a jasný, má to být jakýsi úvod, protože se jedná o sérii, a tak bychom mohli odpovědi na to nevysvětlené dostat v příštích dílech. Jen si tedy nejsem jistá, jestli mě příběh zaujal natolik, abych s dalšími díly pokračovala. Každopádně odhalení na konci knihy bylo zajímavé. Za to jedno plus.

Suma sumárum: za mě nic extra. Darcy Coates pořád vede. Pro “posery” přijatelná dávka strachu. Celkem uzavřený konec. Krásná obálka. “Rychlovka na čtení” (fakt se to čte dobře).

08.08.2022 3 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Než začnu sepisovat svůj názor, tak bych ráda za knihu poděkovala @nakladatelstvijota , které mi poslalo knihu na recenzi.

Když jsem uviděla, že vychází kniha o (zdá se) nejznámnějším vrahovi Ameriky, tak jsem neváhala ani chvilku, abych si ji přečetla. Samotná autorka je totiž tady velkou lákačkou, protože ona Teda skutečně znala. Zajímalo mě tedy, co nám o Tedovi může říct ona sama. Její příběh zpracovala na jedničku.

V knize najdete ucelený obraz muže, od velmi plachého kluka až po sebevědomého muže, který dokázal oslnit velké množství žen. I tady v psaném světě Tedovo charisma vyzařuje velmi silně a i já, která jeho zločiny už dávno zná, jsem k němu v některých chvílích nacházela sympatie. Pokud se totiž opravdu choval, tak jak je psáno, byl to opravdu mistrovský herecký výkon a věřím, že ho některé ženy mohly doopravdy milovat. Ann sama jako jeho kamarádka cítila rozpolcené pocity a dlouho chtěla věřit, že ten Ted, po kterém se pátrá pro tolik vražd není “její” Ted. Věřila dlouho tomu, že to neudělal a chápu proč. Pocity jí samotné jsou tady také dopodrobna sepsány.

Ačkoliv má kniha přes 500 stran, tak styl psaní a dané téma způsobilo, že jsem ji jen neochotně odkládala. Je to opravdu skvěle napsané. Vraždy žen tady nejsou nějak explicitně popsány, takže z toho mít hrůzu nemusíte. I tak vám ale bude běhat mráz po zádech z těchto případů, a z některých vyprávění žen, které popsaly setkání s Tedem a tohle setkání přežily.

Taky je tady velká spousta jmen (spousta pseudonymů), ve kterých jsem se občas ztrácela. Kniha jde opravdu do detailu toho období, ve kterém autorka Bundyho znala, a tak je dobré při čtení dávat pozor.

No malé shrnutí na závěr. Ted Bundy tady na vás opravdu vykoukne jako člověk, který (i když už o něm víte ty strašné věci) na vás nějak zapůsobí. Myslím si, že je to kniha, při které budete Teda nenávidět i litovat. Kniha vám poskytne náhled do mysli sériového vraha, ale neposkytne vám důvody, proč to udělal (to se můžeme jen domnívat). Je to ale velmi zajímavé čtení (nejen) pro lidi, kteří se rádi zabývají opravdovými zločiny.

08.08.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Po (až moc) dlouhé době jsem se pustila do čtení komiksu a za večer jsem přečetla Srdcerváče. Jedná se tedy o grafický román, který je nádherně zpracovaný. Velké plus pro mě bylo, že rozhovory jsou psány “ručně” a nebyl použit jen obyčejný (klasický) font písma. Co se týká samotné ilustrace, tak za mě byly perfektní a působí roztomilým dojmem, jako celá ta kniha. Tyhle “jednodušší” černobílé ilustrace mi zkrátka sedly. Pokud ale máte rádi propracované precizní kresby, tak tohle nejspíš nebude nic pro vás.

Samotný příběh je milý, svým způsobem kouzelný a je zde i pěkně zakomponován prvek o hledání sám sebe. Oba kluci jsou neskutečně sympatičtí a i když je děj jednoduchý a ničím příliš nepřekvapí, tak je to milá oddechovka, která vám zlepší náladu. :)

29.06.2022 4 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Velké plus knihy bylo zasazení knihy do období Velkého Gatsbyho. Ta atmosféra večírků z knihy přímo vyzařovala, ale postupně mé nadšení upadávalo. Kniha obsahovala spoustu popisných části ohledně šatů, večírků, místností, ... které mě postupně tak nějak až uspávaly. A kniha se tak nezařadila mezi ty, které mě vtáhnou do děje, že jen těžko knihu odkládám, protože se nemůžu dočkat jak skončí.

