kolacky kolacky komentáře u knih

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Qta - moje řeč! Strašně se mi líbily narážky na plzeňské pivo... Jinak tedy příště zase ve třech, Ďuro, nebo palaš ven a jednu dostaneš naplocho!

13.02.2021 5 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Doufám, že vyjde brzy i třetí díl - v originále A Vow So Bold And Deadly, neboli něco jako Odvážná a smrtící přísaha.

11.02.2021 4 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Klidně si tohle dám i jako posledního Markbyho a Meredith...

11.02.2021 5 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Johann David Wyss

Moc dobré čtení pro young adult, abych to řekla dnešní terminologií. Četla jsem kdysi dávno a ráda jsem se vrátila v rámci Výzvy.

09.02.2021 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Čím déle jsem četla, tím častěji jsem si říkala - Kdo je tady sakra vlastně kladný hrdina??? Moc dobré čtení.

08.02.2021 5 z 5

V područí lásky V područí lásky Stephanie Laurens (p)

No... chlap na obálce určitě není Royce, protože vypadá strašně, ten sestřih! Royce měl dlouhé kadeře!
Dál - docela mě v celé sérii rozčilovaly milostné scény, taak stráááššššněěě natahované a s neuvěřitelnými a nepravděpodobnými výkony a navíc jako by se kopírovaly z knížky do knížky...
Jinak se to četlo dobře, v každém díle dobrodružství, leckde staří dobří Cynsterové (četla jsem je už dřív) a mnou čím dál oblíbenější lady Obaldestoneová.
A souhlasím s kolegyní narisou, hned po téhle knížce následuje příběh Ďábla Cynstera! Můj první a nejlepší od Stephanie!

08.02.2021 4 z 5

Víc než pokušení Víc než pokušení Stephanie Laurens (p)

Na odstřel - džentlmen snídá šunku, párky a vajíčka a pije kafe a chudák dáma upíjí čaj a uštipuje toast s marmeládou. Nic proti toastům, ale vajíčka jsou vajíčka a kafe je kafe, dámy!

07.02.2021 4 z 5

Ušlechtilá vášeň Ušlechtilá vášeň Stephanie Laurens (p)

Scestný obrázek na obálce. Ani vteřinu žádná dáma v knížce neseděla v loďce!

04.02.2021 4 z 5

Gentlemanova čest Gentlemanova čest Stephanie Laurens (p)

Díky Databázi jsem objevila celý Klub Bastion, ale myslím, že dva díly budou do Výzvy stačit :-), a ráda se setkávám i s Cynsterovými a lady Osbaldestoneovou. Lehké, romantické i napínavé čtení.

02.02.2021 4 z 5

Vyvolená dáma Vyvolená dáma Stephanie Laurens (p)

Á, opět Cynsterovi, sice se jen mihli, leč...

01.02.2021 4 z 5

Dámy z Grace Adieu a jiné povídky Dámy z Grace Adieu a jiné povídky Susanna Clarke

Nejvíc se mi líbila titulní povídka, trochu feministická, hodně kouzelná. A pak Paní Mabbová. Dámy, které si jdou jemně, nesmlouvavě za svým. V dalších oceňuju jemnou ironii a vtip paní autorky, její osobitý náhled na kouzla a Férii vůbec. Pěkné počtení.

29.01.2021 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Tak jsem se teď dočetla, že Gerlof je hrdinou celé série. I kdyby nebyl, jednoznačně mě z celé knihy zaujal nejvíc právě on. Jinak slušné čtení.

28.01.2021 4 z 5

Dopis pro krále Dopis pro krále Tonke Dragt

Škoda, že ten druhý díl u nás nevyšel. Bylo by pěkné sledovat Tjuriho spolu s ostatními rytíři, jak, předpokládám, zabránili zlu dobýt jejich svět.

28.01.2021 5 z 5

Modrá jiřina Modrá jiřina Nora Roberts

Stmelené rodiny, byť nevlastní, to Nora umí!

25.01.2021 5 z 5

Český lidový a církevní rok Český lidový a církevní rok Alena Vondrušková

Souhlasím, že si paní Vondrušková dala hodně práce. Pěkně popisované zvyky a tradice, fotografie mohly být někde větší (betlém v Sušici, májky, procesí... ), ale asi to jinak nešlo.
Co mě ale nenechává v klidu, jsou svátky sv. Řehoře a Matěje. Řehoř je, pokud vím, pořád 12. března a ne 3. září, jak píše p. Vondrušková, a už vůbec není Matěje 14. května! Na Matěje se narodila moje dcera a určitě to bylo 24. února!!! Ani náhodou 14. května! To je totiž Bonifáce a to jsem se zase narodila já! I u jiných světců bych s p. Vondruškovou polemizovala, jako třeba jestli byla Alžběta Mariina sestřenice nebo teta... Ale nakonec je to nepodstatné. Knížka je dobrá a vymydlená.

24.01.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ano, bohužel, válka semlela i obyčejné, nevinné či aspoň neškodné Němce, kteří žili v poklidu své prosté životy... a najednou byli uprostřed něčeho, co si vůbec neuměli představit. Ale trocha naděje přece zůstává...

22.01.2021 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Vtipný a ironický náhled do duše jedné ženské...
Dcera na každé stránce vykřikovala "to je o mně", "to jsem úplně já", "to je přesně o mně"... Za ni dávám tu pátou hvězdičku.

22.01.2021 5 z 5

Vánoční koledy lady Osbaldestoneové Vánoční koledy lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Opět milý bonbónek, pralinka na zimní odpoledne. Autorka slibuje další příběhy - už se těším.

21.01.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Perfektní knížka. Přeju Kate a Tristanovi hodně, hodně štěstí do dalších příběhů.

21.01.2021 5 z 5

Garfield slaví večeři Garfield slaví večeři Jim Davis