Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku Božena Němcová

Tahle pohádka má pro mně od dětství magické kouzlo. Příběh prince co provdá své sestry za pány Slunce, Měsíce a Větru a pak je musí hledat a sám najde štěstí v náruči jejich sestry Večernice. Krásný příběh s velkým nádechem tajemna, což ostatně pohádky bývají. A to je na tom to krásné.

07.01.2022 5 z 5

Neohrožený Mikeš Neohrožený Mikeš Božena Němcová

Klasika, která je velice známá i ve filmové verzi. Vynikající pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem. A o tom ty pohádky jsou.

07.01.2022 5 z 5

Budulínek Budulínek František Hrubín

Budulínka mi bylo vždycky strašně moc líto. Je to krásná pohádka, poučná a určitě si jí hodně dětí zamilovalo.

05.01.2022 5 z 5

Lidová říkadla Lidová říkadla Josef Lada

Nádherná nostalgie, která provází generace dětí a pohladí svojí laskavou ilustrací srdce každého čtenáře.

05.01.2022 5 z 5

Hledání Betty MacDonald Hledání Betty MacDonald Paula Becker

Byla jsem velice natěšená, co se o Betty a její rodině dozvím nového a pěkného. Znala jsem jí z jejích knih, které jsem od mládí milovala a myslela jsem, že vše je takové, jako popisuje v knize. A byla jsem tak trochu zklamaná. Samozřejmě, každý si může napsat do knihy co uzná za vhodné, ale zrovna u Betty přišlo rozčarování. Měla jsem pocit, že jsem byla svojí oblíbenou autorkou podvedená. Životopis napsaný paní Becker byl pro mne drsný. Ale ne v špatném slova smyslu. Já myslela, že to bude trochu rozšířenější verze třeba co nevím z Vejce a já a ostatních knih. Ale přišla rána. Vše bylo bohužel jinak a já si řekla, dobře mi tak, neměla jsem strkat nos do téhle knihy a měla zůstat u svého. Pokud je to pravda, co je v knize napsáno, tak jsem ztratila iluze a nějak už nemám chuť si knihy Betty přečíst, když vím, že je to s nimi jinak. Že ne vždy se chovali tak, jak Betty popisuje a okolí je vidělo bohužel jinak. Ale to je můj názor. Kniha je pěkně napsaná a jsou tam i neznámé fotografie, což jsem ocenila. Každý ať si udělá názor svůj.

12.09.2021 5 z 5

Moje první čítanka Moje první čítanka Jiří Žáček

Za mně krásná kniha a kresby Heleny Zmatlíkové mají své kouzlo.

14.03.2021 5 z 5

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Úžasné čtení, které vcucne do děje a čtenář ani nepostřehne, že vlastně hltá stránku za stránkou a najednou je konec. A s uspokojením odloží další skvělé dílo a s dobrým pocitem sáhne po další skvělé detektivce od geniální autorky.

14.03.2021 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Knihu jsem přečetla před mnoha a mnoha lety, byla mi doporučená kamarádkami i mamkou, které z knihy byly hodně nadšené. Já bohužel toto nadšení nesdílela a nesdílím. Děj mi přišel ulítlej a postavy byly nesnesitelný. Nic mi na knize ani příběhu teda nepřišlo vtipného. Nevím, kdo potřeboval více převychovat- zda hlavní hrdinka, nebo pes.

28.02.2021 1 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Zrovna včera jsem si na tuto dávno přečtenou knihu vzpomněla. A jsem za to ráda. Kniha byla zvláštní, ale přesto čtivá, i když ne najednou, ale na etapy. Ale i přesto to bylo čtení, na které se nezapomíná a mohu doporučit. I když ne každému sedne.

Z archivu Sherlocka Holmese Z archivu Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Tohle čtení prostě miluji a je to pro mně taková maličká závislost. Pan Doyle na svoji dobu dokázal napsat nadčasové detektivní dobrodružství, které neomrzí ani postupem let.

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Krásné a oddychové čtení pro milovníky tohoto spisovatele a oblíbeného detektiva, jejich výborná dobrodružství, dedukce a intuice nenechá nikoho do poslední stránky vydechnout.

07.02.2021 5 z 5

Pěkné a oddychové čtení z venkovského prostředí a práce veterináře, který to opravu nemá lehké. Příjemné a humorné vyprávění.

31.01.2021 5 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Velice krásná a poučná kniha. Hodně zajímavostí, některé sice poplatné době, ve které kniha vyšla. Nicméně stále ještě zpracováním může konkurovat daleko novějším a méně kvalitnějším, což je v dnešní době bohužel trend.

28.01.2021 5 z 5

Už vím proč 1. Už vím proč 1. Eduard Škoda

Vynikající encyklopedie, ve které se ve své době našlo spoustu zajímavých informací.

28.01.2021 5 z 5

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Pan Lada a jeho obrázky v vánocům prostě patří a jeho kresby přesně vystihují život prostých lidí v každém ročním období. A vánoce jsou toho příkladem. Klasika, která potěší oko a pohladí na duši.

Mateřídouška vlasti naší milé Mateřídouška vlasti naší milé Karel Jaromír Erben

Nádherná sbírka, která se právem řadí mezi klenoty českého písemnictví.

26.01.2021 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Krásný příběh, který je velice známý. Pro koho není kniha, pro toho je tu film.

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Četla jsem jako holka na ZŠ a bylo to zajímavé čtení. Opravdu se mi kniha líbila a myslím si, že mohou číst jak starší děti tak dospěláci. Ale na druhou stranu Drda nemusí sednout každému.

Broučci Broučci Jan Karafiát

Od dětství jsem měla vůči téhle knize i večerníčku děsnou averzi.

26.01.2021 1 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Perfektní román od perfektního spisovatele.