kob kob komentáře u knih

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Poslouchala jsem jako audioknihu - příjemná změna mezi detektivkami ze současnosti.

17.08.2019 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Dick Francis (p)

Jako audiokniha se mi při vaření poslouchala skvěle.

10.08.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Hodně psychologie - to mám ráda, spád, napětí...
Snad jen postava Kim je poněkud nereálná, protože někdo tak labilní by u policie nemohl sedět ani na vrátnici.

18.07.2019 4 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Jedna z mých nejoblíbenějších knih Agathy Christie

13.05.2019 5 z 5

Neublížit (… a neposrat se) Neublížit (… a neposrat se) David Laňka

Taky mi chybí...

29.03.2019 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Poslední dobou mi dost vadí hlavní postavy knih, které pijí nebo drogují a pořád jsou nějak mimo. Už jsem byla docela naštvaná, že je to zase tak, ale musím uznat, že poslední třetina knihy byla zajímavá a konec překvapivý.

26.03.2019 3 z 5

Štěstí není náhoda Štěstí není náhoda Eckart von Hirschhausen

Sice se nic objevného nedozvíte, ale dobře se pobavíte. Autorův suchý humor nemá chybu ;-)

22.03.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Jako detektivka průměr, ale od vědce - hlavního hrdiny, jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí ;-) Myslím, že za přečtení stojí.

12.02.2019 4 z 5

Pokrevní svazky Pokrevní svazky Sidney Sheldon

Super - napínavá do posledního písmenka.

20.03.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zajímavý příběh, dobře se čte - určitě se k Robertu Bryndzovi ráda vrátím.

14.03.2018 5 z 5

Přečetla jsem si se zájmem o životě lidí v Dánsku, ale jediný můj praktický výstup byl, že jsem si druhý den běžela do cukrárny koupit kus dortu.

12.02.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Trochu nešťastná forma vyprávění - krátké kapitoly, kdy každá z nich je z pohledu jiné postavy a je nadepsaná jejím jménem. Je jich však poměrně dost, takže pokud nečtete tzv. na jeden zátah, zákonitě se v nich přestanete orientovat.

13.12.2017 3 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Rozjezd pomalejší, trochu nepříjemné přeskakování v čase, ale pak mě knížka úplně pohltila, ke konci jsem skoro nedýchala.

19.07.2017 4 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Dokonalá parodie na dobové detektivní romány - skvěle jsem se bavila.

25.01.2017 5 z 5

Prokletí Lídy Baarové Prokletí Lídy Baarové Stanislav Motl

Knížka pro toho, kdo se o život Lídy Baarové zajímá do hloubky. Je moc zajímavá - obsahuje vyčerpávající informace, vč. policejních protokolů.

26.01.2016 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Četla jsem ve vlaku a tak jsem se zabrala do děje, že jsem přejela...

05.02.2014 4 z 5

Úžasný způsob vyprávění, zajímavý příběh - knížka, na kterou nikdy nezapomenu.

06.01.2014 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Všechny povídky byly podařené - příjemné počteníčko.

26.09.2024 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Všechny povídky jsem si poslechla pozorně, bavily mě, ale v hlavě mi asi utkví jen jedna - Žít jako single.

27.08.2024 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Příjemné čtení, jen těch moudrých rad tam bylo příliš. Představa, že se po dlouhých letech neporozumění třem generacím žen v rodině najednou rozbřeskne a všechno bude zalité sluncem, je dost nereálná.

21.08.2024 4 z 5