Hlavní hrdinka byla zpočátku hodně sympatická, postupně se ale stávala lehce povrchní a to, že trávila všechen čas s lidmi o kterých nic moc neví ji vůbec nevadilo.

Romantická linka byla pěkná, ale bylo jí tam na můj vkus málo. Nebyla tak krásně popsaná ta pomalu se rozvíjející láska, ale s hlavní mužskou postavou jsem byla hodně spokojená.

Kniha nebyla úplně zlá, bylo tam spoustu úsměvných a milých chvilek, autorka se zmiňuje i o vážnějších tématech jako je deprese, závislost, a tak dále. Knihu bych zařadila jako prima oddechovku na víkend. :)

29.06.2022 4 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

No a je to. Mám přečtenou svou první mangu. Já jsem hodně spokojená a do dalších dílů se určitě pustím. Tak tady malé shrnutí.

Celkově ve mě knížka zanechala dojem melancholie a zároveň laskavosti. Kresba mi přišla občas zmatená, ale originální. Asi to nebude úplně klasická “manga kresba”?

Líbilo se mi vykreslení světa Venku a Uvnitř a to, že je vlastně na nás, kde se podle nás nachází vlastně nachází to zlé a dobré. Jestli Uvnitř, nebo jak říkají oni Venku.
Čtení z druhé strany bylo napoprvé zvláštní, ale zvykla jsem si. Takže pak to byla pohoda, i když občas jsem přečetla jinou bublinu než jsem měla.

Hvězdičkově hodnotit nebudu, protože nejsem znalec mangy. Mě se to prostě celkově líbilo a pokud byste chtěli něco takového pochmurnějšího a zároveň pěkného, tak to zkuste.

Za tuhle knížku bych ráda poděkovala Knihám Dobrovský, protože jsme ji dostali v balíčku na Letním Bookstormingu ️

29.06.2022

Zaklínačky potíží Zaklínačky potíží Kristin Cast

Tak nějak jsem na rozpacích. Strašně jsem chtěla, abych byla z knihy nadšená, protože ČARODĚJKY! Ale to úplně nevyšlo. Knihu bych každopádně doporučila mladším ročníkům, tady by se mohla podle mého setkat s úspěchem, protože k hlavním hrdinkám budou mít minimálně blíže než já "dvacet sedmička".
Asi začneme teda s tím, co za mě nebylo dobře uchopeno, abych pak mohla přejít k pozitivním věcem no ne? S prvním co jsem měla problém byl styl psaní. Jsem ráda, když je kniha vyprávěna z více pohledů, ale musí to být napsáno tak, že nejste několik prvních vět jen zmatení tím, kdo to sakra mluví :D.
Druhá věc je ten neskutečně táhlý děj. Té akce tam bylo na můj vkus strašně málo. Já vím, že když je to série, tak první díl často slouží jako takový úvod, ale přece jen by to mělo mít nějaký spád, aby vás to nalákalo na další díl. Upřímně to na mě nezapůsobilo a já bych neměla problém knížku odložit a nedočíst. Jo a postava Kirka byla na facku. :D

A co se mi teda líbilo? Jako jeden velký plusový bod beru prolog. Ten byl tak skvělý, že kdyby se to táhlo v tomhle duchu, tak by to byla skvělá kniha! Škoda, že tam té jejich rodinné historie nebylo více. Moc se mi líbilo samotné vyobrazení čarodějnic. Najdeme tady ty “klasické” čarodějnice, které si volí svou bohyni/boha ze kterého potom čerpají svou magii. Čarodějnické rituály jsou tady velmi dobře a zajímavě popsány. Takže tohle za mě bylo zpracováno na jedničku.
Další plusové body získala Hunter, její rozhodnost v těžkých situacích a její obětavost. Její čarodějné dvojče Mercy byla ze začátku poměrně otravná, ale na konci to s ní už tak zlé nebylo, uf. No a Xena a její kočičí povaha byla v mnoha případech úsměvná. :)
Takže suma sumárum, za mě to úplně propadák nebyl, ale do dalších dílů se pouštět nebudu, bohužel. Každopádně jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla a času stráveného jejím čtením nelituju. Myslím, že i přes mé výtky si kniha své čtenáře může najít ️:). Za mě teda 2,5 hvězdičky.

