kolacky kolacky komentáře u knih

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Už když byl Jakub Szántó zpravodajem v televizi, sledovali jsme jeho reportáže se zájmem, protože do nich vždycky dal něco víc než jenom slova. Ve své druhé knize z oblasti Izraele a Palestiny je osobnější a zároveň nestranný, popisuje události a příběhy a moc se mi líbí, jak čtenáře vede tím vším okolo.
A hluboce se skláním před paní Lenkou. Já bych na jejím místě měla nervy v kýblu, přátelé.

27.06.2022 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Tuhle knížku jsem si chtěla už dávno zopáknout, protože jsem se snad úspěšně pokusila o gumbo a musela jsem myslet na paní Gogolovou... Takže se mi moc hodilo, když jsem zjistila, že pan Pratchett byl rovněž novinář a mohla jsem si ho zařadit do Výzvy. Znovu přečteno, znovu pěkně pobavilo... I k zamyšlení bylo.

25.06.2022 5 z 5

Příjemné, zdánlivě jednoduše napsané, pohodové čtení.

23.06.2022 4 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Výborná knížka! Jenom bych Armandovi přála jeden či několik sice zamotaných, leč prostých policejních případů bez všech těch intrik a mocenských záští. A doufám, že jsme se s vy-víte-kým neviděli naposledy!

22.06.2022 5 z 5

Historky z Rozmaru Historky z Rozmaru Ben Aaronovitch

Nejlepší byly oba "případy" s miminy-řekami.

19.06.2022 4 z 5

Strašidelné Brno Strašidelné Brno Arnošt Goldflam

Na některých povídkách bych řekla, že je znát, jako by si je pan Goldflam pamatoval z dětství - jak si je vyfabuloval. Jsou jako vymyšlené od malého kluka. Ale jinak se mi to četlo docela dobře.

17.06.2022 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Koupeno náhodně s Pevností. A ono je to takové vynikající čtení! Určitě si pořídím další díly. Atticus nemá chybu.

14.06.2022 5 z 5

Falešná hodnota Falešná hodnota Ben Aaronovitch

Ze začátku jsem se trochu ztrácela - leden, prosinec, leden, prosinec, Peter je u policie - Peter není u policie... a počítačové problémy taky nejsou můj šálek čaje. Ale jinak celkem slušné čtení.
P.S. "...Američani rozumově vědí, že existuje nějaký zbytek světa, ale ve skutečnosti tomu nevěří."

13.06.2022 4 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

Přírodní bytost Kolčava a její neuvěřitelné příběhy... Přátelé a ti druzí. Světy a průchody. Mičič a Hugin. A ta neuvěřitelná zahrada! Tu bych chtěla aspoň vidět.

07.06.2022 5 z 5

Kdo je Mallory? Kdo je Mallory? James Hadley Chase (p)

Nějak jsem tušila, že to s Mallorym není tak docela košer. Ale jeho sestra Ann byla skvělá. Kdo by do děvčete řekl, že byla taky v aktivním odboji?

06.06.2022 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Jacka čtu na přeskáčku, takže první knížku jsem četla až teď. A klasika, Jack sebou nenechá vláčet. Moc dobré čtení, jako každé o Jacku Reacherovi.

06.06.2022 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Příprava vánoční večeře v kapitole 26 nemá chybu, stejně jako hledání štětce u speciálního domu :-). Vynikající čtení.

05.06.2022 4 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Vynikající příběh, skvělá série. Paví pero jsem uhodla asi v polovině knížky, ale vůbec to nevadilo. Tři naši hrdinové nezklamali a celou knihu jsem si užila. A honem do Košic!

04.06.2022 5 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Vynikající. Pořád a stále musím Holmese (i Watsona!) obdivovat.

30.05.2022 5 z 5

Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Zlákala mě jednak obálka, druhak anotace, ale stejně jsem nebyla připravená na to, co jsem pak četla. Autorka Josefínu rozhodně nešetří, co se rodiny a Neklanovy minulosti týče. A pak se už rozjede temná cesta, na které hrdinka potkává opravdu hodně zvláštní bytosti, dobré i zlé i hrozivé i milé i nebezpečné a dostane se na bájná a neuvěřitelná místa... Není to prvoplánově pro děti od 10 let, jak stojí v tiráži, protože některé události jsou dost hrozné, ale konec je konejšivý a přijatelný...

29.05.2022 5 z 5

Skleněný ostrov Skleněný ostrov Nora Roberts

Slaďoučký, lehce očekávatelný konec. Nora tyhle fantasy trilogie umí na jedničku s hvězdičkou!

27.05.2022 5 z 5

Bez krve Bez krve Lincoln Child

Pendergast poprvé a asi naposled. Zajímavé, ale ne natolik, abych se dala do celé série. Agent P. mi připadal nemastný neslaný podobně jako Van Dinův detektiv Philo Vance. Chladný Měsíc byl zajímavější, ale ani tak to nezachránil.
Bod a hvězda navíc za originální vyřešení případu D.B.Coopera...

25.05.2022 4 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Za prvé, v anotaci je chybka, bakalář Petr se v knížce ani náhodou neobjeví, pan z Dobronína vyšetřuje s pomocí vrchlabského správce a jeho syna.
Za druhé, pan Vondruška jedná mazaně, vrací se v ději na počátek páně Adamovy kariéry.
Za třetí, příběh je hodně povedený, dobře vymyšlený a s uspokojivým koncem.

24.05.2022 5 z 5

Vzpoura strašidel Vzpoura strašidel Jiří Holub

Přečteno za pár hodin... moc příjemné čtení. Mohlo být delší...

23.05.2022 4 z 5

Na špatné straně Na špatné straně James Patterson

Ten, kdo je proti střílení, když haj.zl tasí první, by si zasloužil dostat se haj.zlovi do drápů. Jakpak by ho pak obhajoval???
Alex je fajn a Ali jakbysmet.

22.05.2022 4 z 5