kokrokr kokrokr komentáře u knih

Lovci vlků Lovci vlků James Oliver Curwood

Pro mě to byl malý zázrak. Krásný dobrodružný příběh z divokého severu. Můj spolužák, který takřka nic nečetl a já mu knihu půjčil včetně pokračování, mě odtáhl do knihkupectví, abych se zeptal na třetí díl. Trvalo to dost dlouho než vyšla ,,Tajemná jeskyně".

24.05.2020 4 z 5

Tajemná jeskyně Tajemná jeskyně Jiří Marlicz (p)

Curwood to není, ale i tak se to dalo číst. Bylo by hodně zajímavé, jak by tajemství zlaté střely řešil původní autor.

24.05.2020 3 z 5

Kočovníci severu Kočovníci severu James Oliver Curwood

Tohle vydání jsem dostal před mnoha lety jako dárek od rodičů. Mám ho pořád a doufám, že mé vnuky až povyrostou o 3-4 roky bude Nýwa a Miki bavit také. Daleký sever plný dobrodružství snad nadchne i dnešní kluky a holky. Moje kniha je z roku 1962 a vyšla v edici KOD u stát. nakl. dětské knihy. Pozdější vydání jiných nakladatelství musí mít určitě novou obálku.

24.05.2020 5 z 5

Život Klima Samgina I. Život Klima Samgina I. Maxim Gorkij (p)

Četl jsem asi v 15 letech. Rodiče měly všechny 4 díly a patrně je od někoho dostaly. Docela jsem se bavil. Pochopitelně nejzajímavější byly erotické scény.

Navigátor Navigátor Bill Baldwin

Tato kniha je opravdu pokrácená, ale nemyslím že to škodí. Nakladatel tím docílil větší spád děje a to by možná prospělo i dalším dílům. Je jen škoda že celá sága nemá jednoznačné ukončení konfliktu. Rád bych se dočetl jak Brim a Onrad porazili Nergola a jeho říši.

Galaktický konvoj Galaktický konvoj Bill Baldwin

Celá tahle sága je výborné oddechové čtení a leží v mé knihovně. Je jasné, že autor čerpal inspiraci z letecké bitvy o Anglii. Celá série na mě působí jako vynikající béčko, což není vůbec špatné. Baldwin píše velmi dobře, ale Weber /Honorsága/ a Forstchen /Wing Commander/ jsou literárně přece jen lepší. Mám tuto ságu rád, jen mě chybí vysvětlení jak celý konflikt říší Onrada a Nergola dopadl.

Nálet bez návratu Nálet bez návratu William R. Forstchen

Celá série je výborná a dávám všem šesti dílům maximum bodů. Kompletní ságu „Wing Commander” mám ve své knihovně a četl jsem ji několikrát. Tahle military sci-fi je vedle „Honor Harrington” to nejlepší, co v tomto žánru můžete číst. Jsou tu krásné popisy bojů a používané techniky. Při čtení téměř cítíte jak vaše lodě zanikají pod náporem nepřítele a vítězství proti přesile stojí víc, než jste ochotni obětovat.

24.05.2020 5 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Tak přesně tohle vydání z roku 1962 v edici Karavana jsem dostal od rodičů a mám dosud. Tehdy mi bylo devět let a dobrodružné knihy jsem po večerech četl jednu za druhou. Co taky dělat jiného. Černobílá televize a rádio bylo to jediné, čím se dalo občas po večerech zabavit. Uzavřené hranice a nedostatek informací ze zahraničí přímo tlačil přemýšlivé lidi k nákupu knih a časopisů. Cestovatelé Hanzelka a Zikmund byli populární a jejich reportáže a cestopisy šli na dračku. Časopis 100+1 zahraničních zajímavostí byl podpultovým zbožím a lidi si jednotlivé ročníky dávali svázat a půjčovali je jen dobrým kamarádům. Dnes je těch informací tolik, že část populace tápe a často naletí i naprostým nesmyslům z dezinformačních stránek.

23.05.2020 4 z 5

Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy Jules Verne

Před mnoha lety jsem v dětství slyšel na námět knihy rozhlasovou hru a pak četl i knihu. Ta hra byla výborná, dodnes slyším ty zvuky tajemných létajících strojů a varování staré ženy před postupem v další cestě.

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Knihu jsem před lety jako kluk čítával. Film s Hanzlíkem je výborný.

Michal Strogov Michal Strogov Jules Verne

Myslím, že dokáže pobavit i dnes. Dobrý dobrodružný příběh, který je lehce popisný, ale to platí pro většinu děl tohoto autora. Já to četl několikrát v mládí a byl spokojen.

23.05.2020 3 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Tohle dobrodružství jsem jako kluk četl několikrát.

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Můj nejoblíbenější Verne. Tenhle příběh je napínavý, vtipný a nápaditý. Jazyk knihy působí velmi moderně a moc dobře se čte.

23.05.2020 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Jako kluk jsem to hltal.

23.05.2020 3 z 5

Ze Země na Měsíc Ze Země na Měsíc Jules Verne

Ve své době to určitě zaujalo spoustu snílků, ale dnes se to čte velmi obtížně a nudí. Verne má jiná mnohem lepší díla a to třeba Cestu kolem světa za 80 dní.

23.05.2020 2 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Tohle mě dostalo. Po dlouhé době klasická sci-fi jak od mistrů žánru. Kdo má rád kosmické lety , mimozemské civilizace a techniku bude jistě spokojen. Já spokojen byl a knihu vzal po roce do rukou podruhé a zážitek stejný.

23.05.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Je to sci-fi robinzonáda, která pobaví většinu technicky založených čtenářů. Dokáže zaujmout řešením různých problémů spojených s přežitím na pusté planetě.

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Popis chování osob v mezní situaci a technické řešení různých problémů, asi zaujme většinu čtenářů.

23.05.2020 4 z 5

Tristanská občanská válka. Část druhá Tristanská občanská válka. Část druhá Jan Kotouč

Ze sektoru Hirano je ,,Tristanská občanská válka", zatím to nejčtivější.

23.05.2020 4 z 5

Tristanská občanská válka. Část první Tristanská občanská válka. Část první Jan Kotouč

V této sáze zatím nejlepší pokračování.