Knihu jsem dostala k SČ od Knihy Dobrovský, kterým za ni moc děkuju :)

08.06.2022 3 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Hned ze začátku je asi dobré říct, že se nejedná o klasickou knihu od Laurenové, protože to není erotický román. Takže pokud chcete toto, tahle kniha vás určitě neuspokojí :D. Nicméně, pokud hledáte knihu, která mi atmosférou připomínala knihy od Colleen Hoover, zejména ty “pro starší” alias Námi to končí nebo To nejlepší v nás, tak zbystřete.
Co vám prozradím hned na začátku je, že tady dostanete neodolatelného hlavního hrdinu. Elliot je láska i když mi občas přišel jak z jiného vesmíru (v dobrém slova smyslu). Postavy jsou celkově tady dost sympatické (až občas neuvěřitelně :)). Macy byla občas sice moc zakřiknutá a chování (v jedné situaci) jejího snoubence v reálu si úplně nedovedu představit, ale jinak za mě super. :D A co se mi na knize líbilo moc a moc bylo propojení s knihami, když si hledali v knihách oblíbená slova.
Taky tu jsou dvě dějové linky - minulost a současnost. No a obě mi připadaly dost melancholické. Jako mě to vůbec nevadilo, přišlo mi to jako něco jiného, než běžně nacházím v romantických knihách, ale někomu to sednout nemusí. Kniha pojednává o tom, jaké to je najít spřízněnou duši a zase ji ztratit. Taky tady najdete vyrovnávání se se ztrátou matky a ponechání bolestivého tajemství pro sebe. Není to samozřejmě jen smutné, celý příběh je i o tom jak se v mládí seznámili, o první lásce, ale ta část v přítomnosti byla lehce frustrující. Nebudu říkat dál :D
Jako jedno skoro bezvýznamné mínus beru délku knihy. Psát romanci na 400 stran je opravdu těžké, pokud chcete čtenáře udržet v neustále chuti číst dál, protože to může padat do nudnějších úseků. Takže kdyby se délka stran trochu zkrátila, neměla bych žádné “proti”.
Za mě prostě výborná kniha, která mé melancholické dušičce sedla na 100%.
Knihu jsem dostala jako recenzní výtisk od Nakladatelství Jota, kterým bych chtěla moc poděkovat :)

08.06.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Tahle série je jedno zimní pohlazení. To prostředí malého městečka s lyžařským střediskem je milé a při čtení máte chuť tam vyrazit za nimi. Sledujeme tady život Willa a Izzy, ale také postav z minulého dílu, který trochu zpestří další postava, seriálová hvězda Cole. No a s příchodem nového chlapa nám tak tady vzniká tak trochu malý milostný trojúhelník. Romantické linky friends to lovers ani milostného trojúhelníku fanoušek úplně nejsem, a proto jsem stále víc oslněná prvním dílem, i když tenhle rozhodně nebyl špatný.
Samotné postavy jsou dost do pohody. Izzy je sarkastická a vtipná, Will je milý pohodář a Cole je rádoby vtipkař každým coulem. :D Škoda, že tyhle příběhy nejsou vždycky psány z pohledu obou ústředních postav, je to pro mě pak zajímavější a ráda bych viděla, co se honí hlavou i Willlovi, nejen Izzy.
Jinak samotná knížka se čte velmi dobře, je to taková milá oddechovka, která vás zabaví na nějaké to odpoledne. Bohužel v příběhu chyběla nějaká větší zápletka, takže nečekejte nějaký wow převrat. Kniha nám toho moc nového v rámci daného žánru nenabídne, ale mě to bavilo. Německé autory očividně umí psát milé romantické příběhy, které si užijete. Ačkoliv mě teda první díl bavil více, tak i tenhle můžu doporučit. Zejména pokud jste si Izzy a Willa oblíbili v předchozím dílu. :)

07.06.2022 4 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Tak tohle byla taková jednohubka. Hned když jsem knížku dostala do rukou mě překvapila tloušťka knihy.. pouhých 187 stran? No tak paráda! Jenže po dočtení jsem zjistila, že to má jaksik další 4 díly :D, takže uvidíme jak to bude dál a snad se přeloží i ty další díly. Každopádně to nekončí nějakým extra cliffhangerem, takže se do knížky můžete v klidu pustit.

