kolacky kolacky komentáře u knih

Příchod vlka Příchod vlka Elizabeth Chadwick

Lepší průměr. Krvavé boje, zbytečné smrti, příjemná dáma, padouši a hrdinové. Co taky čekat od rozhádaného Pomezí, kde si není nikdo jistý sousedem. A král, no, taky žádná sláva. Počtení na jedno dvě odpoledne.

22.11.2022 3 z 5

Nás se nezbavíš Nás se nezbavíš Nora Roberts

(SPOILER) Pěkně zamotané. A museli máknout všichni, aby pochytali celou hnusnou organizaci. Jen jsem napětím skřípala zuby, i když jsem věděla, jak moc dobrá Eva je a že to dá...

21.11.2022 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Docela přijatelné. Uvidíme, jaké budou další díly.

20.11.2022 4 z 5

Dryák Dryák František Novotný

1) Tahle knížka není pro blbý.
2) To by pane byla alternativa!!!

Jediné, co jsem překusovala, byly až moc (podle mě) podrobné popisy stavby lodí/džunek, výroby a použití Ignis Obscurus, výroby a zástřelu kaťuší, vybavení lodí... No, ono to k tomu ale patří, že.

20.11.2022 4 z 5

Ničemnost Ničemnost Ann Granger

Kde by byla policie, nebýt Elisabeth?

17.11.2022 4 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Tak to byla jízda. Kate šla - letěla - z problému do problému a balancovala jentaktak. Ale to by nebyla naše Kate, aby si s tím neporadila. S malou pomocí přátel, jak praví jistý hudební klasik, včetně Obludy.

17.11.2022 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Páni, čistokrevný horror! Palec nahoru, pane Bočku. On je horror i to, že se rodiče děsí, co bude s nemocnou holčičkou... Ale jinak! Krásně ujetý genius loci/zámecký duch/paranormální entita. Člověk neví, kde se objeví a v čem/kom ukáže, co dovede. Škoda jenom, že se neprojevil před tím střílením, to jediné mě zamrzelo.
A druhý díl... .no, možná je tenhle konec tak akorát. Dál by to bylo asi rozmělnění sevřeného děje. Mně se to takhle líbilo.

Pár hezkých postřehů...
"Uvědomujou si ty tisíce turistů z dvojposchoďových autobusů, že se promenujou v cizím obýváku?"
"... jako obvykle jsem dělal na počítači knihovní kartotéku. Mimochodem, ta práce mě baví víc a víc, přestože to jde pořád pomaleji - každou knížku beru do ruky a zběžně prolistuju, často se ovšem stává, že se do ní začtu třeba i na hodinu."

17.11.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Ale jo, pořád vtipné. Konec vypadá neodvolatelně a myslím, že včas. Líbilo.

16.11.2022 4 z 5

Válečník Válečník Elizabeth Chadwick

Kdepak Jan Bezzemek, to bylo číslo i ve skutečnosti. Moc dobře historicky podložená knížka, chytře vystavěný příběh a šikovně napsané postavy.

14.11.2022 4 z 5

Síť snů Síť snů Petra Kubašková

Tak nějak jsem si nebyla jistá, co od toho příběhu čekat, a velice mile mě překvapil. Propletené osudy Moniky a Nahu spolu s nenadálými setkáními se "spojkami", průhledy do doby bronzové a projevy toho zlého, všechno se to nakonec spojilo a dopadlo, jak dopadlo. Určitě doporučuju!!!

11.11.2022 5 z 5

Případ ukradené soli Případ ukradené soli Stanislav Češka

Docela slušný závěr série. Člověk se dozvěděl něco víc o Velké Moravě, opět zavrtěl hlavou nad školáckou češtinou pana Češky - no a detektivní zápletka nebyla marná. Vcelku spokojenost.

09.11.2022 4 z 5

Operace sfinga - Kniha první Operace sfinga - Kniha první Arnošt Vašíček

Fajn čtení. Čtyři příběhy, první kratičká detektivka, kde se poprvé objeví komisař Marten. Druhý je městská duchařina. Třetí - takový klon Ďáblovy pasti. A čtvrtý je zprvu horrorový, pak je podáno detektivní vysvětlení... a na konci je úžasná perlička...!

09.11.2022 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nebylo to tak špatné. Trochu nadsázka, ale jinak by se to klidně mohlo stát, aspoň něco a ne najednou.
Jenom mě zarazilo, jak si autor myslí, že všichni ovládáme čínštinu. Chtělo by to aspoň vysvětlení na konci knihy.

08.11.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Užívala jsem si to kuchaření, jinak příjemná romantika.

06.11.2022 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

No páni! Něco trochu jiného než obvyklé Strašidelné domy, zasazeno někam do doby regentství nebo viktoriánské, a skutečné zlo, se kterým není lehké bojovat. Fyzicky bojovat. Četla jsem bez dechu, jak jsem stará, tak jsem praštěná... Určitě doporučuju!!!
P.S. Jen maličkost, paní ilustrátorka to asi nečetla, jinak by slámové blondýnce Sophii nekreslila tmavé vlasy...

06.11.2022 5 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Hej hou...

06.11.2022

Šachy pod sopkou Šachy pod sopkou Håkan Nesser

Opět, oběti byly potrestány zaslouženě. Barbarotti a Eva na jedničku.

04.11.2022 4 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Tak tenhle příběh se hodně povedl. Jak pan Roos, tak Anna byli sympatičtí, a pátrání - nejen po sprejerovi - Barbarottimu a Evě odsýpalo.

04.11.2022 5 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Líbí se mi komisařův soukromý život. Držím jemu i Marianne palce. Taky je mi sympatický komisař Asunander, před penzí... :-)

03.11.2022 4 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Upřímně řečeno, moc mě to nenadchlo. Dušezpytno celkem nesympatických osob, sosnu rodiny bych nejradši něčím udeřila a komisař se dostavil poměrně pozdě. Naštěstí to byl chlap na svém místě a ten příběh trochu zvedl.

01.11.2022 3 z 5