Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Šelma Šelma František Šmehlík

První kniha tohoto mladého autora. Tloušťka knihy mě neodradila. Trochu jsem se chvílemi ztrácela v množství lidí. A taky nemusím politiku. Tady se to všechno ale správně proplétalo a dohromady hezky sedělo. Navíc sympatická komisařka a místo - Olomouc - moje srdeční záležitost (vzpomínka na studia).
Takž už se těším na další Lauřiny případy.

22.04.2024 4 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Nedávno jsme přečetla Hru o přežití a tak jsem nečekala nic veselého. Tak jako v předchozí knize reálný příběh, který díky krátkým kapitolám rychle ubíhal.
Nevím proč, ale zdroji nákazy hlavního hrdiny jsem nevěřila a tak mě poslední dvě věty příběhu nepřekvapily. Jen jsem čekala, že se objeví dřív. Ale to by pak snad dopadlo všechno jinak. Kdo ví. Jen autor. Jeho záměr ukázat, jak si osud zahraje s člověkem, se podle mého podařil.

12.02.2024 4 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Tentokrát mi knihu přidala k mým vybraným paní knihovnice s tím, že byla zrovna vrácena a já ji ještě nečetla.
Tak Maye nelze odmítnout. Když jsem ale si doma přečetla o čem kniha je, trochu jsem zaváhala. Nicméně zvědavost, jak se s příběhem autor vypořádal, převážil a pustila jsem se do čtení.
Přiznám, že jsem o Rudých Khmerech, Pol Potovi slyšela, ale nic bližšího se mi nevybavilo. Tak pomohl strejda Google.
Nebyla to typická detektivka, ale stejně jsem fiktivní příběh odehrávající se v nedávné skutečné politické situaci v Thajsku a Kambodži hltala.
Už jsem přečetla 15 knih od Maye a myslím si, že ať si vybere jakékoli téma, vždy ho skvěle zpracuje.

05.11.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Kniha mi byla doporučena a určitě si přečtu další knihu této autorky. Emoce se mnou cloumaly od začátku. Aktivity některých postav mi dost zvyšovaly krevní tlak. Skvělé bylo i vyprávění příběhu různými postavami. No a sympaťák Igor. Klidně by tohle mohla být první kniha série s Igorem. A i kdyžnebude, už se těším na další autorčiny knihy.

11.07.2023 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Začetla jsem se, ale prvotní nadšení nějak vyprchalo. Jestli to bylo ještě doznívajícími emocemi z poslední knihy (Malý život), nevím. A ke ztrátě další hvězdičky přispěly kapitoly s Bohem. Nějak mi to tam nesedělo. Sice se dnes řadím k menšině se slabším hodnocením, ale prostě to tak cítím.

21.06.2023 3 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Bylo? Nebylo? No, něco určitě bylo. A pak jsou věci mezi nebem a zemí, co a jak koho ovlivnilo...
Prostě další kniha, od které se těžko odchází. Prolínání tří dějových linií bylo velmi dobře zvoleno a napsáno. Konec každé kapitoly dané linie totiž nutí číst dál. A pokud bude další pokračování, už teď jsem na něj zvědavá.

14.03.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

První kniha od této autorky a jsem nadšená. Nečekala jsem, že ji přečtu na jeden zátah. Večer jsem začala, opravdu se nedalo přestat a v 23:00 hod. bylo dočteno. Určitě sáhnu po další knize této autorky.
A musím přiznat, že za mě jsou ty australský "holky" šikulky.
Mám na mysli tuto autorku a Liane Moriarty.

21.01.2023 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Zvědavost, které se objevila po přečtení 1. dílu série - Na dně, mě zavedla do knihovny pro 2. díl. Napínavý příběh oživil pohled na situaci více postav, zvláště dětí.
A opět jsem zvědavá, co se bude dít dál, když už relativně hlavní nebezpečí pominulo.

22.11.2022 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Díky "objednávce" v knihovně se mi dostal do rukou další příběh.
Co k němu napsat? Opět jsem ho hltala, místy ani nedýchala. Holt Carter.
Jsem zvědavá, jestli najdu nějakou jeho knihu, kterou bych ohodnotila 3 nebo méně hvězdičkami.

25.09.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Po několika letech jsem opět sáhla po tomto autorovi. Tak jako dříve jsem měla problém se začíst. Ovšem nevzdala jsem to a vyplatilo se. Nehodnotila bych jako nej nej, ale četla jsem s napětím, co bude dál. Konec mě překvapil. Čekala jsem úplně jiné zakončení.

04.06.2022 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Knihu mi doporučila paní knihovnice. Českou detektivku jsem už dlouho nečetla a vtipnou snad vůbec. Až při zjišťování údajů o autorce a její tvorbě jsem zjistila, že jsem přečetla až několikátý díl série. Většinou se snažím číst knižní série od prvního dílu, abych byla "v obraze". Tak jsem zvědavá na první díl.