Co mě hned zaujalo byl styl vyprávění. Je to vyprávěno jako takový výlet do minulosti jednoho ze tří kamarádů, Gradym. Hodně často jsou tam taková předzvěstí a nakonec se to opravdu stane o pár stránek dál, což bylo takové zvláštní. Příběh je taky doplněn o střípky ze životů všech tří kamarádů, což bylo za mě zajímavé, i když to občas přerušilo to napětí a působilo to trochu rušivě. Taky se mi líbil vztah těch kamarádů a jejich přestřelky mezi sebou.

Bohužel se v tomhle díle nedozvíme moc o těch nebezpečích co číhají venku, je to opravdu spíš jen úvod do hororové série. Děj tady plyne poměrně dobře, ale těch hovorových prvků je tady méně než bych čekala. Nicméně atmosféru s padající vločkou umí autor navodit skvěle a čtení mě bavilo.

Jako bonus beru i rozdělení jednotlivých části místo klasických kapitol, vločky místo oddělovačů textu a skvělá obálka!

Za mě velmi dobrý příběh. Na pokračování příběhu si musíme počkat, ale já se do něj ráda pustím.

Za knihu bych moc ráda poděkovala @knihydobrovsky! :) #recenznivytisk

15.05.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Já tuhle sérii Romantické útěky začínám upřímně milovat. Styl psaní autorky je senzační (i když mě trošku překvapilo, ze oproti Kavárně je Pekárna psána v er-formě), ty samotné příběhy jsou kouzelné, milé a jako bonus je zde spoustu dobrot (ok, máte taky rádi knihy ve kterých figuruje jídlo?).

V příběhu se seznamujeme s Brooklynem a s pár tipy kam se podívat. ️ Hlavní postavy jsou neuvěřitelně sympatické. Sophii jsem si oblíbila už v Kavárně díky její lásce k jídlu a neustále touze objevovat nová jídla.

V knize není žádný velký zvrat, který by vás připravil o dech, ale je to 100% skvělá knížka ve svém žánru. Překypuje humorem, skvělou romantikou a přátelstvím a úžasnou atmosférou (jen s tou atmosférou teda pořad vede Kavárna v Kodani... že by to ale bylo tou Kodani samotnou?).

Určitě bych knížku doporučila, pokud člověk hledá super oddechovku, která zahřeje u srdce a vyzařuje z ní pohoda.
A jako velký bonus je zase ta krásná obálka!

07.05.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Když jsem dočetla první díl, měla jsem strach, že druhý díl nebude tak skvělý. ALE pokračování naprosto předčilo mé očekávání.

Jako u prvního dílu jsem se do dvojky začítala o něco pomaleji, ale jakmile jsem se do toho světa zase dostala, už jsem nechtěla pryč. Opět jsem podlehla všem těm neskutečně charismatickým postavám.

Celý druhý díl by se dal shrnout do jednoho slova: AKCE. Tenhle díl byl ještě nabitější než předchozí a já si užívala každou stránku, každý zvrat a každý problém, který museli řešit. Ale jako co ten konec? Nevím jestli jsem s koncem spokojená nebo ne. Každopádně bych to zhodnotila jako konec, u kterého bych klidně byla za nějaké volné pokračování. Nutně potřebuju více!

Podtrženo, sečteno .. ten svět je prostě neskutečný. Autorka má úžasný styl psaní, dar pro reálnost příběhu a napsání úžasných a rozmanitých postav. Stránky téhle duologie ubíhají rychle, ale vy ani nebudete chtít, aby ten příběh skončil.

07.05.2022 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Když jsem se na instagramu ptala, jestli autorku lidé znají, tak spousta odpovědělo, že ne, cožje za mě velká škoda. Autorka píše skvělé oddechové romány, které jsou na léto úplně ideální. A i když mám radši její předchozí knihy, tak můžu doporučit i tuhle.

