kolacky kolacky komentáře u knih

Brouk v mraveništi Brouk v mraveništi Arkadij Strugackij

Pro mě asi nejkrásnější a určitě nejhroznější příběh od Strugackých. Na konci mě pokaždé mrazí.
Hlaváč Štěkn se vyjádřil výstižně, že se lidi pořád snaží předělat jiné světy podle sebe... někdy je to dobře a někdy vůbec ne.

07.05.2021 5 z 5

Obydlený ostrov Obydlený ostrov Arkadij Strugackij

Místy skoro všude dost depresivní, ale hodně dobře napsané. Strugačtí jsou miláčky mého raného mládí a teď si je ráda pročítám znovu.

06.05.2021 4 z 5

Tachmasib letí k Saturnu Tachmasib letí k Saturnu Arkadij Strugackij

Kdysi dávno čtené, teď znovuobjevené... Strugačtí tam tu agitaci dát museli, aby prošli, ale ve snesitelné formě. A jinak... kosmos nekosmos, je to pořád o lidech.

03.05.2021 5 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Klasika. Staroanglický příběh s romantikou jaksepatří na paní Austenovou.

02.05.2021 4 z 5

Koniášův klíč Koniášův klíč Zuzana Koubková

Příjemné překvapení! Neduživý a všemi možnými alergiemi prolezlý Koniáš neustále naráží na záhady a zločiny, řeší je a ještě je trefně komentuje. Ani jeho spolujezovité nejsou od věci. Určitě doporučuju!

01.05.2021 5 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Velice dobře napsané. Výrová je nejlepší!
I když... Ygtohé! Ygtohé!

30.04.2021 5 z 5

Temná základna / Rande jako z románu / Vlčí smečka / Psí život Temná základna / Rande jako z románu / Vlčí smečka / Psí život C. J. Box (p)

Psí život... Andy Carpenter nezklame.

29.04.2021 4 z 5

Úsměv sluší zločincům / Dvojí přiznání / V nejlepších rodinách Úsměv sluší zločincům / Dvojí přiznání / V nejlepších rodinách Rex Stout

Klasika. Mám Nera a Archieho moc ráda. A ráda se k jejich příběhům vracím.

29.04.2021 5 z 5

Bouře na poušti / Čokoládové snění / První rodina / Poslední výlet Bouře na poušti / Čokoládové snění / První rodina / Poslední výlet Michael Palmer

Všechny příběhy jsou dobré, ale Poslední výlet nemá chybu...

27.04.2021 4 z 5

Nejdřív já 1 Nejdřív já 1 Eduard Fiker

Romantická nádhera ve dvou sešitech, kde voní lesy a prohání se Kanadská jízdní policie!

27.04.2021 5 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Teď jsem se na stránkách G.M. dočetla, že budou ještě čtyři díly. To jsem tedy zvědavá, jestli autor nechá Katii aspoň trochu nadechnout a užít příjemný vztah, když jí to doposud nedopřál.

A mimochodem... co bychom od autora ohledně sexuálních scén mohli chtít, když jiná jeho kniha radí v milostných záležitostech... on si prostě nemůže pomoci :-/

27.04.2021 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Četla jsem kdysi a často, přečetla jsem znovu v rámci Výzvy a pořád je to příjemné počtení, okořeněné fantastickými ilustracemi Mistra Cyrila Boudy.

27.04.2021 5 z 5

Krásná Amaranta Krásná Amaranta Yvon Mauffret

Jak jsem mohla zapomenout na jednu z krásných knih mého dětství! Tak napravuji a hodnotím...

26.04.2021 5 z 5

Kuchařské recepty vypsané z krásné literatury II. Kuchařské recepty vypsané z krásné literatury II. Jaroslava Jiskrová

Jako v první knize i tady jsem narazila na recepty, které hodlám vyzkoušet na svých bližních :-)

26.04.2021 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Dobře se četlo! Ty vtípky a šťouchy mě moc bavily. A pořád jsem viděla paní Melíškovou s tím jejím suchým vyjadřováním, nádhera.

25.04.2021 4 z 5

Blízká setkání se smrtí Blízká setkání se smrtí Petr Hubený

Jednoduché, leč výživné... :-)

23.04.2021 4 z 5

Pokání mrtvých Pokání mrtvých Peter Tremayne (p)

Jaktože brehon Ailín - ten už byl přece vystřídán! Chybička se vloudila...

20.04.2021 5 z 5

Druhá smrt Druhá smrt Peter Tremayne (p)

Nemůžu si nevšimnout, že Colgúovi nějak docházejí vrchní velitelé stráže :-)...

19.04.2021 5 z 5

Kalich krve Kalich krve Peter Tremayne (p)

Pořád ty škaredé sváry ve víře. Bohužel tohle se táhne celými dějinami.

15.04.2021 4 z 5

Holubice smrti Holubice smrti Peter Tremayne (p)

Jen si čtenář někoho oblíbí, autor dotyčného zabije. To není fér - vůči čtenáři.

14.04.2021 5 z 5