01.03.2022 4 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Díky Všechnopárty jsem zjistila, že Sandra Pogodová sepsala některé svoje zážitky do knihy. A protože její podání zážitků bylo nezapomenutelné, obě její knihy jsem si pořídila. Byla jsem zvědavá na vzpomínky pana Pogody. Nezklamal. Je poznat, po kom Sandra má smysl pro humor. Navíc si mě získal tím, že pochází z Olomouce a Olomouc v mnoha vzpomínkách figuruje. Oprášila jsem si tak vzpomínky na krásná místa v Olomouci, kde jsem studovala.
Nemůžu říct, že jsem se smála od začátku do konce, ale u některých povídek jsem opravdu slzela smíchy.

12.02.2022 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Knihu jsem četla po přečtení Bryndzovy Propasti smrti a musím přiznat - bylo to jiné kafe. V touze zjistit, co bude v další kapitole, mi místy vadily popisy prostředí. Ale jinak to byla "jízda". Těžko se odtrhnout. Díky volnu jsem mohla číst do noci (spíš k ránu). Koktejl ze ztráty paměti a ekologické tématiky byl opravdu zajímavý. Silný dojem z knížky umocnily i "vygooglené" fotky z uvedeného prostředí.

29.12.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Po nedávné četbě "vlažné" detektivky tohle bylo silný kafe. Prostě severská detektivka se vším všudy. Přestože mám k příběhu připomínky ( podrobný popis zabíjení, neuvěřitelné oživení padoucha zdravotní sestrou ...), měl spád. S napětím jsem čekala, co se bude dít na další stránce. A uzavřený neuzavřený konec mi vůbec nevadil.

05.11.2020 3 z 5

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Moje první kniha od této autorky. Jako herečka mi v dětství (díky rolím) dvakrát sympatická nebyla. Teď jsem byla velice mile překvapena. Vím, že na motivy této knihy byl natočen seriál, ale odolávala jsem pokušení, vyhledat si o něm informace na internetu. Odolala jsem a připomněla si seriál až po přečtení knihy. A jsem tomu ráda, protože při četbě knihy jsem nechala pracovat svoji fantazii a nechala se vést krásným pohádkovým příběhem z venkova. Obdivuji něžné hrátky autorky se slovy. A už teď se těším na četbu její další knihy.

29.10.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Se zvědavostí jsem otvírala druhou knihu od této autorky. A opět nezklamala - stručně, jasně, výstižně. Opět ze života, tentokrát dospělých sester, které v jednom autě v zimě podnikají cestu k rodičům na rodinnou oslavu. Je vcelku pochopitelné, že v tomto uzavřeném prostoru se 3 dětmi, kojencem a pejskem, nebude o silné emoce a překvapení nouze. Příjezdem k rodičům ovšem přísun překvapení nekončí. Kdo čeká nějaký happy end, čeká marně. Je to prostě psaná podoba jednoho z mnoha příběhů, které píše život sám.

23.09.2020 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Po nedávno přečteném dílu Zlomené srdce, měl tento příběh šťávu hned od začátku. Skvělý nápad - tentokrát mít člověka a hledat jeho totožnost. Její postupné odhalovaní mě nutilo odkládat knihu co nejméně. Naštěstí díky dovolené to šlo.
Tak honem zamluvit v knihovně další díl.

19.08.2024 5 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Díky letní akci Kniha Dobrovský jsem si zakoupila několik knih - sérií, které mě tak nějak zlákaly. A tato byla jedna z nich. Pro mě neznámá autorka.
Kniha se četla hezky, ale tak nějak jsem tušila, co se bude dít. Na druhou stranu - poznala jsem zase jinou hlavní vyšetřovatelku a její způsob vyšetřování a soukromý život a také dosud neznámou část Evropy - Severní Frísko.
Na mě děj příběhu až příliš rozvláčný. Dalo by se říct příliš nenadchne, ale ani neurazí. Jsem zvědavá na pokračování série Dívka na pláži.

23.07.2024 3 z 5

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

Opět další doporučená kniha. Zpočátku se mi do ní moc nechtělo, ale hned jsem se začetla. Pěkné čtení - reálný příběh ze života. Svým způsobem i napínavý - jak se osudy tří kamarádek propletou, jak zjistí, že mají víc společného než si myslely a jak si se svými problémy poradí. A poradily.
Už ted´jsem zvědavá na další autorčinu knihu.

11.03.2024 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Paní knihovnice mi knihu přiřadila, když čtu ty detektivky. Já byla ráda, že mám štěstí a začínám prvním dílem série. Krátké kapitoly, příběh měl spád, vhodné prokládání děje osudem Marty. Neříkám, že příběh byl špatný. Chyba byla, že jsem knihu začala číst hned po přečtení detektivky D. Urbana Deja´Vu. A tak mi Polednice přišla jako slabé kafe oproti Urbanovi, který mi ještě dozníval v hlavě. Budu muset detektivky prokládat nějakou ne příliš sladkou červenou knihovnou.

26.02.2024 3 z 5