Styl psaní autorky mi sedl už v předchozích knihách. Píše poutavě, zábavně a odlehčeně (i když přiznávám, že 500 stran na román ze současné doby je poměrně hodně a občas se to tedy táhlo a ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla). Postavy, které nám tady autorka představuje jsou sympatické, své, zábavné a hlavně realistické. Ze začátku jsem se bála, že mi hlavní hrdinka poleze mírně na nervy, protože byla poněkud otravná, ale to se (díkybohu) během čtení následujících kapitol lepšilo.

Romantická linka byla sice občas dost klišé, ale byla milá, pomalu se rozvíjející a uvěřitelná. Takže s ní jsem byla hodně spokojená.

Co se mi na autorčiných knihách líbí je také vzájemné propojení jejich knih (ale nebojte, není to tak, že byste museli číst všechny její knihy). Taky je super, že v některých knihách najdete recept na zmiňovanou dobrotu v knize (yup, jsem na to jídlo ujetá :D). A obálky jsou fakt povedené.

Myslím, že ve svém žánru jsou to velmi dobře napsané knihy, které určitě stojí za přečtení. Takže pokud hledáte milou oddechovku, tak běžte do toho.

07.05.2022 4 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Kdo by v dnešní době neznal nebo nezkusil online seznamování. A tak tahle romantická oddechovka představuje zase o něco reálnější příběh, se kterým se dokážete ztotožnit. Děj plyne velmi rychle a kniha nešetří zápletkami, které se netýkají pouze hlavní hrdinky Mel, ale také jejich kamarádek (které mi dost připomínaly ženy ze Sexu ve městě).

Kromě klasické romantiky Vám kniha nabídne i možnost nahlédnout do světa IT a start-upů, tedy jak mohou vznikat nové aplikace, včetně toho, jak se v této sféře daří ženám.

Z romantické linky jsem byla ze začátku dost na vážkách (asi jsem byla stejně podezřívavá jako Mel no :D), ale jinak byla popsána hezky, pomalu se rozvíjela a uvěřitelná. Velké plus bylo i to, že konec nebyl jen samé klišé.

Není to nejlepší kniha svého žánru, ale určitě Vám dokáže zpříjemnit jedno či dvě odpoledne a dokonce se u ní i zasmějete! Takže za mě ji můžu doporučit.

Za knihu k recenzi děkuji Knihám Dobrovský :)

07.05.2022 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Yup, podlehla jsem celému tomu humbuku ohledně téhle knížky a v momentě, kdy jsem měla chuť na nenáročnou středoškolskou milou jednohubku, jsem po knížce sáhla. A musím říct, že moje očekávání splnila.

Jasně, takových knih, jako je tahle, najdete spoustu a určitě bude i dost z nich lépe napsaná. Mě každopádně knížka dokázala zpříjemnit jedno odpoledne.

Co se týká zpracování knihy... vazbu knihy řešit až tak nebudu, je prostě děsně tvrdá, takže e-book by byl v tomhle případě (pro mě) lepším řešením. Ale grafická stránka knihy je skvělá. Obálka je nádherná, doplnění o chaty je dobrým zpestřením knihy a fotky v jednotlivých chatech se cení.

Ovšem hlavní hrdinka byla většinu času na facku. Já se musím přiznat, že mě až tak nesedla, někdy jsem nechápala její chování a podle mě byla mírně sebecentrická. Zato její kamarádka Ava a Liam bylo jiné kafe. Přiznávám, jsem prostě team Liam (Travis ne-e).

V knize je taky spousta narážek na Harryho Pottera, Star wars, Frozen apod., což mě moc mile překvapilo a věřím, že díky tomu se kniha zase bude o dost více líbit lidem, na které je ta kniha taky cílená. Tedy YA.

Shrnuto a podtrženo. Kniha se mi celkově spíše líbila než nelíbila, ale šla jsem do čtení s tím, že se bude jednat o nenáročnou literaturu. Pokud do knížky půjdete, nemějte velká očekávání, myslete na to, že se jedná o dívčí román a autorčinu prvotinu a věřím, že si knížku můžete užít. Moje knížka asi poputuje na přečtení k mé mladší sestře (14 let), protože věřím, že se ji bude líbit. ️

07.05.2022 3 z 5