Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Příprava žáků ZŠ k přijímacím zkouškám z matematiky na školy II. cyklu Příprava žáků ZŠ k přijímacím zkouškám z matematiky na školy II. cyklu František Běloun

Na tuhle knihu si vzpomenu a jdou na mně mrákoty. Povinná učebnice matematiky k přijímacím zkouškám, která mně denně drtila a dusila, protože bez probrání těchto příkladů byla mizivá šance na přijetí na SEŠ. Dodnes moje noční můra. I po skoro více než 30 letech.

Nedokončené rozhovory Nedokončené rozhovory František Nepil

Pana Nepila jsem měla od mládí ráda. Jeho knihy, fejetony a vyprávění v rádiu mi vždycky přišly hodně vtipné a byl mi sympatický i jeho hlasový projev.

Psí detektiv v akci Psí detektiv v akci Rainer Bernfeld

Kdo by nemiloval psího detektiva Rexe a jeho sympatického pána?

Jack Holborn Jack Holborn Leon Garfield

Kniha ani seriál mně moc neoslovily. Ale vyloženě to špatné není, dobrodružství opuštěného chlapce, který touží poznat svoji rodinu prožije hodně dobrodružné roky s piráty na různých exotických i ponurých místech.

Čarodějky z Eastwicku Čarodějky z Eastwicku John Updike

Miloučký příběh, který vykouzlí úsměv. Není to horor, je to taková sranda s náznakem mystiky. Je to čtivé a oddychové. Prima je i film, kde je dobré herecké obsazení.

17.01.2022 5 z 5

Vím, co jsi udělala loni v létě Vím, co jsi udělala loni v létě Lois Duncan

Tohle je perfektní. Takový druh čtení jsem vždycky milovala už coby puberťačka. A s chutí si tyhle pěkné knihy připomínám i dosud. Mají místo v mé knihovně. Pravda vždycky vyjde najevo a je jedno, jak dlouho leží pod povrchem.

Slunce, seno, erotika Slunce, seno, erotika Petr Markov

Pecka, na kterou se prostě nedá jen tak zapomenout. A hlavně klasika , ke které je každý komentář zbytečný. I když tenhle díl bych popsala jako nejméně zdařilý.

17.01.2022 5 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Ne. Za mě teda ani omylem. Nikdy jsem tenhle příběh neměla ráda a nikdy mi nepřišlo na tom nic vtipnýho. Kluk byl neobyčejně trapnej a vlezlej a otravnej. Vím, jdu proti proudu, ale nic s tím neudělám.

17.01.2022 odpad!

6x Angelika 6x Angelika Karel Princ (p)

Kdybych neviděla filmy, tak o knize řeknu že výborná. Ale bohužel jsem byla ovlivněná perfektním filmovým zpracováním a tudíž kniha byla odsouzena do propadliště dějin.

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Také mně tento román ani filmové zpracování nijak neuchvátily. Jinak mám paní Stýblovou ráda, ale tady jsem se prostě nějak nemohla hnout z místa.

Krakonoš a lyžníci Krakonoš a lyžníci Jana Knitlová

Tato kniha ani film se mi nikdy nelíbily a nepřirostly k srdci. Už jako malé mi nic tato kniha ani film neříkaly a nikdy jsem tomu nepřišla na chuť.

Jako jed Jako jed Karel Zídek

Taková praštěná kniha i film. Ale v dobrém slova smyslu. I po létech má svoje kouzlo, které pohladí.

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Film ani kniha mi k srdci nepřirostly. I když mám tyto prázdninové příběhy ráda, zde narazila kosa na kámen. Bohužel.

Rukojmí z Bella Vista Rukojmí z Bella Vista Jiří Svetozar Kupka

Krásné a nostalgické. Vynikající zpracování, jak knižní, tak filmové.

Drahé tety aneb Korunní svědkyně Drahé tety aneb Korunní svědkyně Eva Jelínková

Mile potrhlé tetky, pletoucí se do vyšetřování a zamotávají se do sítě omylů je výborné čtení, oddychové a film je pecka. Skvělí herci a fakt komedie. Takové miloučké pohlazení.

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Přečteno v rámci povinné četby. Určitě kvalitní dílo, ale já tento druh literatury nemusím. Sice jsem se ještě jednou snažila dát knize šanci, ale opravdu jsem k ní cestu nenašla.

Knoflíková válka Knoflíková válka Louis Pergaud

Takový uličnický příběh, kde se špičkují, někdy i dost ostře dvě party kluků. Jako holce mi kniha ani film moc k srdci nepřirostly, ale uznávám i přesto všechno, že jde o zdařilé dílo.

Kulhavý Orfeus Kulhavý Orfeus Jan Otčenášek

Na střední povinná četba, jinak mi kniha nic moc nedala ani nenadchla.

Občan Brych Občan Brych Jan Otčenášek

Přečteno v rámci povinné četby. Kniha mně nijak neoslovila.

Občan don Quijote a jiné prózy Občan don Quijote a jiné prózy Vladislav Vančura

Tady jsem měla s panem Vančurou problém. Nebylo to vyloženě špatné čtení, ale nemohla jsem se začíst. S bídou jsem knihu dočetla a to se u mně tak často opravdu nestává. Třeba to bylo tím, že to byla povinná četba na střední škole a v 17 letech to bylo pro čtenáře těžko stravitelné čtení.