Kopretina Online Kopretina komentáře u knih

Modlitba jako setkání Modlitba jako setkání Anselm Grün

Kniha o modlitbě, která jde do hloubky. Už když čtěte, tak se ve vás zvedá touha se modlit a hledat Pána. Snad nejlepší, nejkonkrétnější a nejlaskavější kniha o modlitbě.

23.11.2023 5 z 5

Deset kroků k radosti Deset kroků k radosti Max Kašparů (p)

Malé kroky k životnímu štěstí.

10.07.2023 5 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Super, super, super. Odpočinková kniha, u které se usmíváte od začátku do konce. Některé příběhy jsem dala k dobru ve společnosti a myslím, že měly úspěch.

28.06.2023 5 z 5

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

U tohoto dílu jsem se spíše nudila, přišel mi takový umělý.

26.03.2023 2 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Autorku a její příběh jsem neznala a nebýt čtenářské výzvy, asi bych po knize nesáhla. Držím jí palce a také lidem, kteří se závislostí bojují. Opravdu je nutné o tom hovořit.

04.03.2023 3 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Nějak nás při čtení tohoto posledního dílu Letopisů Narnie stále napadala kniha Bratři lví srdce a opravdu v podobném duchu i skončila.

23.01.2023 4 z 5

Cela smrti Cela smrti John Grisham

První kniha od autora, první do čtenářské výzvy, první letošní a druhá o trestu smrti. Příběh vede člověka k přemýšlení o spravedlnosti, o trestech, o síle odpuštění, a to jsem prožívala i já. Kniha je velmi čtivě napsána.

07.01.2023 4 z 5

Evangelii gaudium – Radost evangelia Evangelii gaudium – Radost evangelia Jorge Mario Bergoglio

Srdce mi plesalo při některých pasážích radostí a Duchem?. Např. :
264. První motivací k evangelizaci je Ježíšova láska, kterou jsme přijali, zkušenost, že jsme byli spaseni, jež nás vede k tomu, abychom milovali stále více... Každý den potřebujeme prosit a žádat o jeho milost, aby on otevřel naše chladné srdce a otřásl naším vlažným a povrchním životem.

15.11.2022 5 z 5

Anička v zahradě Anička v zahradě Ivana Peroutková

Dcera knihu hltala, já se občas nudila. Jinak musím uznat, že návrat do dětství, do normálního života, kdy se řeší, kdo s kým kamarádí, co kde roste a kam se půjdou koupat, je nádherný.

20.06.2022 4 z 5

Můžu se vás dotknout přes plot? Můžu se vás dotknout přes plot? Anežka Náhlíková

Zajímavý počin. Překvapilo mě, že jsem na knihu narazila v knihovně a tak si ji hned půjčila. Tímto vzdávám hold naší knihovně za to, že si všímá i titulů mladých začínajících spisovatelů. Kniha je milým pohlazením v uspěchané době, o všímání detailů a o žasnutí, což je podle mě návod na štěstí. Přeji, Anežko, ať se ti daří!

04.06.2022 5 z 5

Co Bůh? Člověk? Co Bůh? Člověk? Bedřich Bridel

Nevěděla jsem, co od knihy čekat, pustila jsem si její četbu při vaření. A líbila se mi. Zajímavý pohled a styl. A když se teď dívám na autora a datum vzniku, nestačím se divit.

24.01.2022 5 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Už dlouho jsem si u knihy nepoplakala, jako u této. Nejvíc se mě dotýkal návrat do "normálního života", posttraumatické stavy. Nechápu, fakt nechápu, jak se něco takového mohlo stát. Nesmíme zapomínat být k sobě navzájem lidmi..

02.01.2022 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Ráda jsem si přečetla knihu o této poruše, a přiznám se, že první, co mě napadlo bylo, že jsem ráda, že tím netrpím ani já ani mé děti. Knihu jsem zhltla na dovolené. Líbila se mi víc než Hvězdy nám nepřály.

05.08.2021 4 z 5

Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Pavla Smetanová

Pro pochopení Řeků čteno v Řecku. Řekové mě překvapili svou pohostinností a milou povahou.

02.08.2021 4 z 5

Svatodušní novéna Svatodušní novéna Vojtěch Kodet

Devítidenní průvodce k otevření se Duchu svatému zaujal i mé děti. Kupodivu se nenudily při modlitbě jako jindy, ale ztichly a zapojily se. Díky za tak hluboké dílko.

25.05.2021 5 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Ráda jsem si přečetla knihu z Přerova a detektivku k tomu. Čtivé, ale ne moc uvěřitelné.

04.03.2021 3 z 5

Zlaté rybky Zlaté rybky Valja Stýblová

Od knihy jsem se nemohla odpoutat, je tak čtivá. Příběh končí tím, že si hrdinka řekne: Tak dost. Což je bezva a co bylo dál? To by mě zajímalo, jestli tomu dostála.

20.02.2021 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Kniha je čtivá a děj neuvěřitelný. Lucie během knihy prožije hodně životů. Vadila mi zaujatost vůči církvi, jiná náboženství zde byla brána s větší úctou. Ráda jsem se seznámila s novou autorkou.

03.10.2020 4 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

I mě kniha uchvátila, poslouchala jsem ji se zatajeným dechem, kolikrát jsem přestala žehlit a koukala na PC a stažila se zachytit každé slovo. Hlavní hrdina - učitel kreslení - je podle mě opravdu hrdina, ostatní jsou bezvadně vykreslení, kniha má spád, náboj, napětí.

23.05.2020 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Nebyl to můj šálek kávy, ale přelouskala jsem to. Nechápu, jak někdo může takhle psát a jiní to číst, myslím, že po Kingovi zase dlouho nesáhnu. (ale zase netvrdím, že kniha nemá spát, nebo není čtivá, všechna čest)

22.03.2020 2 z 5