Kristulda Kristulda komentáře u knih

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Srdcovky jsou pro mě knihy oddychové, tak k nim přistupuji. Když potřebuji udělat pauzu od thrillerů,detektivek nebo těžších témat nebo jen zlepšit špatnou náladu, vezmu oddychovku a užívám si nenáročnou četbu.
Děj je předvídatelný, to mi vůbec nevadí.
Příběh, poznání jiné krajiny, trochu lásky trochu sexu, prostě pohoda.
Nápad zakomponovat do příběhu auto byl super tah, takové neotřelé.

20.09.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Nenáročná detektivka na oddych. Děj pěkně zasýpal. Po vrahovy jsem nepátrala, nechala jsem se unášet příběhem až do konce.

17.09.2022 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Perfektní napínavá detektivka.

22.05.2022 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Krásná vánoční oddechovka.

29.12.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Třetí má přečtená kniha od této autorky. Moc se mi líbilo poznávat Kodaň a měla jsem hroznou chuť na kafe
Co musím vytknout je,že u všech tří zatím přečtených knih je stejná jakoby linka, budoucí partner hlavní hrdinky je buď bručoun,nebo naštvaný, nesympatický až pak se jakoby najednou změní je to tak zatím vždy i to že kolem hlavní hrdinky je vždy skupina lidí,je to takové už předvídatelné, což mi trochu vadí.

03.08.2021 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Zaslouží si plný počet. U Keplerovek si vždy řeknu wau to byla jízda. Když mám čtecí krizi vezmu knížku od něj a je po krizi. Jsem hrozně moc zvědavá jak to bude dál.

13.07.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Přečetla jsem všechny jeho knihy, a Malý pražský erotikon a Prvok jsou fakt super. Byla to fajn oddychovka, příběh mě bavil, vlastně všechny příběhy, pohledy všech. Bavilo mě moc to, že to bylo takové generační.

26.12.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha se četla dobře, jako psychothriler bych ji nenazval, první půlka mi přišla spíš humorná, takže jsem se bavila nad zemí naschvály a teď pozor

Spoiler

Čekala jsem mnohem mnohem vic, nějak jsem nepobral důvod proč s ní on byl, přišlo mi mají v celku hezky vztah až na pár neshod a pak ten konec? To sem nějak nechápala. Vymyšlené to bylo dobře ale nějak jsem opravdu nepochopila, k čemu mu ta manželka měla být, když přitom se k ní choval vcelku hezky.

11.11.2020 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

moc povedené

29.10.2020 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Kniha byla moc krásná, moc mě bavila ta linka z 2.světové války, ta současná tam mi nepřišly hlavní hrdinové moc sympatičtí. Ale to nevadí, protože ta druhá linka mě úplně pohltila a vtáhla do děje.

02.07.2020 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Naprosto nádherná kniha, nemám slov, vyrazila mi dech. To čtu převážně thrillery. Ale tato kniha mě dostala, strašně mě mrzí, že neměla více stran a nemůžu dál žít tímto příběhem. Prostě wau

22.06.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Většinou čtu thrillery, ale tohle bylo krásné čtení, uplně mě to vtáhlo, nádherná kniha, sice konec byl nejaký rychlý, napadla me myšlenka pokračovaní ale to je možná hloupost. Mrzí mě že měla jen tolik 544 stran a tak brzy to skončilo..

16.03.2020 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Zajímavá kniha a myslím, že měla tolik stránek kolik mít měla, víc pro to co autor chtěl touto knihou říct, nepotřebovala.

20.04.2024 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

První setkání s autorem. Některé odstavce jsem přeskočila, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Příběh byl zajímavý, ale přijde mi, že tam něco chybí, nebylo to úplně dotažené do konce. Určitě si, ale přečtu další díl.

23.01.2024 4 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Přiznávám se, že tuto sérii mám moc ráda, první díl byl trochu slabší, ale ostatní už byly krásné. Jsem ráda, že kniha se zabývá všemi ať už jsou to páni nebo služebnictvo, přátelé, nepřátelé, můžeme nakouknout do všech rodin a osudů.
Vůbec by mi nevadilo další díl, o některých co se neozvali z války nevíme, co bude s továrnou atd.

28.12.2023 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Tak téhle díl mě bavil o dost víc než první, bylo to čtivé, příjemné čtení, hlavní postavy mi přirostly k srdci a téma velmi zajímavé. Můžu říct, že takto si představuju detektivku čtivou, napínavou a moooc se těším na další díl.

18.11.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Tak asi budu jedna z mála,ale přišlo mi to jako průměrná detektivka, oceňuji nápad se starožitnostmi a zápletka byla zajímavá, ale ...

08.08.2023 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

(Čtenářská výzva) Kniha splnila mé očekávání, obě dějové linky se mi líbily. Neotřelý námět ze světa Vikingů a archeologie. Opravdu jsem si ji užila, super tleskám. Jen malá výtka v současné dějové lince nemusel být takový až ukvapený závěr.

14.07.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Tato série mě zaujala, četla jsem všechny díly. Chyběl tu trošku ten humor z předešlých dílů. Děj byl zajímavě vymyšlený až místy neuvěřitelný. Každopádně se těším na další díl, co si pro nás autor vymyslí.

03.07.2023 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Kniha se četla velmi dobře, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jen v tomhle díle byla Juliina naivita až neuvěřitelná. Ale série se mi celkově moc líbí a těším se na další díl.

02.03.2023 4 z 5